• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

TOSHIBA CARRIER
#1
Toshiba Türkiye’de yakın zamana kadar sadece bir elektronik sanayi devi olarak, özellikle dizüstü bilgisayarlarıyla, televizyon ve elektronik donanımlarıyla tanınıyordu. Oysa Toshiba, aynı zamanda hava koşullandırma alanında bir çok ilki yaratan, ülkesi Japonya’da ve dünyada öncü bir kuruluştu.
Toshiba Carrier ortaklığı ile dünyanın hava koşullandırma alanında en büyük kuruluşu oluştu. Carrier özellikle ticari ve endüstriyel hava koşullandırma cihaz ve sistemlerinde dünyanın 1 numarasıydı. Toshiba ise özellikle hafif ticari (VRF sistemleri) ve bireysel oda tipi klimalar ile elektronik kontrol alanında gelişmişti. Böylece birbirini tamamlayan ve tüm dünya pazarlarında etkili olabilecek bir birliktelik oluştu.
Alarko Carrier 2001 yılından bu yana Toshiba VRF sistemlerini ve en gelişmiş ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. Bu iş ortaklığı 2005 yılında bireysel alanda da Toshiba’nın ürünlerinin tam seri olarak satışına başlanmasıyla gelişti.
Toshiba 1875 yılında Japonya sanayisinin öncüsü Hisashige TANAKA tarafından kuruldu ve değişik alanlarda çalışmalar yaptı. Hava koşullandırma alanında ilk olarak 1957 yılında çalışmaya başlayan Toshiba 1961 yılında dünyanın ilk split klimasını üretti. 1968’de ilk rotary kompresörü, 69’da ilk portatif klimayı ve 77’de ise ilk elektronik kontrollü hava koşullandırma cihazını geliştirdi.
Toshiba 1980 yılında Inverter teknolojisini tasarlayıp geliştirdi ve 1981 yılında ilk inverter özellikli kompresörü üretip, 82’de ilk klima uygulamasını yaptı. 80’lerin sonunda Hybrit İnverter ve Twin Rotary kompresör teknolojisiyle ile split klimalarda bir devrim yarattı. 1993 yılında dünyada ilk dijital ikiz kompresörü ürettip, klimalarında kullanmaya başladı.
Ozon tabakasının korunmasına yönelik olarak 1999 yılında ozon tabakasına zarar vermeyen soğutucu akışkanla çalışan bir hava koşullandırıcı serisi üretti.
Carrier ile 1999 yılında hava koşullandırma alanında ortaklığa girdi.
2000 yılında geliştirdiği ileri inverter teknolojisine sahip 2 ve 3 borulu Super Multi serisi ile VRF uygulamalarında bir devrim yarattı.
Toshiba 2001 yılından itibaren Alarko Carrier güvencesi ve deneyimiyle Türkiye pazarında yer almaya başladı. Aynı yıl yeni kuşak VRF sistemi Modular Multi’yi piyasaya sundu. 2002 yılında Super Multi-i VRF ve 2005’de ise dijital ve süper dijital inverterli Super Modular Multi VRF sistemleri Avrupa ile aynı anda Türkiye’de satışa çıktı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: