• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Tüketici kanunlarını ve haklarımızı biliyormuyuz?
#1
ben şahsen çok uğraştığım halde bilmiyorum inanın.

yapım gereği oldukça tembelim oldum olası. hiç bir işimi zamanınada yapmam yapamam sanki bir şey dürter beni. ve klasik Türk milleti sözüne uygun olarak her işimi son güne bırakırım.

hele son yıllarda bir çok şeyden kaçar oldum. aman bir şey çıkarda firmalarla uğraşıp başımı ağrıtmayayım demeye başladım son bir kaç yıl iyice ilerledi bu durum bende. eski mücadeleciliğim kalmadı.

bu girişi yaptıktan sonra TTNET ile ilgili bir durum anlatmak istiyorum.

arkdaşlar kendi evimde fiber internet annemlerin evinde hiper internet kullanıyorum. (her iki sözleşmede benim üzerimde) bu yılda 3. yıla imza attım bu paketlerde.

daha önceden adsl kullanıyorduk her iki evdede. diğer evde adsl idare ediyordur santral çok uzak değildi.

kendi evimde ise çok sorun yaşıyordum 5 yıl boyunca hizmet almadan ödeme yaptım desem doğrudur.

en sonunda 2010 yılında ban söz verildi 12 yıl içinde sizin oraya fiberi getireceğiz. bu sözüde bana e posta atıp bir kez dah onayladılar.

ama gene 1.5 yla ulaştı 1 yıl sonunda olmadık şekilde bir mektup yazdım hiç cevap yok en sonunda bu mektuba ek yapıp bimeri ve tüm tüketici derneklerini dahil ettim dedim bizim buraya koyacağınız cihazı hangi torpilli müşteriye peşkeş çektiniz.

kısa süre sonra başbakanlık benim yazımı tt net ve telekoma benide cc aderek göndermiş. 1,5 2 ay içinde yaka paça cihazı binanın altına kurdurlar.

ama gelin görünki bu defada çok bilgili komşularımız evlerin kapılarında yen delik açtırmak istemezmişler.

hemde binaya konulan cihaza para ödermiş elektrik parası vs. telekom servis şefi bana diyor sizin komşular affedin manyakmı sen ortalığı oynattın ana caddede bile yok sizin sokakta var (gerçekten haritalarda bile mevcut, ana caddede fiber olmadığı bizim sokakta olduğu net görülüyor.) adamlar fiberi istemiyor vs Big Grin neyse bina ankastre dene meseleye kadar kuralım sizin bina içinde eski kablolar idare etmezse kısa sürede siz bizi arayın istedikleri kadar itiraz etsinler kapılardan delip kep 5 kabloyla gireceğiz içeri dediler.

o şekilde bağlandı başladık kullanmaya. idare ediyor hız güzel 24mb denen durum. (hatta 36 vs çıkıyordu son zamanlarda kıstılar uyanıklar) teknik tabirlerden anlamam pek rakamları yanlıaş yazdıysam affedin.
yanındada tt net alo, telefon numaramızda aynı olmak üzere konuştukça öde şeklinde bir kampanya ve ek olarakta 3 ay tivibu cihaz ile deneme hediyesi verdiler.

dananın kuyruğu burada kopacak. vol2 devam edeceğim. kısaca burdan bilgi vereyim diğer mesaj için. ben cihazı istemedim unuturum kalıcı olur sonrasında ben çok unutkanım ve tembelim dedim. bana dediler 3 ay sonrasında ototikman iptal olur sizin bir şey yapmanız gerekmez.....

#2
dananın kuyruğu burada kopacak. vol2 devam edeceğim. kısaca burdan bilgi vereyim diğer mesaj için. ben cihazı istemedim unuturum kalıcı olur sonrasında ben çok unutkanım ve tembelim dedim. bana dediler 3 ay sonrasında ototikman iptal olur sizin bir şey yapmanız gerekmez.....

ben bu söze bile güvenmedim istemiyorum cihaz dedim... açıkaçıkta söyledim siz sağ gösterip çok sol vurudunuz güvenim yok kusura bakmayın dedim. konuşan kişi,  siz gene düşünün vazgeçerseniz 3 ay içinde ararsınız dedi.  şimdiden emin olun aramayacağım dedim ve kurtuldum..

meğer kurtulduğumu sanmışım 2 tane açıklaması var bu sözün.

1. açıklama, ben kurtuldum derken adamalr 2-3 günde bir arıyor cihazınızı getirelim kuralım. yahu istemedim bir daha aramayın diyorum.. onlarda tamam kayıt aldık bir daha aramayız diyorlar.

aradan 2-3 gün geçiyor gene arıyorlar en sonunda delirdim bir gün bağırdım çağırdım dedim amirinizkimse onu verin bana. dediler şuan yok ama emin aolun bir daha aramayacağız. oh be aramadılar 1 yıl boyunca devam ettik. yıl sonu 10 tl zam la yeni sözleşme yapmak için çok uğraştım

TTNET arıyor 59.90 fiyat veriyor ben forumlardan 1 yıllık 49. 90 lık kampanya olduğunu okuyorum. sözleşmelerimde eve geliyor zor yürüdüğüm için raporum dolayısıyla. bağlı olduğumuz Telekom md  arıyorum zarzor çıkıyor bana diyorlar  49.90 kampanya var aynı şartlarda. ama artık eve gelmiyoruz işimiz yoğun diyorlar. fakat siz gende hakkınızı arayın diyor konuşan kişi Allah razı olsun ben o lafı duyarsam hakkıı araraım tabiki.

ben durumu ttnet e söylüyorum aynı kampanyayı siz verin memurları kapıya getirtmeyelim iş yükü olmasın. yok diyorlar o kampanya bizde.

telekom bağlı bölgenin telefonlarına zorla eriştim bir gün gene konuşurken çat diye kesildi. ben gene kızdım  ana telekomu 444 aradım bağrı çağır dedile biz irtibat kurup size dönemiyoruz ama durumu aktaracağız bende boş durmadım gen yazı yazdım devlete vs. yok arkadaş açmıyorlar telefonları gene.

bir gün nasılsa düştü orada çıkan kişi farklı bir birimdendi.  durumu anlattaım telefonumu aldı döneceğiz dedi. döndüler eleman gelecek dediler gün belirledik kurtuldum. ama kurtulamamışım.


2. açıklama, görevli arkadaşlar kapıya geldiler sözleşmeyi imazaladık ben gene tivi bu istemiyorum vs dedim zaten telefonda olsun kapıya gelen arkadaşlara olsun. istemezseniz olmaz zaten dediler işlemleri bitirdiler gittiler.

şimdi bir şey daha anlatacağım. benim ev telefonum çok eskidir birlsinzi zamanında pahalıydı cep görüşmeleri. bütçeye göre ev telefonunu dahi kilitlemek zorunda kalıyordum bunun için kontrol sistemlei aboneliğim avradı onlar içinde ayrıca ücret ödüyordum. ben durumu kontrol altında tutmak için azami gayret sarf ediyordum 12khz kontör sinyali bile almıştım gereklş dakika doldumu itiraz hakkım vardı.

ve clip clear denen numara gizleme durumunuda kullanıp ayda 3,90 gibi bir rakam ödüyordum toplamda.

bir gün smslerden bıktığım için. bir araba firmasını ev tel numarasıyla aradım numaram gözükmesin diyerek adamlar bana demezmi gözüken numaradanmı arıyorsunuz.

dedim nasıl gözükür. kızdım telekoma hemen aradım.  bana dediler santralde bir arıza meydana gelmiş düzelttik. bir kaç defa oldu bu durum en sonunda bıktım armaktan. zaten çokta kullanılmıyor artık unuttum resmen tekrar üstüne düşmeye.

ama bu parayı sizden geri alacağım diye yazdım öncesinde yazdım. zira daha evvel intrenetten dolayı çalışmayan kontör sinyal ücretini geri almştım.  

neyse esas film burada. bundan bir kaç ay evvel banka dekontlarında baktım fatura 54 tl gibi bir rakam. ttente ve ttenet alo..

kendi kendime dedim bu adamlar hala benden bu özelliklerin parasını alıyor. ama numara gizleme özelliğim çalışmıyor.  bu yılın sözleşmesindede hiç telekomu aramadım geçen sene delirdiğim için.

ttnet ten aradılar 59.90 2 yıl önerdiler. dah düşüğü yok vs dediler. kabul ederseniz burdan onay vereceğiz eve kimse gelmeyecek sizde bir yere gitme zorluğu yaşamayacaksınız dediler. bende ufak bir araştırma yaptım telekoma gitme şansımda olmadı.

aralık ayı sonuna doğru aradım kenul ederken,
sordum benden neden hala clip clear ücreti alıpta hizmet vermiyorsunuz benim abonman ücretim 49,90 tl 54 lira gibi küsüru net hatırlamıyorum fatura gelmiş internet şubemden banka dekontu gösteriyor dedim. yani ben üstüne düşemedim diye bu parayı almanız ayıp değilmei inceleyin maillerim var bu konuda dedim.


müşt. temsilcisi,  bu işlemlerden artık para alınmıyor bakalım o para neden gelmiş dedi.

adam bir baktı benim tivi bu aboneliğim varmış.


bastım kalayı tabiki. kayıt oluşturdular 3 4 kez mesaj attılar incelem devem ediyor dediler bu sabahta aradılar 135 tl paranızı iade edeceğiz dediler . ister telekoma uğrayın alın ister hesap numarsı verin yatıralım isterse yeni faturalardan mahsup edelim dediler. uyku halindeydim sonra aryım hes no vereyim dedim 5 gün vaktiniz var dediler bende unuturum vs bir an aklıma geldi mahsup edin yeni faturlardan düşün dedim.

resme kitap yazdım.... olay bittti arkadaşlar.

sizlere demek istediğim benim kadar tembel olmayın.  özellikle gençler hakkınızın peşinden koşun. ama düzgünce koşun uzun sürse dahi ağzınızı bozmayın.
çünkü onlar ağzınızı bozdurup sizi haklıyken haksız duruma düşürmek için ellerinden geleni yapıyorda olabilirler çünkü bu şekilde strateji uygulayan şirketler vardır buna dikkat edin.

geç olsun temiz olsun zaten o para sizden çıkmış gibi düşünün... uğraşırken sinirinizi bozmamanız  için diyorum bu sözü.  ama kesinlikle  geri alacağınıza inanın haklı olduktan sonra o parayı alırsınız yeterki haklı olun.

#3
Abi yazı çok uzun henüz okumadım ama bir bilgide ben vereyim.

Ev için banka kredisi çektim, 5 farklı ücret aldılar benden. Banka memuruna krediyi alırken dedimki, boşuna masraf kesiyorsunuz hepsini geri alacağım. Memur alaycı bir tavırla "hepsi kanuni geri almanıza imkan yok" dedi. Krediyi aldıktan 2 ay sonra tüketici hakem heyetine 5 farklı dilekçe yaptım ve dava süreci başladı. 2 ay içinde hepsi lehime sonuçlandı. 4 ödemeyi banka kabul etti ödedi. Ekspertiz ücretini 6 ay salladılar. Kararın kendilerine ulaşmadığını sölediler. Bende bunun üzerine bankanın twitter hesabından iletişime geçtim. "Bu hafta ödediniz ödediniz haftaya avukatımla bankanın kasasına hacze geliyorum" diye 24 saat içinde kendilerine ulaşmadığını söyledikleri karar yazısını bulup paramı ödediler. Yani öncelikle herkesin kendi haklarını bilmesi lazım. Eğer haklarımızı bilmezsek, nasıl istemeniz gerektiğini hiç öğrenemeyiz.

Ilerleyn günlerde ev kredis ile ilgili yaptığım dilekçeler ve sonuçlarını buraya taratıp yüklerim. Bazı arkadaşların işine yarayabilir.

#4
Ben 3 ay önce Süperonline başvurdum ,ttnet ve telefon hattını geçişi için.Sözleşmeyi imzaladık ,fakat TürkTelekom Süperonline obenelik istek yerinde hat ile ilğili bilgi vermesi gerekiyormuş,yeri etüt edip kablo var diyecekmiş. Prosedür gereği de olsa.Çünkü zaten Telefon,internet var. Tabi bu geçiş Türk Telefon kuruluşu ttnet in işine gelmediği için 3 aydır sallıyorlar. Süper online nı arıyorum biz bir şey yapamıyoruz diyorlar. Nasıl iştir anlamadım gitti ,anasını satayım.

Ben Süperonline dan 59 TL ye internet +telefon kullanacağım.ttnet le sözleşme yenilemedim internet faturası 73 TL,telefon 30 TL.Şerefsiz herifler.

Len ben şimdi kimi kime şikayet edeyim ki..??

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Süperonline bela ya bende ttnete kızıp sözleşmemi yaktım 160 TL ceza ödedim. Superonline geçtim ama çok kötü internetim. Sözleşmem bitsin hemen ttnete döneceğim. Maalesef kötünün iyisi ttnet.

#6
ttnet ve telefon ikisi beraber de kötü çakıyorlar ağa.Zaten ttnet de rezalet bizim burada..

Biz geçemedik ki bir türlü.TTelekom ibnelik yapıyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
Evet kazık ttnet ama maalesef tekel oldukları icin böyle. Rakibi yok çünkü. Diğer servis sağlayıcılarda ttnet alt yapısı kullanıyorlar. :(

#8
Bendeki TTnet i yazayım iki yıllık sözleşme 39 tl 5 tl de telefon için veriyorum toplam 44 tl.
Telefonla dışarı ile belirli saatler içerisinden ücretsiz konuşabilirim ve dışardanda beni arayabilirler ama kullanmıyorum söktüm attım.
Bu fiyatın içinde teledünyada vardı ama almadım.
İnternetim kendi isteğim doğrultusunda 8 MB AKK doldumu 3 MB bana fazlası ile yetiyor.
Bilgisayar, iki tablet, 3 telefon ve Tv ile internetden video film izleme takılmadan işimi görüyor.
Ben 56K dan beri ttnet kullanırım çok ama çok memnunum ha sorun yaşamadım mı evet ama o kadar az ve öyle sorunlara samimi içten yaklaşıp anında çözdülerki değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorum.
Daha evvelsi gün 23 yıllık bina içi kablolarımda sorun çıktı bunu şirket yapmıyor bana gelen ekip bunu söyledi, ister biz mesai dışı gelip yapalım ücret şu isterseniz siz istediğiniz yere yaptırın bina girişine kadar herşey normal kablo değişince 8 MB internetiniz yine devam edecek dediler.
Bende onlara yaptırdım bütün ölçümlerim yapıldı tam 8 MB alıyorum Modemimde 20 MB kadar destekliyormuş onuda söylediler ama gerek yok bu şekilde modemi kullanın bu modem harika dediler.
Bende aslında bu modemi deneme amaçlı ikinci el almıştım ama maşallah öyle iyi çıktı apartpana değil hemen dört yanımdaki apartmandan dahi çekiyor.Smile))

#9
(14/03/2015, 16:56)Mat35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki TTnet i yazayım iki yıllık sözleşme 39 tl 5 tl de telefon için veriyorum toplam 44 tl.
Telefonla dışarı ile belirli saatler içerisinden ücretsiz konuşabilirim ve dışardanda beni arayabilirler ama kullanmıyorum söktüm attım.
Bu fiyatın içinde teledünyada vardı ama almadım.
İnternetim kendi isteğim doğrultusunda 8 MB AKK doldumu 3 MB bana fazlası ile yetiyor.
Bilgisayar, iki tablet, 3 telefon ve Tv ile internetden video film izleme takılmadan işimi görüyor.
Ben 56K dan beri ttnet kullanırım çok ama çok memnunum ha sorun yaşamadım mı evet ama o kadar az ve öyle sorunlara samimi içten yaklaşıp anında çözdülerki değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorum.
Daha evvelsi gün 23 yıllık bina içi kablolarımda sorun çıktı bunu şirket yapmıyor bana gelen ekip bunu söyledi, ister biz mesai dışı gelip yapalım ücret şu isterseniz siz istediğiniz yere yaptırın bina girişine kadar herşey normal kablo değişince 8 MB internetiniz yine devam edecek dediler.
Bende onlara yaptırdım bütün ölçümlerim yapıldı tam  8 MB alıyorum Modemimde 20 MB kadar destekliyormuş onuda söylediler ama gerek yok bu şekilde modemi kullanın bu modem harika dediler.
Bende aslında bu modemi deneme amaçlı ikinci el almıştım ama maşallah öyle iyi çıktı apartpana değil hemen dört yanımdaki apartmandan dahi çekiyor.Smile))

Aga senin extraların var.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: