• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Toshiba yeni shorai serisi
#1
Toshiba yeni nesil r32 akiskan gazli shorai serisini çikarmis benim gibi almayi düsünenlerin ve site yöneticilerinin yorumlarini bekliyorum

[attachment=2892]

#2
Selamlar ,foruma hoş geldiniz. 
R 32 gazı R410 göre daha çevreci. Zaten R410 çevreci de değildi ,millete öğle lanse ettiler. Ozon tabakasına zararı yoktu, (Toshiba katalogda yanlış yazmış) sera gazı etkisi çok yüksekti. R32 de bu etki çok daha düşük. R32 gazın en büyük avantajı asal gaz ,karışım değil. O nedenle sistem daha kararlı çalışır. Avantajı çok teknik olarak. En büyük eksi yönü ise yanıcı olması. Sistem çok iyi kurulmalı. Gaz kaçağı sıkıntılı olabilir. 

 Bir çok marka bu sene R32 ye geçiyor. Panasonic te yeni distrübitörü Res enerji ile R32 gazlı ürünler ile pazara çıkacak. Daikin Shira Plus ,Emura ,Ururu Sarara R32 gazlı. ME de başladı. Çin liler de girer yakındır. Aslına bakarsanız tüm markalarda var R32 üretimi. Sadece pazar durumuna göre yol alıyor markalar. Bence en önemli olan kısım fiyat. Bu güne kadar gördüğümüz R32 li makineler çok yüksek fiyat. Çin li girmeden bunlar uçar bu piyasada. Normal de uçması gereken bir şey de yok aslında .Sistemsel fark yok. Teknoloji farkı yok.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: