• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Su Arıtma Sistemleri
#1
Damacana suların plastik olması sebebiyle güvenemiyorum ve su arıtma sistemi almayı düşünüyorum. Özellikle İstanbul' da kullanan var mı memnun mu? İşe yarıyor mu, tavsiyeleriniz neler?

#2
(10/05/2016, 23:38)Tr1905 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Damacana suların plastik olması sebebiyle güvenemiyorum ve su arıtma sistemi almayı düşünüyorum. Özellikle İstanbul' da kullanan var mı memnun mu? İşe yarıyor mu, tavsiyeleriniz neler?
Su arıtma cihazları, suyu o kadar güzel arıtıyor ki sadece su kalıyor geriye.  Ne mineral ne bir faydalı bir şey. Ve en kötü yanı da su israfı. 1 litre su için nerdeyse 10 litre su atılıyor. Revers Ozmoz filitre den 10 bir ancak geçiyor. 
 Damacana sularda sıkıntı, güneş görürse var. Plastik malzemeye bende çok karşıyım. Evde iş yerinde plastik ketel, çaycı vs yoktur. Kahve makinesi de çelik. Hatta nerede olursa olsun plastik ketel olsa, çay kahve içmem oradan. Plastik ısıyla beraber çok büyük tehlike. Ama ısı yoksa, karışım yok. Keşke herşey cam ambalaj olsa.  Tabi böyle bir şey yok malesef. 
Ben damacana suda Erikli kullanıyorum. Nedeni ise Erikli kaynaktan dağıtım deposuna özel kapalı raf sistemli araçlarla geliyor. Şehir içi de yine bizim burada kapalı Doblo araçlarla dağıtılıyor. Her önüne gelen yerde satılmıyor. Açık alanda görmedim hiç.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Oo arıtmalar daha zararmış. :( Bende Saka kullanıyorum memnunum ama damacana rahatsız ediyor. Cam damacana var Abant marka o da 14.5 TL.

#4
(11/05/2016, 00:29)Tr1905 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oo arıtmalar daha zararmış. :( Bende Saka kullanıyorum memnunum ama damacana rahatsız ediyor. Cam damacana var Abant marka o da 14.5 TL.
Erikli de 9,5 TL.  Piyasanın en pahalısı sanırım. Cam tabiki sağlık, ama niye cam olunca pahalı anlaşılır değil. Sanki kırıp atıyorsun. Arada fiyat farkı 1-2 TL olsa camı tercih ederdim. Ama 5 TL çok fark.  Ben Erikli markayı sevkiyatı dan dolayı tercih ediyorum. Suyun içimi de güzel. İş yerinde aldığımız su yarı fiyat 5 TL. 
Ama bu güne kadar arıtma su işini hiç düşünmedim. 
Birde duyduğum bir söylem, su markasını belli aralıkla değiştirmek doğru imiş. Çünkü ne kadar çeşit, o kadar farklı mineral alıyorsunuz su ile. Buda mantıklı ama, kime güveneceksin sağlıklı konusunda. 
 Bizim bu çevrede doğal kaynak suyu çok aslında.  Yazlık yolunda vardı, çeşme başı kavga gürültüsünden kapatıldı. Çeşme başı beklemek çok zor oluyor. Çoğunluk dolduran satıyor. Ben ise o eziyeti parasından değil direk kaynağından olduğu için katlanıyordum. Hanım vaz geçirdi artık. Çünkü çok rezillik oluyor. Kavga vs cabası. Ama en sağlıklısı da o aslında.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
1 ay önce abanttaydim, göl kenarında çeşmeler vardı su çok iyiydi o nedenle abant suya baktım ama 14.5 TL çok pahalı. Test sonuçlarına göre en iyi su en aon buzdağı markaydı ama test sonuçlarına da güven yok maalesef. Su çok önemli ama maalesef güven yok. Nasıl olacak bilemiyorum.

#6
(10/05/2016, 23:38)Tr1905 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Damacana suların plastik olması sebebiyle güvenemiyorum ve su arıtma sistemi almayı düşünüyorum. Özellikle İstanbul' da kullanan var mı memnun mu? İşe yarıyor mu, tavsiyeleriniz neler?

Arkadaşalr ben de su arıtma cihazı konusunda sağlam bir firma arıyorum. Brita isimli firma ve mayer isimli firmalar karşıma çıktı. Bu firmalar arasında kararsız kaldım. Bu firmalar hakkında bilgisi olan ya da öneride bulunacak var mı ? Sanırım brita ünlü bir marka onu zaten biliyorsunuz, ben asıl mayer i merak ediyorum. Onun da sitesini aşğıya bırakıyorum bir bakıp yorum yazabilirmisiniz.

#7
teşekkürler
lida biber hapı fx15

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: