• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Petlas PT525 Pro Green yorumları
#1
Mitsubishi Lancer aracımın lastikleri iyice sertleşmişti, artık lastikler balans tutuyordu. Çok km yapmıyoruz bu araçla, ama zaman içinde lastikler sertleşip çatlıyor. Lancer sessiz bir araç. Sert hamurlu lastik takıldığı zaman, lastik sesi çok rahatsız ediyor. Araçta ilk orjinalinde Bridgestone lastikler vardı 20 000 km de değiştirdim. Çok rahatsız ediyordu. İlk taktığım lastik Michelin oldu. 3-4,sene kullandık sorunsuz. Sonrasında Nokian ve arkasından tekrar Michelin taktım. Michelin de Nokian da bu araç için çok iyi lastik. Konfor üst düzey. Tabi lastikler güzel de, fiyatlar da güzel. 
Bu sefer lastiğe o kadar para vermek istemedim. Ticari araçta petlas kullanıyoruz. Ve biz çok memnunuz petlas tan. Ticari araçta çok sıkıntı değil tabiki konfor sessizlik. Ama ben yine de Lancer de petlas takmayı kafaya koydum. Yeni bir seri olan petlas PT525 Pro Green yumuşak hamurlu lastik olarak petlas bayilerinden bilgi aldım. Forumlarda da inceledim. İyi diyenler var kullanıcı olarak. Lastik değil petlas diyenler var,ama kullanmamış lastiği. Michelin 360-400 TL aralığında fiyatlar. Petlas PT525 Pro Green ise 182 TL lerde hb da vardı. Çok ciddi fiyat farkı var tabiki de. %100 e yakın. Ben riski göze aldım ve hb dan siparişi geçtim. Siparişte 1-2 saat sonra kargo yapıldı lastikler. Cumartesi bize ulaştı. Bu gn taktırdım lastikleri. 195*60*15 petlas PT525 Pro Green. Lastik sökme takma, balans, yeni Sibop 60 TL ye taktı komşu lastikçi. Normal şartlarda 80 TL miş. Yani toplam maliyet 800 TL diyebiliriz. Michelin alsak 1400-1500 TL olacaktı maliyet. 
Şimdi en önemli konu, lastikler de sürüş nasıl. İzmir Gümüldür arası 55 km. Sıcak asfalt zemin yolda var, mıcırlı asfaltta. Sıcak asfalt ta ses hiç yok. Tek kelime ile yağ gibi. Yol tutuşu ise, sanki araç yola yapıştı. Tabi eski lastikler çok sertleşmişti, onun içinde bunlar mükemmel gelebilir. Ama bence gerçekten yola iyi tutunuyor. Kış performansını tabi ileride göreceğiz. Mıcırlı asfaltta da bence çok iyi di. Kısık sesle de olsa radyo çok rahat dinleniyor du. 100-120 km hızlarda hiç bir sıkıntı yok. Bence bu lastik parasını sonuna kadar hakkediyor. Umduğumuz daha iyi çıktı bence. Lastik arayışı içinde olan arkadaşlara tavsiye ederim kesinlikle. Tam bir fiyat performans.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Gecen kis petlas snowmaster kis lastiklerini tanesi 150 liradan almistim, balans sokme takma yeni sibob dahil.

Oldukça memnun kaldim, Ocak ayinda denizliden Adıyaman'a 2500 km yol yaptım hiçbir sartta yolda birakmadi. Tavsiye ederim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: