Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOSHIBA CARRIER
#1
Toshiba Türkiye’de yakın zamana kadar sadece bir elektronik sanayi devi olarak, özellikle dizüstü bilgisayarlarıyla, televizyon ve elektronik donanımlarıyla tanınıyordu. Oysa Toshiba, aynı zamanda hava koşullandırma alanında bir çok ilki yaratan, ülkesi Japonya’da ve dünyada öncü bir kuruluştu.
Toshiba Carrier ortaklığı ile dünyanın hava koşullandırma alanında en büyük kuruluşu oluştu. Carrier özellikle ticari ve endüstriyel hava koşullandırma cihaz ve sistemlerinde dünyanın 1 numarasıydı. Toshiba ise özellikle hafif ticari (VRF sistemleri) ve bireysel oda tipi klimalar ile elektronik kontrol alanında gelişmişti. Böylece birbirini tamamlayan ve tüm dünya pazarlarında etkili olabilecek bir birliktelik oluştu.
Alarko Carrier 2001 yılından bu yana Toshiba VRF sistemlerini ve en gelişmiş ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. Bu iş ortaklığı 2005 yılında bireysel alanda da Toshiba’nın ürünlerinin tam seri olarak satışına başlanmasıyla gelişti.
Toshiba 1875 yılında Japonya sanayisinin öncüsü Hisashige TANAKA tarafından kuruldu ve değişik alanlarda çalışmalar yaptı. Hava koşullandırma alanında ilk olarak 1957 yılında çalışmaya başlayan Toshiba 1961 yılında dünyanın ilk split klimasını üretti. 1968’de ilk rotary kompresörü, 69’da ilk portatif klimayı ve 77’de ise ilk elektronik kontrollü hava koşullandırma cihazını geliştirdi.
Toshiba 1980 yılında Inverter teknolojisini tasarlayıp geliştirdi ve 1981 yılında ilk inverter özellikli kompresörü üretip, 82’de ilk klima uygulamasını yaptı. 80’lerin sonunda Hybrit İnverter ve Twin Rotary kompresör teknolojisiyle ile split klimalarda bir devrim yarattı. 1993 yılında dünyada ilk dijital ikiz kompresörü ürettip, klimalarında kullanmaya başladı.
Ozon tabakasının korunmasına yönelik olarak 1999 yılında ozon tabakasına zarar vermeyen soğutucu akışkanla çalışan bir hava koşullandırıcı serisi üretti.
Carrier ile 1999 yılında hava koşullandırma alanında ortaklığa girdi.
2000 yılında geliştirdiği ileri inverter teknolojisine sahip 2 ve 3 borulu Super Multi serisi ile VRF uygulamalarında bir devrim yarattı.
Toshiba 2001 yılından itibaren Alarko Carrier güvencesi ve deneyimiyle Türkiye pazarında yer almaya başladı. Aynı yıl yeni kuşak VRF sistemi Modular Multi’yi piyasaya sundu. 2002 yılında Super Multi-i VRF ve 2005’de ise dijital ve süper dijital inverterli Super Modular Multi VRF sistemleri Avrupa ile aynı anda Türkiye’de satışa çıktı.
Ara
Cevapla
 TOSHIBA CARRIER konusu
TOSHIBA CARRIER Konusunun Etiketleri Etiketler TOSHIBA CARRIER klima, TOSHIBA CARRIER fiyatı, TOSHIBA CARRIER al, TOSHIBA CARRIER tavsiyesi, TOSHIBA CARRIER arızası, TOSHIBA CARRIER nasıl çözülür, TOSHIBA CARRIER 2015, TOSHIBA CARRIER kalitelimi , TOSHIBA CARRIER nedir, TOSHIBA CARRIER izle, TOSHIBA CARRIER , TOSHIBA CARRIER resimli anlatım, TOSHIBA CARRIER ne işe yarar, TOSHIBA CARRIER sistemleri , TOSHIBA CARRIER problemi, TOSHIBA CARRIER ne demek, TOSHIBA CARRIER nerden alınır, TOSHIBA CARRIER videosu, TOSHIBA CARRIER paylaşımları, TOSHIBA CARRIER en iyi fiyat, TOSHIBA CARRIER en ucuz, TOSHIBA CARRIER hakkında, TOSHIBA CARRIER nedir, TOSHIBA CARRIER bul, TOSHIBA CARRIER konusu
TOSHIBA CARRIER Konusunun Linki Direk Link
TOSHIBA CARRIER Konusunun HTML Kodu HTML Link
TOSHIBA CARRIER Konusu BBCode Linki BBCode Link
TOSHIBA CARRIER Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"