Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?
#1
Birçok su yalıtım malzemelerini markette bulmak mümkündür. Su yalıtım malzemeleri fiyat ve kalitesine göre değişmektedir. Aşağıda düşük fiyattan ve kaliteden başlayarak yüksek fiyat ve kaliteye göre su yalıtım malzemelerini bulabilirsiniz.
Bitümlü rulo Membran Plastik malzeme içine bitüm malzemesi bulunan su yalıtım malzemeleridir. Rulo şeklinde satılır ve su yalıtımı yapılacak bölgeye serilerek uygulama yapılır. Membran eritilerek sıvımsı hale getirilir ve uygulanacağı zemine yapıştırılır. Fiyatının uygun olmasından dolayı çatılarda ve teraslarda su yalıtımı olarak sıklıkla kullanılır. Bu tür malzemeler ekonomik olup, uzun ömürlü değildir.
Bitüm emülsiyon su yalıtım malzemeleri macun kıvamında olup, rulo fırça ve benzeri aletlerle su yalıtımı istenen bölgelere uygulanır. Genellikle 3-3,5 mm kalınlığında uygulanır. 25 derecede 1 günde kuruma süresi vardır. Fiyatından dolayı büyük projelerde sıklıkla kullanılır. 
Termoplastik polyolefin membranlar genellikle çatı, teras, tünel ve temel gibi projelerde su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Uygulanacak bölgeye eritilerek yapıştırılır. Yırtılması ve esnekliği bitümlü rulo malzemeye göre daha fazladır.
Sıvı (likit) sürme esaslı poliüretan su yalıtım malzemeleri tek ve çift bileşenli olarak satılır. Tek bileşenli poliüretan malzemenin kuruması çift bileşenli poliüretan malzemeye göre çok daha uzundur. Tek bileşenli poliüretan malzeme çift kat olarak uygulanır ve 25 derecede bir günde kurur. Elastik ve %400-%600 uzamasından dolayı teras , çatı, temel yalıtım projelerinde sıkça kullanır. Sıvı su yalıtımı olarak uygulandığından ek yeri yoktur. Bu yüzden uzun ömürlüdür.
Sprey Polyurea su yalıtım malzemesi yurtdışında çok uzun zamandır kullanılmkata olup, ülkemizde son 10 yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Hızlı donması, sert, elastik ve %400 uzamasından dolayı birçok özel su yalıtım projelerinde kullanılmaktadır. Donma süresinin 1 dakika gibi kısa zamanda olması polyurea'yı diğer kaplamalara göre çok üstün kılmamaktadır
Ara
Cevapla
 Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? konusu
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Konusunun Etiketleri Etiketler Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? klima, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? fiyatı, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? al, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? tavsiyesi, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? arızası, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? nasıl çözülür, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? 2015, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? kalitelimi , Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? nedir, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? izle, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? , Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? resimli anlatım, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? ne işe yarar, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? sistemleri , Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? problemi, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? ne demek, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? nerden alınır, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? videosu, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? paylaşımları, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? en iyi fiyat, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? en ucuz, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? hakkında, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? nedir, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? bul, Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? konusu
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Konusunun Linki Direk Link
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"