Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protherm Kombi Arıza Kodları
#1
F1 Arıza Kodu : Limit termostatının aşırı ısındığını ve bu sebeple de kombinin geçici olarak kullanım dışı olduğunu belirten hata kodudur. Bu arıza kodu ekrana geldiğinde cihaz belirli bir süre verim sağlamayabilir. Bir süre beklemeniz uygun olur. Eğer bir süre sonra cihaz hâlâ düzelmiyor ise servis müdahalesi gerekeceği için protherm lynx servisi ile iletişime geçiniz. 

F2 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe arıza meydana gelmiş ve cihaz F2 arızası meydana getirmiş. Bu durumda kullanıcı sıcak su alamaz. Servis çağırıp sensörü değiştirtmeniz gerekir. 

F3 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana gelmiş ve cihaz F3 hata koduna geçmiş. Sensör değişimi yapılırsa cihaz normale döner. Bunun için protherm servisi ile iletişime geçiniz. Lynx Kombi Kodları, Lynx Arıza Kodları Anlamları 

Lynx Kombi Hata Kodları 

F4 Arıza Kodu : Kombide iyonizasyon arızası meydana gelmiş yada gaz girişi yetersiz durumda. Gaz vanalarını açık mı kapalı mı kontrol ediniz. Kapalı kalmış ise açık konuma getiriniz. Eğer vanalar açık ise cihazın bar seviyesine bakınız. Suyu bitmiş veya azalmış hiçbir kombiden verim alınması mümkün değildir. Bar seviyesinin 1 ile 2 bar arasında olması gerekmektedir. Eğer bar seviyesi normal ise cihaza reset atmayı deneyiniz. Şayet resetten sonra düzelmez ise servis çağırınız. Protherm servisi ile iletişime geçiniz. Pompa da, ana kartta, iyonizasyonda, elektrotlarda yada gaz armatüründe sorun olabilir. 

F5 Arıza Arıza Kodu : Hava akış hatası meydana geldiğini belirten hata kodudur. Eğer kombi uzun bir süre çalışmadıysa petekler hava yapmış veya pompa sıkışmış olabilir. Peteklerden havayı almak için yan taraflarında bulunan hava alma müşürünü gevşetin. Oradan su gelinceye kadar açık bırakın. Su gelmeye başladığı anda müşürü tekrar sıkıştırın. Peteklerden hava alma işleminden sonra da cihaz düzelmez ise pompa sıkışıklığının giderilmesi için servis çağırınız. 

F6 Arıza Kodu : Tesisat dönüş suyu sensörü arızası meydana gelmiş. Sensörün değişmesi uygun olmaktadır. Servis çağırarak yardım isteyiniz. 

F9 Arıza Kodu : Hava akış anahtarında sorun meydana gelmiş. Hava şiddetli rüzgarlı ise bacadan çıkan atık gaz geri tepebilir. Kombiye bir kaç kez reset atınız. Düzelmez ise servis ile görüşünüz. Baca tamamen tıkanmış çekiş yapmıyordur yada hava prosestatında arıza meydana gelmiş olabilir. 

F10 Arıza Kodu : Kombi içerisindeki su yetersiz durumda. Kombi su basıncını kontrol ediniz. 0.5 barın altına düşmüş olabilir. Bu durumda su ayarını 1,5 bar a yani 1 ile 2 bar arasına getiriniz. Kombideki arıza kodu gidecektir. 

[/url][url=http://klimavekombi.net/tekirdag-protherm-servisi/]tekirdağ protherm servisi

F11 Arıza Kodu : Kombide devirdaim sorunu mevcut. Yani devirdaim pompasında sıkışma meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur. Sıkışma meydana gelmiş ise servis bunu çözümler fakat sıkışma meydana gelmemiş ise pompanın değişmesi gerekebilir. Servis kontrolden sonra bunu size bildirecektir. 
Ara
Cevapla
#2
Foruma hoş geldiniz. 
Sanırım mesleğiniz konu ile alakalı. Foruma desteğinizi bekleriz. Konuda iş yeri linkini de var. Bu linki tanıtım olarak değerlendiriyoruz. Reklam amaçlı olarak görmek istemiyoruz. Bu meslekte ticari olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bunu da forumumuz da açıkça da belirtebilirsiniz. Forumdaki öncelik amaç bilgi paylaşımıdır. Bu paylaşım ve sorulara cevap vererek yardımcı olmak asıl teşkil etmelidir. Tabi ki de size güvenen forum üyelerinin ile de ticari alış veriş, hizmet vs durumlarda çslışılabilir de. 
Lakin sizden ricamız önceliğimiz bilgi paylaşımı yönünde olsun. 
 İyi forumlar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Protherm Kombi Arıza Kodları konusu
Protherm Kombi Arıza Kodları Konusunun Etiketleri Etiketler Protherm Kombi Arıza Kodları klima, Protherm Kombi Arıza Kodları fiyatı, Protherm Kombi Arıza Kodları al, Protherm Kombi Arıza Kodları tavsiyesi, Protherm Kombi Arıza Kodları arızası, Protherm Kombi Arıza Kodları nasıl çözülür, Protherm Kombi Arıza Kodları 2015, Protherm Kombi Arıza Kodları kalitelimi , Protherm Kombi Arıza Kodları nedir, Protherm Kombi Arıza Kodları izle, Protherm Kombi Arıza Kodları , Protherm Kombi Arıza Kodları resimli anlatım, Protherm Kombi Arıza Kodları ne işe yarar, Protherm Kombi Arıza Kodları sistemleri , Protherm Kombi Arıza Kodları problemi, Protherm Kombi Arıza Kodları ne demek, Protherm Kombi Arıza Kodları nerden alınır, Protherm Kombi Arıza Kodları videosu, Protherm Kombi Arıza Kodları paylaşımları, Protherm Kombi Arıza Kodları en iyi fiyat, Protherm Kombi Arıza Kodları en ucuz, Protherm Kombi Arıza Kodları hakkında, Protherm Kombi Arıza Kodları nedir, Protherm Kombi Arıza Kodları bul, Protherm Kombi Arıza Kodları konusu
Protherm Kombi Arıza Kodları Konusunun Linki Direk Link
Protherm Kombi Arıza Kodları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Protherm Kombi Arıza Kodları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Protherm Kombi Arıza Kodları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"