• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Pastane açacağım çok acil yardım!
#1
Merhabalar,

Mart sonunda bir pastane açacağım. 220m2lik bir dükkan tuttum. 3 tarafı nerdeyse full cam ve 2 adet giriş kapısı mevcut. İçeriye alçıpan ile, yaklaşık 24m2lik bir özel oda böldürdüm. Yine alçıpan ile yaklaşık 17 m2lik bir mutfak alanı böldürdüm. Çizmeye çalıştım. Berecebilirsem yükleyeceğim. Ortasında 4 adet kolon var.

Pastane aynı zamanda cafe olacak. Dolayısıyla insanlar oturup çay kahve de içecek. Yani alanın ısı durumu önem arz ediyor. Konu ile ilgili ne yazık ki hiç bir fikrim yok. Bir kaç kişiye sordum her kafadan farklı bir ses çıktı. Çok fazla da bütçem yok ne yazık ki. 20-25 bin lira civarında bu işi halletmek istiyorum.

Bir kişi bir adet 48000 btu salon tipi klima ve bir tane şömine görünümlü doğalgaz sobasını düşünebilirsin dedi. Bu fiyatlara klima ile bu işi bitiremezsin zaten bitmiş olsa bile ancak klimaya çalışırsın dedi. Burası tek taraftan akşam güneşi alıyor tek klima doğurabilir ama asla ısıtmaz dedi. 

Ben de araştırmaya başlayınca bu forumu gördüm. Çok başlık okudum ama yine de çözüm bulamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Valla bunaldım bu konu yüzünden. Kıymetli yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

   

#2
https://youtu.be/ZH7a2u4SYVY

Üç taraf camlı bir yeri klima ile zor ısıtırsınız. Bu videoda gördüğünüz alanda 2 tane 48 salon tipi var. Bu kule soba gibi ısıtmıyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
https://klimaforumu.com/konu-whatsapp-ha...retli.html

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: