• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?
#1
Birçok su yalıtım malzemelerini markette bulmak mümkündür. Su yalıtım malzemeleri fiyat ve kalitesine göre değişmektedir. Aşağıda düşük fiyattan ve kaliteden başlayarak yüksek fiyat ve kaliteye göre su yalıtım malzemelerini bulabilirsiniz.
Bitümlü rulo Membran Plastik malzeme içine bitüm malzemesi bulunan su yalıtım malzemeleridir. Rulo şeklinde satılır ve su yalıtımı yapılacak bölgeye serilerek uygulama yapılır. Membran eritilerek sıvımsı hale getirilir ve uygulanacağı zemine yapıştırılır. Fiyatının uygun olmasından dolayı çatılarda ve teraslarda su yalıtımı olarak sıklıkla kullanılır. Bu tür malzemeler ekonomik olup, uzun ömürlü değildir.
Bitüm emülsiyon su yalıtım malzemeleri macun kıvamında olup, rulo fırça ve benzeri aletlerle su yalıtımı istenen bölgelere uygulanır. Genellikle 3-3,5 mm kalınlığında uygulanır. 25 derecede 1 günde kuruma süresi vardır. Fiyatından dolayı büyük projelerde sıklıkla kullanılır. 
Termoplastik polyolefin membranlar genellikle çatı, teras, tünel ve temel gibi projelerde su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Uygulanacak bölgeye eritilerek yapıştırılır. Yırtılması ve esnekliği bitümlü rulo malzemeye göre daha fazladır.
Sıvı (likit) sürme esaslı poliüretan su yalıtım malzemeleri tek ve çift bileşenli olarak satılır. Tek bileşenli poliüretan malzemenin kuruması çift bileşenli poliüretan malzemeye göre çok daha uzundur. Tek bileşenli poliüretan malzeme çift kat olarak uygulanır ve 25 derecede bir günde kurur. Elastik ve %400-%600 uzamasından dolayı teras , çatı, temel yalıtım projelerinde sıkça kullanır. Sıvı su yalıtımı olarak uygulandığından ek yeri yoktur. Bu yüzden uzun ömürlüdür.
Sprey Polyurea su yalıtım malzemesi yurtdışında çok uzun zamandır kullanılmkata olup, ülkemizde son 10 yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Hızlı donması, sert, elastik ve %400 uzamasından dolayı birçok özel su yalıtım projelerinde kullanılmaktadır. Donma süresinin 1 dakika gibi kısa zamanda olması polyurea'yı diğer kaplamalara göre çok üstün kılmamaktadır

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: