• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Tahliye Hortumu Duvarı Patlattı
#1
Selamlar dostlarım, bir problemim var. Tahliye hortumu düzgün tahliye yapamıyor ve şu şekilde bir görüntü ortaya çıktı. Çözüm önerileriniz nedir. Ulaşılması zor bir yerde olmasını da dikkate alarak tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.
Klima Forumu


Klima Forumu

#2
Arkadaşım bir çok binada olan durum gibi su gider sorunu var. Klima dranaj suyunu bağlayacak bir gider yok. Aşağıya kadar hortumu uzatmanın gerekir. Ama hortuma uzanmanızda çok zor. Ulaşılmaz bir yerden çıkmış. Muhtemelen su giderini içeriden çekip, uzun hortumu tekrar aynı delikten göndereceksiniz. Tabi bu arada aşağıya kadar inerken arada bir kaç yerden duvara sabitlemekte gerekir. Onun için hortum çıktıktan sonra camdan ulaşılacak kadar sıla çekmeniz gerekir. Alt kat bir kaç komşudan izin alarak arada bir kaç yerden kroşe çakılmalı.
Biraz zor iş, Allah kolaylık versin.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
(03/08/2019, 13:56)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşım bir çok binada olan durum gibi su gider sorunu var. Klima dranaj suyunu bağlayacak bir gider yok. Aşağıya kadar hortumu uzatmanın gerekir. Ama hortuma uzanmanızda çok zor. Ulaşılmaz bir yerden çıkmış. Muhtemelen su giderini içeriden çekip, uzun hortumu tekrar aynı delikten göndereceksiniz. Tabi bu arada aşağıya kadar inerken arada bir kaç yerden duvara sabitlemekte gerekir. Onun için hortum çıktıktan sonra camdan ulaşılacak kadar sıla çekmeniz gerekir. Alt kat bir kaç komşudan izin alarak arada bir kaç yerden kroşe çakılmalı.
Biraz zor iş, Allah kolaylık versin.

Merhaba mbirol, çözümü buldum. Yapılacak iki seçeneğim vardı, ya içerden giden tahliye hortumunu duvarı kırdırıp (gömme boru olduğu için) içeriye alarak kova yada bir şişeye tahliye edecektim. Ya da sizin dediğiniz gibi gider borusunu alt komşudan izin alarak aşağıya kadar uzattıracaktım. Aslında çözüm bir daha farklı oldu. Bizim apartmanın dış cephesini yapan ustalardan rica ettim. Yakın bir tarihte apartmanın boyanacağı haberini aldım. Apartmanın dış cephe boyası yapılırken yapacak adamlardan ücreti mukabilen rica ettim. Oraya pimaştan bir gider yapıp aşağıya kadar uzatacaklarını söyledir. Bu durumda içeriden duvarı kırdırmak yada komşudan izin almak zorunda da kalmayacağım. İskele kurulunca kalan işi boyacılar oraya ufak bir gider yaparak halledecekler. İlgin ve yorumun için çok teşekkür ederim tekrardan. Yapıldıktan sonra resmini paylaşacağım

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: