• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Saint Petersburg sanatın şerinden selamlar
#21
St.Petersburg tamamen Turizm şehri.Aslında Neva nehri dışında her şey tamamen yapay.Şehrin tüm geçmişi 300 yıl.Avrupa Anadolu vs için çok yeni bir yerleşim.

Pekiyi neden gidilir bu St.Petersburg ka.Gittim geldim ama bende anlamadım.Saray diyorlar ,sergi salonu.Ben saray görmedim.Bir tek patergof sarayının bahçesi çok hoştu.Şehri tamamen avrupalı mimarlara çizdirmişler .Nereye bakarsan bak bütün binalar bir birinin kopyası.Tipik Floransa daki binaların mimarisi.Hatta Ermitaş sarayı ile diğer binalar tipik aynı.Sadece daha büyük.Şehir dümdüz ,tepecik dahi yok.Bol bol kanal var.Lüks bir cd. var Nevsky .Aralara serpiştirilmiş rus mimarisi tipinde kiliseler.En güzeli ise çok geniş yol ve kaldırımlar.Ve çok miktarda şehir içi parklar.Londra Haidpark gibi olmasada yeşil alanı bol şehir.Peki niye St.petersburg ,bence balon bir turizm oyunu.Tabi nereden baktığına bağlı. Ermitaş sarayı şu an sanat müzesi gibi.Kimin sanatı derseniz tüm dünyadan ünlü ressamların tabloları.Rus tan eser yok.Bence kültür değil bu .Bunun adı kolleksiyonculuk.Hatta tarihi eser kaçakçılarına çanak tutup,çalın getirin biz alırız demişler.

Kendilerin de kültür kalmamış halkın.Hepsi aşırı kapitalis ve lüks içinde yaşama savaşı veriyorlar.Polis rüşvetin kralını götürüyormuş.Polisi takan yok.En sevdikleri aktivite gece Nevsky cd. de araba ,motor yarıştırma.Yerlerde sürünürcesine Vodka içiyorlar çoluk çocuktan ,yaşlısına.Zaten ülkede 3 şey çok ucuz ,Vodka,Sigara,Benzin.Yani iç iç kudur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#22
Pekiyi neden gidilir bu St.Petersburg ka.Bizim gittiğimiz mayıs ayı ortası hava gece 10 da kararıyor.Sabah 3,5 da şafak söküyor.TR den işten uzaksın ya, iç iç kudur.Yollar düz sokaklarda dolaş.Bir iki de vatandaş ziyareti.İşte bu.Deniz yok,güneş yok ,doğal güzellik ? Ben görmedim.En önemlisi de İngilizce vs. hiç işe yaramaz.Rusça yı anlamak sa imkansız.Dilin kesinlikle dönmüyor.En güzel yardımcı google translet.Rusça klavye indirmeyi unutmayın..

Benim tavsiyem tur standartı dışında 500-1000 dolar arası harcarsınız.Geceler 100 doları geçer.. M08

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#23
Klima Forumu

Klima Forumu

Saint Petersburg'a gidecek arkadaşlar için Hanlan arkadaşımızla tanınmasını tavsiye ederim. Kendisi iyi derecede Türkçe konuşuyor. Gürcistan lı bir dostum oldu orada. Taksicilik yapıyor. Hanlan la beraber iseniz, güvendesiniz. Kazıklanmazsınız, komisyon vermezsiniz. Hanlan kardeşimin tek kazancı verdiği taksi hizmeti ücreti. İnanın bana Petersburg da sağ kolunuz olacak. Hanlan arkadaşım la temasa geçmek isterseniz bana özel mesaj atın, dize telefonunu verelim. Bu arada Rusya da Viber çok yoğun kullanılıyor. Viber ile Hanlan kardeşime ulaşabilirsiniz 24 saat. Alo Hanlan deyin, yanınıza gelsin 10 dakikada.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: