• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

R 410 a çevreci olmadığı açıklandı..
#1
Ben Zart Forum de yıllar önce bu R410a gazının hiçte doğa dostu ve çevreci olmadığını yazmıştım.Nihayet anlamışlar.Yeni gazlar yolda ..

http://freonshopper.com/epas-snap-approv...rigerants/

Google dan Türkçe çevrimi...

EPA'nın SNAP Onayladı Yeni Alternatif Soğutucu
Yayınlanan 5 Mart 2015 tarafından johnsonalec41
EPA'nın Soğutma SNAP Programı

EPA'nın SNAP Onayladı Yeni Alternatif Soğutucu

Çevre Koruma Ajansı'nın SNAP programı şu anda piyasada bugün yüksek küresel ısınma potansiyeli HFC'lere alternatifler sağlayacak Şubat 2015 Bu yeni onaylı kimyasallar sonunda beş yeni alternatif soğutucuların onayladı.

Ben çok ne girmeden önce soğutucu şimdi ben ilk bir dakikanızı ayırın ve EPA'nın SNAP programı hızlı bir bakış yapmak istiyorum kullanım için mevcuttur.

SNAP nedir?

SNAP, ya Önemli Yeni Alternatifler Politikası, kimin gol değerlendirmek ve O-Zone kimyasal tüketerek için ikameler düzenlemektir bir programdır. Soğutma sektöründe bu esas CFC veya HCFC hedef oldu. (Özellikle Ar-12 ve R-22) CFC aşamalı olarak kaldırılmasına başında / HCFC onların yerine HFC'ler kullanmaya başladı. Bu sorun onlar O-Zone, zarar yok ederken HFC bir sahip oldu ÇOK yüksek küresel ısınma potansiyeline ve Küresel Isınma önemli katkıda bulunmaktadır.

HFC'lere için ikameler bulmak için büyük bir itme şimdi var. Bu anda orada değil mükemmel bir çözüm bulmak için çalışıyoruz HFC ancak birçok şirket için yedek 'git'. HFO soğutucuların, ya Hydrofluroolefins doğru eğilerek bazı kim vardır. Şu anda HFO ağırlıklı otomotiv uygulamaları için kullanılmaktadır ancak diğer uygulamalar içine genişletebilir ve sonunda 134a yanı sıra R-404A yerini alabilir.

Çevre Koruma Ajansı ve SNAP programı kabul edilebilir ve kabul edilemez soğutucu listeleri yayınlamaya tahsil edilir. Örneğin, EPA, 21. 2012 HFO soğutucuların lehine Mayıs ayında motorlu taşıt klima kullanılan karar vermiştir. (kendi onayları tüm bağlantı burada bulabilirsiniz.) Amerikan üreticileri yeni HFO soğutucu kullanmaya başlamak için izin Bu onay modelleri.

Geç 2014 yılında Obama yönetimi, yüksek GWP HFC uygun alternatifler bulmak için EPA üzerinde baskı yarattı ve bir sonucu olarak EPA sadece geçen hafta beş yeni alternatif soğutucuların lehine karar verdi ...

İktidar nedir?

R-134A geleceği nedir?

Şubat sonunda EPA. Kabul edilebilir olarak beş yeni hidrokarbon soğutucuları sınıflandıran yeni bir kural imzaladı tam iktidar ve deyim buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. (Ben bunu uzun bir okuma olduğunu uyarmak.) bunun özünden kadar iktidar hemen hemen paralardan bir alıntıyı:

Ev buzdolapları ve dondurucular stand-alone perakende gıda soğutma ekipmanları: "ABD Çevre Koruma Ajansı'nın (EPA) Önemli Yeni Alternatifler Politikası programına uyarınca, bu eylem birkaç son kullanımlarda, kullanım şartlarına, tabi kabul edilebilir ikame olarak beş yanıcı soğutkanları listeler çok düşük sıcaklık soğutma, mekanik olmayan ısı transferi, otomatlar ve oda klima üniteleri. Bu eylem aynı zamanda spesifik son kullanımlarda, havalandırma, açıklamasında, ya da bertaraf koşullarını kullanmak tabi olarak kabul Bu eylem sıralanan dört hidrokarbon soğutucu yerine, üzerine yasaklayan Temiz Hava Yasası Bölüm 608 den muaf. Biz onların havalandırma, serbest, ya da imha edilmesi, çevre için bir tehdit olmadığını mevcut delillere dayanarak, konu bu kullanım koşullarına ve bu son kullanımlarda, bu yedekleri için bu muafiyet sonuçlandırılması vardır. "
Yani, yukarıdaki deyimi alarak bu esas olarak buzdolapları, dondurucular ve tek kişilik oda klimalar gibi küçük birimler yönelmektedir öğreniyoruz. Ben 410A için bir ana yedek olduğunu inanmıyorum ama konuştuğumuz gibi bu gelişme aşamasındadır hayal ediyorum. Bu yeni soğutucular ağırlıklı 404A pazarına yönelik gibi görünüyor.
Yeni Soğutucu nelerdir?

aşağıdaki gibi yeni kabul edilen soğutucu şunlardır:

Etan -etan, çok düşük sıcaklık soğutma ve mekanik olmayan ısı transferi. Bu konut ve hafif ticari klima, oda klimalar kullanım için kabul edilebilir olarak idare edilmiştir.

Isobutan - (Ayrıca R-600a olarak anılacaktır.) Şimdi perakende gıda soğutma ünitelerinde yedek kullanım için kabul edilebilir. Bu soğutucu sadece yeni bağımsız soğutma ekipmanları sadece kullanılması gerektiğini dikkat etmek önemlidir.

Propan - (Ayrıca R-290 olarak da bilinir.) Propan şimdi oda ac birimleri ve tek bir oda için tasarlanmış portatif ac birim konut ve hafif ticari klimalar kullanılıyor kabul edilir. Yine, bu sadece yeni birimler kullanılabilir olduğunu lütfen unutmayın.

R-441A - 441A perakende gıda soğutma, otomat ve tek kişilik oda ac birimlerinde kullanılmak üzere onaylanmıştır.

HFC-32 -HFC32 perakende soğutma, otomat makineleri ve tek kişilik oda birimlerinde kullanılmak üzere onaylanmıştır.

Yanıcılık

HFO Yanıcı musunuz?

Bu yeni onaylanan soğutucular bir Hidro Karbon karışımı vardır. Hidrokarbonlar son derece yanıcı olduğu bilinmektedir. Bu yeni soğutucuların onaylayan bazı tartışmalar nedeniyle alevlenme faktörü vardı. Ele Eğer yanlış bir teknisyen veya operatör ciddi zarar veya ölüme yol açabilir. Yani, bu soğutucular onların riskinin farkında olmalı çok düşük veya olmayan küresel ısınma potansiyeline sahip. Sadece tam eğitimli teknisyenler bu soğutucuları ihtiva birimleri ile ilgilenmelidir.

Yanıcı soğutucuların hakkında EPA'nın web sitesinden hızlı aşmak:

Yangın veya Patlama "TEHLİKE Risk. Yanıcı Soğutucu kullanılır. Buzdolabı Defrost için Mekanik Cihazlar Kullanmayın. Değil Delinme Soğutucu Boru yapın. "Bu ya da tüketici ile iletişim kurabilen herhangi buharlaştırıcılar yakın sağlanmalıdır işaretleme."
Seni bilmem ... ama bu tehlikeli görünüyor.

Sonuç

Bu soğutucular Birleşik Devletleri yeni olsa da Avrupa ve Asya pazarlarında başarıyla kullanılmaktadır vardır. Bu biz genellikle bunu bir deneme vermek için onu diğer ülkelerini terk görünüyor ... EPA yeni soğutucu denemek için ilk olmak seviyor nadirdir. Iyi görünüyor Eğer bunu onaylaması. (Ya da bu konuda yanlış bir şey, onları ilk işi yapalım ... bir akıllı hareket gibi görünüyor.)

Bu soğutucular çıkarmak ve yeni standart olacak eğer Şimdi, ben emin değilim. Ben bir insan bir sürü korkutmak olacak bunlar üzerinde alevlenme riski duygu var ... ama kim biz sektöründe bir dönüm noktasında bakıyor olabilir bilir.

Okuduğunuz için teşekkürler,

Alec Johnson

Sahibi.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
len buda yanıcı patlayıcı ne edecuuuk. gümlerse Angel

#3
(07/03/2015, 19:09)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı: len buda yanıcı patlayıcı ne edecuuuk. gümlerse Angel

Şu an evlere çoktan girdi bile. R600 tamamen yanıcı. Yeni nesil tüm buzdolapları R 600 Gazlı.. A++ ya..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
(07/03/2015, 20:49)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07/03/2015, 19:09)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı: len buda yanıcı patlayıcı ne edecuuuk. gümlerse Angel

Şu an evlere çoktan girdi bile. R600 tamamen yanıcı. Yeni nesil tüm buzdolapları R 600 Gazlı.. A++ ya..

söz gelimi gaz borusunu kırdık o an patlama olması mümkünmü. hay A+++ sına kaç para tasarruf edecek sanki. ancak ülke geneli ve düny agenelinde bir fark oluşur. onun içinde bir okadar teknoloji değişiminden çıkan pislik yeter gene dünyamızı pisletmeyeS12

#5
(07/03/2015, 22:34)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07/03/2015, 20:49)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şu an evlere çoktan girdi bile. R600 tamamen yanıcı. Yeni nesil tüm buzdolapları R 600 Gazlı.. A++ ya..

söz gelimi gaz borusunu kırdık o an patlama olması mümkünmü.  hay A+++ sına kaç para tasarruf edecek sanki. ancak ülke geneli ve düny agenelinde bir fark oluşur. onun içinde bir okadar teknoloji değişiminden çıkan pislik yeter gene dünyamızı pisletmeyeS12

o manada değil hocam.. yani gaz kaçtı diyelim. çakmak çakarsan tüp gazı gibi bisey bu yanar.

#6
Tek yapılan hesapta bu işte .Boru delinecek ,gaz kaçacak .kıvılcım olacak,patlama olacak.ihtimal tabikide çok düşük.Birde buzdolabında gaz miktarı 100 gr mı geçmiyor.Küçük sistemler.Ama klimada ne olur bilinmez.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
(08/03/2015, 08:48)Cyan34 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07/03/2015, 22:34)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı: söz gelimi gaz borusunu kırdık o an patlama olması mümkünmü.  hay A+++ sına kaç para tasarruf edecek sanki. ancak ülke geneli ve düny agenelinde bir fark oluşur. onun içinde bir okadar teknoloji değişiminden çıkan pislik yeter gene dünyamızı pisletmeyeS12

o manada değil hocam.. yani gaz kaçtı diyelim. çakmak çakarsan tüp gazı gibi bisey bu yanar.

ya birader ille çakmak şart değil bizim millet içinSmile tekmeyi basarız kızınca gene bir kıvılcım çıkar. hele Allah korusun hurdacılarımız adamlar mikrodalga fırını parçalıyorlar. bu adam ealı reline çekici vurur boruya 10gr gaz olsada yüzünü gözüne yakar Allah korusun. sigaradanda hiç vazgeçmeyiz hanida hayrılsı olsun bakalım.

#8
abiler, r32 gazlı klimalar ne zaman ülkemize gelir?? önümüzdeki sene çatı katına klima almayı düşünüyorum.

daikin' in ururu sarara ile emura' sını gördüm internette sadece. başka firmalar ne yapıyor gizli saklı mı anlamadım gitti. seer ve scopları görünce ağzım sulandı Big Grin

#9
Kardeş bende araştırmıştım yeni gazlı klimaları nisands daikin ururu sararası geliyormuş r32 gazlı ama birde mideaların r290 gazlı modeleri var sagolsun modern klima Tr,ye getirmiyor ama bu r410 gazı şişirdikleri kesin büyük bir rant aktıgı kesin dupont diye amerikan firmasına herhalde doyuma ulaştılar ki vazgeçiyorlar

#10
Arkadaşlar bu konular ben yaptım oldu ile olmuyor malesef. Gerçek olan şu ki R22 nin yerine gaz yok. Şu an konuş***** gazların tamamı yanıcı. Ve sadece firma tarafından yapılan testlerle olmuyor bu işler .sahada denenmesi önemli. Ayrıca fiyat kıstası nedir. Neden R410 almayalım da onu alalım vs. vs . Bu soğutucu akışkanın kompresörü ne,yağı ne. Kompresör gitti ne olacak. Kim tamir edecek. Vs.Vs. Daha piyasa R410 u çözemedi..

Ama piyasada meraklılar var.Alsınlar bizde gözlemleriz... Ohoh M08

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: