• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

R 32 gaz
#1
Bugün arçelik servisi montaj icin is yerine geldi. Montaj yapılırken vakum yapcaniz mi dedim yok dedi. Vakumunuz yoksa vereyim bende var dedim. 32 gaza vakum yapılmıyor bu gazın özelliği bu dedi. Nasıl yani dedim tamam dis ünite de zaten gaz var peki iç ünite ve borular kismindaki hava nem noluyo dedim. 32 gaz yanıcı olduğu için yasakmış vakum. Bu gaza özel komple herseyi plastik olan vakum pompası varmış onunla yapılıyormus. Ya dedim teknik olarak böyle bir şey mümkün değil. Boruda ki havayi nemi cekmeden sadece pistlamaylami vakum yapmış sayılıyo dedim. Egitimlerde yetkililer vakum gerek yok demis. Aklıma 32 gazı nemle tepkime yapmıyor acaba donmuyormu bu gaz nemi görünce diye geldi. Mantıklı bisey gelmedi bana. Bu arada 32 yanıcı mi parlayıcı mi parlayici galiba. Neden böyle bi gaz urettiler ki. Bu konuda ne düşünüyorsunuz

#2
Bunundiyen it oğlu ittir, hangi eğitimde demişler vakum yapılmayacak.
Bakın hep atladınız bir konu var. Önce cihazdan çıkan kitapçığı alın gözüme sokun orada vakum anlatılan yeri. Sonra da deyin ki yaz kardeşim montaj forumuna, yada bana bir yazı ver. Altına imzanı at, R32 gaz da vaku. Yapılmaz, eğitimlerde yasakladılar VS vs. Olası hata. Problemde sorumluluk bizimdir. At altına imzanı.
Asıl o zaman görelim kendini o servis elemanı sanan dingili.
Hakaret gibi oluyur biraz yazdıklarım ama hak ediyor bunlar. Bunlar Çinli benim sevdiğim mesleğe, sanata hakaret ediyorlar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Adamlar yüzsüz abi. Ne desen kulp buluyor.
Bu arada bi kac yerde 32 için farklı kıvılcım çıkarmayan vakum pompası gerekli deniyor. Eski pompaları kullanamazmiyiz

#4
Bu arada kitapçıklara baktım. Vakum ile ilgili hiç bir bilgi yok

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: