• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

PANASONIC KIT-E18QKE
#1
Dün akşam saat 20:00 de klimayı çalıştırdım ve yaklaşık 4,5 saat civarı kapanmadan çalıştı ve bu süre boyunca klima hiç defrost yapmadı. Saat 20:00 de dış hava sıcaklığı 1 derece idi, gece 00:30 da kapattığımda dış sıcaklıkn -3,4 derece ve %69 bağıl nem vardı. Ağız sıcaklık ölçümlerinde en yüksek fanda 45 derece olarak ölçüm yakalarken, en düşük fanda 50 derece çıkış sıcaklığı ölçümledim, ölçüm yaptığım cihazın profesyonel olmadığını hatırlatmak isterim. Tüketim ve detaylı incelemelerim gelecek ama şimdilik ürünün ısıtma performansından memnun kaldığımı söyleyebilirim, sonra daha düşük sıcaklıklardaki performans değerlendirmelerimi de aktaracağım, sağlıcakla kalın.

#2
Dün gece de akşam saat 19:30 dan sabah 07:00 arası sürede kullanımımızda +3 derecede başlayan çalışma maratonumuzda sabah -9 dereceyi görsekte benim farkedebildiğim bir defrost durumu olmadı (uyurken kaçırdıysam bilmiyorum ama gece 01:00 de yattım). -9 derece dış sıcaklıkta ısıtma performansı gayet tatmin ediciydi. Görüşmek üzere...

#3
Ağız çıkış sıcaklığı konusunda 57-57c° sıcaklıkları yakalayanları görünce bir arkadaşımdan kızıl ötesi hassas ölçüm tapan bir cihaz ödünç aldım. En düşük fan kademesinde 59,3 c°, en yüksek fanda 55,4 c° sıcaklık yakaladım, ölçümü yönlendirme kanallarının hemen iç kısmında yaptım.

#4
(01/12/2016, 21:14)o_tutu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ağız çıkış sıcaklığı konusunda 57-57c° sıcaklıkları yakalayanları görünce bir arkadaşımdan kızıl ötesi hassas ölçüm tapan bir cihaz ödünç aldım. En düşük fan kademesinde 59,3 c°, en yüksek fanda 55,4 c° sıcaklık yakaladım, ölçümü yönlendirme kanallarının hemen iç kısmında yaptım.
Lazer derece yüzey ısısını ölçer. Hava sıcaklığını değil.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Tekrar merhabalar;
Sorum şu ki klimam tam yükte çalışırken bakır boru boyunca ciddi bir titreşim ve vınlama sesi oluyor, böyle bir titreşim ve vınlama normal mi yoksa anormal bir durum söz konusun mudur? İyi akşamlar.

#6
İnverter makineler max devirde çalışırken dış ünite kompresör sesi yükselebilir ve bu ses bakır boruya da iletilebilir. Birde yüksek kapasitede gaz basıncı da çok yükseldiği için biraz basınç tan kaynaklanan titreşime olabiliyor. Özellikle se dış hava soğuk değilse bu basınç daha yüksek olabiliyor. Sesi boruya yaklaşınca mı duyuyorsunuz. Yoksa normal şartlarda oturduğunuz yerde mi sesi alğılıyorsunuz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
(07/12/2016, 00:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İnverter makineler max devirde çalışırken dış ünite kompresör sesi yükselebilir ve bu ses bakır boruya da iletilebilir. Birde yüksek kapasitede gaz basıncı da çok yükseldiği için biraz basınç tan kaynaklanan titreşime olabiliyor. Özellikle se dış hava soğuk değilse bu basınç daha yüksek olabiliyor. Sesi boruya yaklaşınca mı duyuyorsunuz. Yoksa normal şartlarda oturduğunuz yerde mi sesi alğılıyorsunuz.

Boruya yaklaşınca ve dokununca, dediğiniz gibi klima yüksek kapasitede çalışınca oluyor ancak kompresörden titreşim ve çok yüksek bir ses duyulmuyor

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: