• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Vestel İnverter klima çeşitleri,artıları-eksileri
#1
forumdaşlara selamlar. 2 gündür klima araştırması içerisine girdim. Vestel'in Natura Plus İnverter modelini çok iyi bir fiyata buldum. AMA fiyat her zaman önemli olmadığını forumlarda olan açıklamalarda gördüm. Siz değerli Üstadlarımın bilgilerine başvurmak istedim. böylece Vestel grubu da bu forumda bir başlık altında incelenmiş olacağını düşünüyorum.

#2
Arkadaşım hoş geldiniz foruma .Yanlış anlaşılmasın ,taraflıyız sanılmasın ,ama Vestel se klima dinlen dinlen kaç.Git marketten bilmediğin bir klima al,arç.al.ama vest.alma.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
(01/02/2015, 02:11)objektifbey Nickli Kullanıcıdan Alıntı: forumdaşlara selamlar. 2 gündür klima araştırması içerisine girdim. Vestel'in Natura Plus İnverter modelini çok iyi bir fiyata buldum. AMA fiyat her zaman önemli olmadığını forumlarda olan açıklamalarda gördüm. Siz değerli Üstadlarımın bilgilerine başvurmak istedim. böylece Vestel grubu da bu forumda bir başlık altında incelenmiş olacağını düşünüyorum.

hoşgeldiniz sn arkadaşım.

arkadaşım önce fiyat durumuna değinmek gerekirse benim diyebileceklerim yok öyle bir şey. gerçekten yok hele fiyat performasn diyorlar ya birde bir şeymiş gibi sözde kısaltacaklar ve albenisi yüksek birazda yabancı dile benzetip fp diyorlar ya. bu lafı duyunca inanın sinir oluyorum sakın siz üstünüze almayın. bunun yerine uygun iş görür ürün deseler tam Türkçe sanki olmaz.

doğrusuna bakarsak hem fiyat hemde performans olmaz bu söz hem şöför mahli hem 50 kuruş meselesine döndü gitti bir yandanda.

siz şimdi vesteli sorunuzu lafı uzatacağım ama. bu klima olayın mesela COP diye bir değer var ısıtmada verimlilik olarak geçer EER isimli değerde soğutma verimliliği olarak geçer ben her iksinede cop derim fark eden bir durum yoktur işin özünde. ikside ısı ölçümü sonuçta. dah eskilerde bir çok firmada her iki değeri cop olarak kullandığından aklıma öyle oturmuş nedense.

şimdi kardeş fiyat performans ürünü denen markalar var mesel lg mesela samsung.

bu klimaların cop değerler 5,5 larda


bu değerleri bu iki firma sağlayıyorda klimanın kralı daikin mistusbihi electric toshiba panasonic vs bir çok bilinen marka sağlayamıyor. halbuki köken olarak son saydığım markalar klimacı firmalar.

bu iki firma ise klima işine sonradan girmiş. am süper oluklarını idda ederek nasılsa geçmişler bu bilinen markaları.

ama bakıyoruz birsi şişer birisi ikide bir gaz kaçırır, (bakır kondenserli olsada kullandıkları bakırda karışım metal fazla.) vana monte yerleri sorunlu vs defalarca diğer forumlarda yazdık bunları.

ama malesef eline geçen arkadaşlar övüyorda övüyor tuturmuşlar bir cop değeri yüksek. bendeki pahalı klimalardan Mitsubishi Electric in cop değeride düşük. tüketim ebakınca hiçte onalrdan geri kalmıyor. nasıl oluyor bu iş gelin burada siz düşünün artık.

bakın ben klimacı değilim sizede söylemiş olayım buradaki klimacı arkadaşlar mbirol ve klimavekombi japonyapıştırıcısı arkadaşlardır ismi hatırıma gelen arkadaşlar hatırma gelmeyen arkadaşlardanda özür dilerim. birde fatihşekeroğlu var üye ama sağolsun girmiyor.

yani demek istediğimi şöyle açarsam. ben bu arkadaşalara saygısızlık yapamam meskleki açıdan. 6 adet klimamız var 2 evimizde benimkisi kullnıcı tecrübemle yazılan yorumları okuyup ona göre yorum yapmaktan öteye geçmez. ama maalesefki bir klima aaln 2 gün sonra klimacı kesilip olmadığı söylüyor amacı bizleri ukala görmek. hadi beni görsünler. klimacı değilimde. mbirolda deliriyor diğer arkadaşlarda deliriyor. tatsızlıklar çıkıyor vs.

çok çeşitli durumlar var kardeşim fiyat konusunda bunların çoğunu bende anlamam. mesela mistsubishi heavy markası var iklimsada satılır alt modelleri 2200 tl felan 12000 btu.

bu firma bu klimayı istese daikin fiyatınada satar ama satamıyor artık.... artık diyorum çünkü zamanında bunuda yaptı bu firma.

ama piyasaya başka bir firma airfel girdi ve aynı ürünleri yarı fiyata sattı. daha sonra bu firma daikince satın alındı. bu defada aynı yönetim elinde kalan malların fiyatını 2 misli arttırdı sonrasındada daikinin fiyatını aşır arttırdı.

buna mukabil mistsubsihi electric firmasıda fiyalarını arttırdı. mutlak hiç birisi fiyat açısından masum değil.

bunu yanısırada daikin firması alt kalite ürünler çıkartıp yine olması gereken fiyattan yüksek ama ürünün adı daikin olduğu için ucuz gibi görünen klimalarla piyasayı çalkaladı.

yani ürünelri çok iyi seçmek lazım. birazda inanmak lazım. inanın saatlerimiz geçiyor bir şeyler verebilelim diyerek.

ama dam gidiyor alüminyum kondenserli bir samsung alıyor. e yeni klima iyi montaj yapıldımı ısıtcakta soğutcakta. haliyle hele birde ilk kez klima görüyorsa hayatında tabiki hoşuna gidiyor. ben ilk serinleten klima gördüğüm zaman çocuktum. şaşrdım nasıl serinletiyor diye. ısıtan klimayı gördüğümdeyse daha çok şaşırmıştım.

bunca zaman geçti bir çok şeye şaşırmmayı öğrendik. zaman sözünü büyütttüm. ama
şimdi bu arkadaşlar hem bizlerden destek alıyor yanlış anlamayın lütfen.

fakat soğutan ısıtan klimayı görünce bizi çamurcu ilan ediyor. samsunga alüminyum kondensere çamur atan pis adamlar diyor. (yahu bari bakır olsunda hadi biz kötü olalım bakır kondenserli olanını bile beğenmesekte. kliması 1-2 sen sonra delinecek haberi yok.)

adamalara diyoruz bakın arkadaşla bu klimalrı alana kadar gidir airfel alın ama dikkat edin alüminyum boru kullanır aradaki farkı ödeyin bakır boru ile montaj ettirin. ama çok affedin aradan biri çıkıyor siz onları ittir edin alüminyumdan bişe olmaz diyor. e arada 100-150 tl çıkar meselesi varya hoşuna gidiyor vatandaşın. evet oda bizi ittir ediyor 2 gün sonra diyor alüminyum taktırdı hiç bir şey olmadı diyor. iyi olmasın kardeşim diyip geçiyoruz. biz ses çıkarmayınca üstümüze gelen oldumuda affedin sabırda bir yere kadar oluyor.

yani kardeşim fiyat durumları ürün kalitesiyle orantılı ürünleri bilmek lazım. peşindende ürün iyi olsada servis geliyor. gücüm yok diyorsanız orta kalite bir ürün lacaksanızda önce servis yeterliliği gibi durumlar çok önemli.

eh gelelim artık vestele.

arkadaşım çok özür dilerim elden geldikçe nasıl kaliteden çalabilirim diye düşünen bir firma sakın sakın diyorum.


bir kere ucuz değildir. en az 5-600 tl fazla verin kullanılabilecek bir ürün alın kendinize. airfel alın alüminyum boruyu taktırmayın bakır boru değişimi için 100-150 tl far ödeyin.

midea alın dış ünitesi seslidir biraz ama airfellerden bile ağız ısısı iyidir.

viessmann alın alarko flair alın. zibro 66 serisi alın hisense veya fujiterma alın. bakın ayrıca haier klimalar var en basiti geos serisi var onu alın euorovent belgesine kadar her şeyi tamdır. ne bilim hiç bir şey yapamazsanız gidir koçtaşa rubenis alın gree alın. demiş olayım size Smile

#4
Hoşgeldiniz.
Arkadaşalrında dediği gibi klimacı markalara bakın.
Bencede o markadan mümkün mertebe uzak durun.
Nereye ne kadar bütçe ile klima alacaksınız onu belirtin.

#5
Cmax141 10 dk. Herkese selamlar
mbirol bey öneriniz ile bu foruma üye oldum
Klima konusunda fikirlerinizi almak istediğim konu var. İzmir'deki 1+1 top 30 m2 dairemize Daikin tegora 12000 btu
FTX335B Daikin aldık .
Daikin sitesindeki klima önerisi anketinde 13400 btu önerildi
Daire kuzey batı, ara kat ısı yalıtımlu çift camlı 1-2 kişi yaşayan tavan yüksekliği 2,67 m olan daire
Klima yaşam alanı mutfak kısmen de yatak odasını soğutacak.
18000 almayı düşünüp vazgeçtik
Sürekli yaşanacak bi daire değil de yarı zamanlı yazlık tarzı yaşam olacak.
Yeterli gelir mi?
Diğer sorum Daikin ile ilgili bu cihazı peşin 2300₺ ye aldık. Liste fiyatı 3040₺ idi kampanyalı peşin aldım . Dc inverter ve 5 yıl komp garantisi ve marka beni etkiledi. Bütçenin elverdiği Max parayı verdik.
Bu cihaz bizi mutlu eder mi acaba
Asıl kullanım amacımız soğutma. Hiç ısıtma için kullanılmayacak( daire kaloriferli merkezi sistem)
Temmuz Ağustos aylarında sürekli kullanım halinde ( ort 12 saat/ gün 24 derece, ) faturaya aylık + kaç Tl yansıtır ? ( 1 kw :0,396 tl ile)
Yordum sizi
Teşekkür ederim

#6
mbirol, ***** ve mat35 abilerime teşekkürler. gerçekten vakit ayırıp bana detaylı bilgiler vererek mutlu ettiniz. beni bir yanlıştan döndürdünüz. evet. vestelden vazgeçtim. Alüminyum olayını daha önce duymuştum ama klimaların iç aksamına kadar ilerlediği hakkında bir bilgim yoktu. malzeme mühendisiyim ben aslında. alüminyumun korozyona karşı direncinin düşük olduğunu derslerde göstermişlerdi. ama dediğiniz gibi bizim milletimizin görüşü şudur (şu saate kadar ben de dahil); ucuz olsun, cebimi yakmasın, iyi ısıtsın iyi soğutsun... yanlış olduğunun farkına vardım. klimayı ben mutfak için alacağım. alanya ve cephe güney... 15 m2 var yok. bütçem maksimum 1.800 tl. 9 binlik yeteceğini düşünüyorum ama tabii siz üstadlarımın bilgileri benim için mühim... ***** üstadım birkaç marka üzerinde bilgiler aktarmışsınız. tabi bu markaların modelleri de benim için önemli. sizlerden bu konu için de bilgi almak istiyorum. tekrar tekrar teşekkürlerimi borç bilir, iyi forumlar dilerim.

#7
(01/02/2015, 18:57)objektifbey Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol, ***** ve mat35 abilerime teşekkürler. gerçekten vakit ayırıp bana detaylı bilgiler vererek mutlu ettiniz. beni bir yanlıştan döndürdünüz. evet. vestelden vazgeçtim. Alüminyum olayını daha önce duymuştum ama klimaların iç aksamına kadar ilerlediği hakkında bir bilgim yoktu. malzeme mühendisiyim ben aslında. alüminyumun korozyona karşı direncinin düşük olduğunu derslerde göstermişlerdi. ama dediğiniz gibi bizim milletimizin görüşü şudur (şu saate kadar ben de dahil); ucuz olsun, cebimi yakmasın, iyi ısıtsın iyi soğutsun... yanlış olduğunun farkına vardım. klimayı ben mutfak için alacağım. alanya ve cephe güney... 15 m2 var yok. bütçem maksimum 1.800 tl. 9 binlik yeteceğini düşünüyorum ama tabii siz üstadlarımın bilgileri benim için mühim... ***** üstadım birkaç marka üzerinde bilgiler aktarmışsınız. tabi bu markaların modelleri de benim için önemli. sizlerden bu konu için de bilgi almak istiyorum. tekrar tekrar teşekkürlerimi borç bilir, iyi forumlar dilerim.

Estağfirullah sn objektif bey arkadaşım. elden geldiğince bir şeyler yazmaya çalışıyoruz takdiriniz için çok teşekkür ederim.

arkadaşaım bahsetmiş olduğum klimaların inanın net modellerini bilmiyorum model çok çünkü. airfel sitesine grerek airfellere bakabilirsiniz.

ayırca airfelin getirdiği farklı marka altında zass auer velena gibi yine gree üretimi olan modeller var (airfelde gree üretimidir) ama şuan inverterleri bulunabilirmi bilemiyorum.

mideadada durum aynı hemen hemen optimum vs isimler var ama hangisi hanginden üstündür inanın net bilgim yok ama gree olsun ama midea olsun bunlar aynı segment ürünler.

viessmann da gree üretimidir.

hisense servis durumu kontrol edilmeli.

yine aynı üretim olan fujitherma klimaların servisini abkay veriyor. (fujitsu distribütörüdür aynı zamanda. ama pek tutulmuyor servis kalitesi. ayrıca klimaların bir bölümü chigo üretimi olabilir eskiden chigo isimli daha basit bir üreticiyle çalışıyorlardı.)

siz esasında hiç kafanızı karıştırmayın siz çok para vermek istemiyorsanız en uygunu şuan haier geos 1600 gibi bir fiyatı vardı konuşun mbirol ustayla alın gitsin onu. ille mbirol ustadan alında demiyorum yanlış anlaşılmasın sizin oradanda alırsınız. haierde dünya markasıdır sonuçta.

diğer ürünlere görede eurovent belgesi üstünlüğü vardır hemde.

mutlak estetik vs gözetme durumunuzda olabilir. en güzeli size önce vermiş olduğum markaların sitelerinde modelleri bir kontrol edin kafanıza yatanı gen sorun bizler gene yardımcı oluruzSmile

alüminyum konusuna hakim olmanızda sevindirici nice mühendis arkadaşardan dahai inkar edenlerini gördükten sonra bir kez daha teşekkür ederim şahsınızaOkeyto

#8
Malzeme mühendisinden Alüminyum ile Bakır malzemenin doğa şartlarındaki dayanımı konusunda bir yazı bekleriz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: