• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Yüksek elektrik faturam
#1
Selam arkadaşlar;

Antalya' da yaşıyorum evde MS Zen serisi 12 btu + 12 btu + 9 btu üç klima 12 kwa tek dış üniteye bağlı, 1 aydır kapanmadan 25 derecede çalışıyorlar. Dış ünite hava almayan bir yerde duruyor ve durduğu yerin ısısı 50 derece, dış üniteye el değmiyor, gelen elektrik faturası ise 650 TL, bana fatura yüksek geldi, dış ünitenin kapalı ortamda durması sarfiyatı arttırır mı yoksa 1 aydır çalışıyorlar normal mi dersiniz.

Not : Dış ünite resimde beyaz panelin arkasında duruyor.

Klima Forumu

#2
Selamlar. 
Evet fatura sağlam gelmiş. Bunda en büyük etkenden birisi tabiki de dış ünite yerindeki problem. Buraları tasarlayan mimarlar malesef ki klima tekniğinin bir haber. Sadece görsel bakıyorlar. Makine kısa sürede problem de çıkarabilir. Çalışıp soğuttuğuna şükretmek lazım. 
 Bu tarz yerlerde öncelikle o dekor olan perdeler, sıcak havanın dışarıya atılmasına engel oluyor. Fanın üflefiği sıcak havanın bir kısmı içeriye dönerek makineyi bay pas yaptırıyor. Onun için öncelikle üflemede ki engelleri kaldırma için çare düşünmek lazım.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
   Benimde faturam az önce geldi her akşam 2 saat pazar günleride gün boyu çalıştırıyorum klimamı 25 derecede set ediyorum.

#4
(25/07/2017, 21:54)erdemvrgn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benimde faturam az önce geldi her akşam 2 saat pazar günleride gün boyu çalıştırıyorum klimamı 25 derecede set ediyorum.

Buda komik bir fatura olmuş yani.. M08 M08 M08 M08
yok daha neler desek.. Serefe1

Bende mi General alam eve acaba??

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
mbirol Hocam benim dış ünite yukarıdaki resimdeki o panellerin 15 cm gerisinde duruyor, yani dışarı çıkan sıcak hava ünitenin bulunduğu ortama doluyor, ben dış üniteyi direk o panele yapıştırsam faydası olur mu, ama o panellerde göreceğin üzere az da olsa önü kapalı, aynı zamanda içerideki sıcak havayı dışarı atabilmek için yukarı tarafa da havalandırma fanı takmayı düşünüyorum, fikrin nedir.

#6
(16/08/2017, 01:56)Antiseptiq Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol Hocam benim dış ünite yukarıdaki resimdeki o panellerin 15 cm gerisinde duruyor, yani dışarı çıkan sıcak hava ünitenin bulunduğu ortama doluyor, ben dış üniteyi direk o panele yapıştırsam faydası olur mu, ama o panellerde göreceğin üzere az da olsa önü kapalı, aynı zamanda içerideki sıcak havayı dışarı atabilmek için yukarı tarafa da havalandırma fanı takmayı düşünüyorum, fikrin nedir.

Cihazı olabildiğince öne yanaltırmaklta fayda var tabiki de. Ama fanın yarısı yine kapalı kalacak. Aslında yapmanız gereken en önemli uygulama, klimanın üst kısmına bölme yapmak. Atılan, yada geri tepen sıcak havanın arka kısma geri dönmesini engellemek. Hatta u panjur gibi yapılmış şekle uygun olarak araları oymak bile iyi olur araya koyacağınız plakaya. Birde üst kısımda havayı dışarıya etmek için fan değil, tam tersine içeriye taze hava basacak şekilde bir fan dizayn etmek lazım. Dışarıya havayı alabilmeniz için zaten içeride hava olması lazım.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: