• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Toshiba klima arada gelen ses ve dış unitenin bir süre durması
#1
CihazIn gecen sene yerini değiştirdik. Bakımı ve vakumu yapılmıştı. 2 ay kadar önce iç üniteden su püskürtmeye başladı o sıra evde olmadığımız için ilgilenemedim. İki hafta önce kontrol ettiğimde cihaz hiç bir şekilde sogutmuyordu. Servis geldi gazı kontrol ettiğinde 3 te 1 miktarda gaz kaldığını söyledi ve boru bağlantılarına baktı herhangi bi kaçak veya yağlanma emaresi görmediğini soyledi. Sadece bağlantıları biraz daha sıktı ve gazı tamamladı. Ondan sonraki gün klimadan yaklaşık 2 saatte bir aşagıdaki ses geliyor. Dış ünite duruyor ve iç ünite ılık hava vermeye başlıyor. Ve her ses geldiğinde filtre ışıgı yanıyor. Klimayı kapatıp acınca bu filtre ısıgı sonuyor. Ses gelince filtre ısığı tekrar yanıyor. Yani normalde filtre ısıgı belli bir süreden sonra otomatik olarak yanması lazım ve söndürmek için filtre reset tusuna basılması lazımken böyle bir durum olmaya başladı. 

Servis pazartesi gelip havayı boşaltıp vakumlama yapıp tekrar hava basacağını söyledi. Filtre ısıgının yanmasını saglıycak bu ses neyin işareti olabilir.. 
EditConfusedes dosyasını atmaya izin vermiyo

#2
Öncelikle R410 gazlı makşnede gaz kaçağı varsa gaz ilave etmek yanlış. R410 da kaçak varsa, gazı boşaltıp, tekrar fabrika verisi gramajda gaz, verilir. Tabi sağlam bir vakum yaparak.
Sesi bana attığın mesajda dinledim. Fan sesinden dolay çok net değil. Ama sanki 4 yollu vana sanki açıyor, yada kaçırıyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: