• Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3.5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Nobo (Elektrikli ısıtıcıların en iyisi bu)
#71
(28/02/2018, 20:55)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28/02/2018, 20:40)yunus08 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben kütahyanın domaniç ilçesinde bir köyde görev yapmaktayım. Kömür ile ısınma ihtiyacını gideriyorum. Ciddi soğuklar oluyor ve bulunduğum ev yalıtımsız üst kat, binanın yan tarafları ve altı boş. Evim 60-70 mt2. Odam 12 mt2 civarında. Bir odam sobalı. Ddiğer odamda sobasız kullanımda bu yeterli gelir mi? Yoksa buranın soğunu düşününce sadece sobanın yanına yardımcı ısıtıcı olarak mı kullanabilirim. 
Birde; 
http://www.noboyali.com/detay/98/nfc4s-2...l-70650-tl-
http://www.noboyali.com/detay/141/nte4r-...l-80275-tl
İki ürün arasında ki fark nedir?

Ürünler arasında sadece görsel fark var. 
Kütahya ve yalıtımsız bir binada ,bu tarz elektrikli ısıtıcılar ile ısınmak mümkün değil bence. Ancak banyo da veya yatak odasında kullanılabilir. Ama ana ısıtma aracı olarak kullanılmaz bence. Birde tüketim yüksek olur.

Anladım. Uludağ da dağ evlerinde bunların küçüklerinde takılmış fotoğraf olarak gördüm ısıtma yalıtım durumu nedir  bilemiyorum. Orayı görünce acaba olur mu diye düşündüm. Sobayla beraber geçişler için yardımcı olarak düşünülebilir öyleyse.

#72
(28/02/2018, 22:01)yunus08 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28/02/2018, 20:55)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ürünler arasında sadece görsel fark var. 
Kütahya ve yalıtımsız bir binada ,bu tarz elektrikli ısıtıcılar ile ısınmak mümkün değil bence. Ancak banyo da veya yatak odasında kullanılabilir. Ama ana ısıtma aracı olarak kullanılmaz bence. Birde tüketim yüksek olur.

Anladım. Uludağ da dağ evlerinde bunların küçüklerinde takılmış fotoğraf olarak gördüm ısıtma yalıtım durumu nedir  bilemiyorum. Orayı görünce acaba olur mu diye düşündüm. Sobayla beraber geçişler için yardımcı olarak düşünülebilir öyleyse.

Uludağ daki evlerde izolasyon olabilir. Birde evlerde şömine veya merkezi bir ısıtma sistemi olması da mümkün. Bu ürünleri gece şömine söndüğü zamanlarda takviye için kullanılıyor olabilir. Bu ürünler İsveç Norveç te kullanılıyor. Ama oradaki evler ,soğuk hava depolarından daha sıkı izolasyona sahip.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#73
(28/02/2018, 23:07)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28/02/2018, 22:01)yunus08 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anladım. Uludağ da dağ evlerinde bunların küçüklerinde takılmış fotoğraf olarak gördüm ısıtma yalıtım durumu nedir  bilemiyorum. Orayı görünce acaba olur mu diye düşündüm. Sobayla beraber geçişler için yardımcı olarak düşünülebilir öyleyse.

Uludağ daki evlerde izolasyon olabilir. Birde evlerde şömine veya merkezi bir ısıtma sistemi olması da mümkün. Bu ürünleri gece şömine söndüğü zamanlarda takviye için kullanılıyor olabilir. Bu ürünler İsveç Norveç te kullanılıyor. Ama oradaki evler ,soğuk hava depolarından daha sıkı izolasyona sahip.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

#74
Merhaba, bende uzun araştırmalar sonucunda yıllardır takip ettiğim Nobo marka ısıtıcıyı almaya karar verdim ve en üst modeli olan Nobo NUL4T 2400 watt marka model ısıtıcıyı satın aldım. Her ne kadar araştırmış olsam da bu ürün hakkında insanları aydınlatacak tam kapsamlı hiç bir kullanıcı yorumu bulamamıştım, inşallah almayı düşünenler için yardımcı da olmuş olabilirim. 
  Ürün geldiğinde içinden ne kullanım kılavuzu ne de çok anlaşılır bir şey çıkmadı, sadece bir kaç sayfa pratikleştirilmiş yazılar ve görsellere dayalı ne olduğunu tam anlayamadığımız kullanımıyla ilgili bir şeyler vardı, ne yazık ki internette de bununla ilgili hiçbir şey bulamadık. Neyse kullanmak için görsellerinde yardımıyla bir şekilde ürünü kurduk ve kullanmaya başladık ama cihaz baya rahatsız edici ses çıkarıyordu vızıldama gibi uğultu çıkarıyordu hatta bu sesi servisine göstermek için video olarak kayıt ettim, bir de biraz koku yaptı sanki plastik kablo gibi bir şeyler yanıyormuş gibi sonrasında bu koku azaldı ama ses gerçekten hiç çekilir gibi değildi üç beş gün bir hafta kadar denedik baktık olacakmış gibi değil ne bebek uyuyabiliyor ne de bizim kafamız alıyor, aradık servisini aynı zamanda ithalatçı firmada kendileri yerleri de İzmir'de, sağ olsunlar çok ilgililer ve mallarına sahip çıkıyorlar hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar, durumu anlattık, isterseniz hemen sizden ürünü aldıralım yada isterseniz kargo kodu verelim siz gönderin inceleyelim dediler. Cihazı gönderdik ve bize cihazın yenisini göndereceklerini söylediler, ben gönderecekleri cihazın test edilerek gönderilmesini rica ettim ama bunun mümkün olmadığı söylediler ve hemen gönderimi yaptılar.
  Cihaz elimize ulaştı yine ilk çalıştırdığımızda belli bir süre koku oldu ve zamanla geçti, sonrasında cihazı hem kullanmaya hem test etmeye başladık, cihazın son ısı derecesini 30 dereceye kadar ayarlayabiliyoruz, yalnız 30 metrekare alanı merkezi sistem söndükten sonra bile takviye olarak bu en yüksek derecedeki ısıya sabitlediğimizde dahi alanı 20 derecede zor tutabiliyordu, gerçi zaten bunu bu alan için almamıştım ve sadece bu alanda günlük ortalama 6 saat ve üç beş gün kullandık bu alan harici genel olarak her zaman cihaz bebeğin odası olan 14 metrekare oda içinde kullanıldı bu oda sıcaklığının 23 derece altına inmemesi için hep cihazı 23 derecede sabit tuttuk, odanın içinde başka bir derecemiz daha var ve bu dereceye göre baktığımızda cihazın derecesi hiç bir zaman doğru ilerlemedi istediğimiz derecelerde hiç çalışmadı, 23 derece olarak ayarlamamıza rağmen 22 derece altına bile indiğinde ara sıra takılıyordu çalışmıyordu ben cihazı açıp kapatınca çalışmaya başlıyordu, açma kapama düğmesi de çat çut çok ses çıkarıyor hiç kullanışlı değil zaten bir de cihaz yere çok yakın eğil kalk ikide bir bel kalmıyor, neyse konumuza dönelim sıcaklık olarak ise bazen oda sıcaklığı 25 dereceye kadar çıkıyor ama cihaz durmuyordu ısıtmaya devam ediyordu, anladım ki bebekle bu cihazı aynı odada bırakıp güvenemem olmayacaktı bu böyle, artı olarak cihaz derece termostatı devreye girdiğinde ilk değişim yapılan cihazın sesi kadar olmasa da yine de ses yapıyordu cihazın ısıtmasını istediğim derecelere göre ayarladığımda tam olarak istediğim derecelerde devreye girip kapanıp açılmasa da o civarlarda derecenin devreye girip açılıp kapanmasında hep bir vızıldama uğultu ya da çıt çıt diye sesler çıkarıyordu bu da haliyle bebeği inanılmaz rahatsız ediyor ve uyandırıyordu, Şuan bunu okuyan anne babaların beni ne kadar iyi anlayabileceğini tahmin edebiliyorum çünkü biliyoruz ki bir bebek ve çocuklar için en önemli şeylerden birisi uykusudur, Bu aynı zamanda bizim gibi yetişkinler içinde önemli eğer benim gibi uykusu hassas biriyseniz bu ses sizi kesinlikle rahatsız edecektir ki eşimin uykusu derindir o bile bu sesten şikayetçi oldu.
Bunlar dışında kullanım tüketim açısından değerlendirdiğim de ise bu cihaz yokken aylık elektrik faturam ortalama 100/130 tl civarı gelirdi bu cihazı kullanmam ile beraber ki havalar İstanbul'da bir türlü çok soğumamasına rağmen 220 ve 250 tl olarak geldi.
  Sonuç olarak yaklaşık iki ay kadar kullana bilgimiz bu cihaz ne trajiktir ki yine kendi kendine arıza yaptı ve bozuldu çalışmadı. Hemen servisiyle iletişime geçtik yine aynı şekilde yardımcı oldular gelip hemen ürünü aldılar inceleyeceklerini söylediler, bende ne yapacaklarını bekliyorum.

#75
Öncelikle, ne tür (eski tip açık sarmal rezistanslı, çubuk rezistanslı, seramikli, konvektör tipi fanlı...) olursa olsun rezistanslı ısıtıcıların ısı üretim maliyeti çok yüksektir.
Hepsi de 1000 watt elektrik çekerek azami 1000 watt ısı verirler.
Buna karşılık, bugün piyasada satılan en dandik klima bile 1000 watt çektiğinde en az 3000 watt, kaliteli ve yüksek teknolojili olanlar ise 5000 watt'a kadar ısı sağlar.

Verimlilik olarak, klima veya "heat pump" diye adlandırılan ısı pompalarından başka elektrikli (rezistanslı) ısıtıcılarda bu verimi yükseltmek bilimsel/teknik olarak mümkün değildir.

Ancak klimanın kullanılamadığı hacimlerde bu tür ısıtıcılar kullanılmak zorunda kalınabilir, önceden bu verimlilik farkı kabul edilerek.

Son yıllarda açık tip rezistanslı ısıtıcılar yerine gizli rezistanslı ve konvektör tipi ısıtıcılar çoğaldı.
Bunun nedenlerinden bazıları, açık rezistanslılardaki ışımanın cildi kurutma/bozma etkisi, ağır radyasyon yaymaları, bu tip ısıtıcıların genellikle çok düşük imalat kalitesinde olmaları.
Buna karşılık genellikle konvektör tipi ürünler daha iyi malzeme ve işçilik kalitesinde ve daha güvenli mekanizmalara sahip.

Ama piyasada genellikle yabancı menşeli olan sıradan konvektörlerin 2-3 bin lira gibi akıldışı fiyatlara satılması çok garip.

Satıcılarının "şu kadar verimli, bu kadar az yakıyor..." gibi söylemlerinin teknik olarak hiçbir geçerliliği sözkonusu değildir, ve hiçbirisi de çektiğinden %1 bile fazla ısı veremezler.

Bu durumda, mümkün olduğu kadar sağlamca yapıda ve düzgün malzemeler kullanılarak imal edilmiş nisbeten ucuz olanlarının tercih edilmesi gerekir.

Bu aletlere öyle binlerle lira vermek resmen parayı çarçur etmektir, günahtır.

#76
(07/01/2021, 02:42)dokuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, bende uzun araştırmalar sonucunda yıllardır takip ettiğim Nobo marka ısıtıcıyı almaya karar verdim ve en üst modeli olan Nobo NUL4T 2400 watt marka model ısıtıcıyı satın aldım. Her ne kadar araştırmış olsam da bu ürün hakkında insanları aydınlatacak tam kapsamlı hiç bir kullanıcı yorumu bulamamıştım, inşallah almayı düşünenler için yardımcı da olmuş olabilirim. 
  Ürün geldiğinde içinden ne kullanım kılavuzu ne de çok anlaşılır bir şey çıkmadı, sadece bir kaç sayfa pratikleştirilmiş yazılar ve görsellere dayalı ne olduğunu tam anlayamadığımız kullanımıyla ilgili bir şeyler vardı, ne yazık ki internette de bununla ilgili hiçbir şey bulamadık. Neyse kullanmak için görsellerinde yardımıyla bir şekilde ürünü kurduk ve kullanmaya başladık ama cihaz baya rahatsız edici ses çıkarıyordu vızıldama gibi uğultu çıkarıyordu hatta bu sesi servisine göstermek için video olarak kayıt ettim, bir de biraz koku yaptı sanki plastik kablo gibi bir şeyler yanıyormuş gibi sonrasında bu koku azaldı ama ses gerçekten hiç çekilir gibi değildi üç beş gün bir hafta kadar denedik baktık olacakmış gibi değil ne bebek uyuyabiliyor ne de bizim kafamız alıyor, aradık servisini aynı zamanda ithalatçı firmada kendileri yerleri de İzmir'de, sağ olsunlar çok ilgililer ve mallarına sahip çıkıyorlar hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar, durumu anlattık, isterseniz hemen sizden ürünü aldıralım yada isterseniz kargo kodu verelim siz gönderin inceleyelim dediler. Cihazı gönderdik ve bize cihazın yenisini göndereceklerini söylediler, ben gönderecekleri cihazın test edilerek gönderilmesini rica ettim ama bunun mümkün olmadığı söylediler ve hemen gönderimi yaptılar.
  Cihaz elimize ulaştı yine ilk çalıştırdığımızda belli bir süre koku oldu ve zamanla geçti, sonrasında cihazı hem kullanmaya hem test etmeye başladık, cihazın son ısı derecesini 30 dereceye kadar ayarlayabiliyoruz, yalnız 30 metrekare alanı merkezi sistem söndükten sonra bile takviye olarak bu en yüksek derecedeki ısıya sabitlediğimizde dahi alanı 20 derecede zor tutabiliyordu, gerçi zaten bunu bu alan için almamıştım ve sadece bu alanda günlük ortalama 6 saat ve üç beş gün kullandık bu alan harici genel olarak her zaman cihaz bebeğin odası olan 14 metrekare oda içinde kullanıldı bu oda sıcaklığının 23 derece altına inmemesi için hep cihazı 23 derecede sabit tuttuk, odanın içinde başka bir derecemiz daha var ve bu dereceye göre baktığımızda cihazın derecesi hiç bir zaman doğru ilerlemedi istediğimiz derecelerde hiç çalışmadı, 23 derece olarak ayarlamamıza rağmen 22 derece altına bile indiğinde ara sıra takılıyordu çalışmıyordu ben cihazı açıp kapatınca çalışmaya başlıyordu, açma kapama düğmesi de çat çut çok ses çıkarıyor hiç kullanışlı değil zaten bir de cihaz yere çok yakın eğil kalk ikide bir bel kalmıyor, neyse konumuza dönelim sıcaklık olarak ise bazen oda sıcaklığı 25 dereceye kadar çıkıyor ama cihaz durmuyordu ısıtmaya devam ediyordu, anladım ki bebekle bu cihazı aynı odada bırakıp güvenemem olmayacaktı bu böyle, artı olarak cihaz derece termostatı devreye girdiğinde ilk değişim yapılan cihazın sesi kadar olmasa da yine de ses yapıyordu cihazın ısıtmasını istediğim derecelere göre ayarladığımda tam olarak istediğim derecelerde devreye girip kapanıp açılmasa da o civarlarda derecenin devreye girip açılıp kapanmasında hep bir vızıldama uğultu ya da çıt çıt diye sesler çıkarıyordu bu da haliyle bebeği inanılmaz rahatsız ediyor ve uyandırıyordu, Şuan bunu okuyan anne babaların beni ne kadar iyi anlayabileceğini tahmin edebiliyorum çünkü biliyoruz ki bir bebek ve çocuklar için en önemli şeylerden birisi uykusudur, Bu aynı zamanda bizim gibi yetişkinler içinde önemli eğer benim gibi uykusu hassas biriyseniz bu ses sizi kesinlikle rahatsız edecektir ki eşimin uykusu derindir o bile bu sesten şikayetçi oldu.
Bunlar dışında kullanım tüketim açısından değerlendirdiğim de ise bu cihaz yokken aylık elektrik faturam ortalama 100/130 tl civarı gelirdi bu cihazı kullanmam ile beraber ki havalar İstanbul'da bir türlü çok soğumamasına rağmen 220 ve 250 tl olarak geldi.
  Sonuç olarak yaklaşık iki ay kadar kullana bilgimiz bu cihaz ne trajiktir ki yine kendi kendine arıza yaptı ve bozuldu çalışmadı. Hemen servisiyle iletişime geçtik yine aynı şekilde yardımcı oldular gelip hemen ürünü aldılar inceleyeceklerini söylediler, bende ne yapacaklarını bekliyorum.

Nobo da sesi ilk defa duyuyorum. Acaba cihazın tekniğini değişti sorusu düştü aklıma. 
 Bu arada her elektrikli ısıtıcı tüketimi birbirine yakındır. Nobo nun farkı rezistans ve etrafındaki alüminyum serpantin yapısı. Diğer ürünlere göre uzundur nobo. Isı transferi daha iyidir. Koku her ısıtıcı da 3-5 gün olur. Metal vs işlenirken yağ vs işlem görür. O sorun değil. Ama ses konusuna anlam veremedim. İthalatçı Ka inşaat ilgilidir. Ama nedeni bulmak lazım.
 Bu arada termostat ta 2-3 derecelik sapmalar olabillr. Sonuçta algılama bölgesi birebir aynı yerde değil oda içi termometre ile. Birde şu var hangi ürün tam kalibre edilmiş. Onun için bence termostat konusunda önemli olan siz 22 dere eyi odadaki termometre de görmek için 23 - 24 yaptıysanız diyelim nobo da, ve konforu yakaladı iseniz demek ki o ayarda çalışacak. Nobo benim izlenimim en güvenli elektrikli ısıtıcı. Yangın vs çıkmaz, duymadık hiç bu güne kadar. Zaten kızaran bir yerde yok. 
 Arıza konusunda da şaşırdım. Bu gü e kadar bozulan nobo görmedim desem yeri var. 
 Takipteyiz bakalım ne çıkacak, bende merak ettim. 
 Kapasite yeterlilik konusuna gelirsen 2400 watt yani 2,4 kw 9 luk bir klima demektir. Eee 30 m2 ye de 9 luk klima yetmez yanı. Bence soğuk bölgede max 20 m2 için ideal olur. 
 Günlük 5-6 saatlik kullanımda 1 ayda 150 - 200 TL tüketim bike bence normal. Sonuçta saatlik tüketim 2,4 kW. 6 saat full çalışsa gü lük 14,4 kw, 30 günde 430 kw lar çıkar. Ki 200 TL nin karşılığı 200 kW elektrik nerede ise. Yani 200 TL tüketse yarı yarıya kısmış nobo.
 Yanlış ta anlaşılmasın bir savunma değil bu Nobo yu falan. Elektrikli bir ısıtıcı ne olursa olsun bundan az yakamaz zaten. 
 Ha satan pazarlayan farklı anlatmıştır. Orasını ben bilemem. 
 Sizden forum olarak bu konudaki gelişmeler hakkında geti dönüş bekliyoruz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#77
Hocam merhaba, durumu ben size biraz daha anlatmaya çalışayım;
  Bende genelde çok araştırıp aldığım ürünlerde tutucu olan bir insanım ama ne yazık ki sonu böyle olunca da moral bozukluğu bir o kadar yüksek oluyor. 
  Ürünün sesi ile ilgili ben bunu başka bir yorum forumunda yine bebeği olan birinin dikkat edilmesi gerektiğini yazdığını yeni gördüm ve hatta başka yorum yapılan forumlarda benim gibi bu cihazı yeni almış test etmiş ve aynı benim çektiğim sıkıntıları çekmiş insanların yazdıkları başka olumsuz taraflarını da okumaya başladım. Yorumların çoğu ise 2000w ve 2400w için yazılıyor.
Söylediğim gibi bunları yeni yeni görmeye başladım ve böyle giderse de bu yorumlar artacakmış gibi gözüküyor.
  Günlük ortalama 6 saat ve ortalama üç beş gün kullandığımız alan ise 30metrekare oda için yazmıştım 19/20 derecede zor tutmuştu demiştim ve zaten bu alan için almadığımızı belirtmiştim. Bunun dışında bebeğin bulunduğu 14metrekare odada 23 dereceye sabitleyerek kullanmaya çalıştık, istanbul da havalar çok soğumadığı için bir ay içinde toplam olarak en fazla 24 saat kullanmışızdır sanırım. Bununla birlikte faturaya etkisi de belirttiğim gibi olmuştu.
  Oda sıcaklığı derecesiyle ilgili ise daha öncede yazdığım gibi 23 dereceye sabitledik ama hiç bir zaman istediğimiz sabitlediğimiz sıcaklıkta olmadı, sizin yazdığınızı denedik 24 olarak sabitledik git gide sıcaklık yükseldi durmadı, düşük sıcaklık sabitledik çok soğuk oldu çalışmadı, biz manuel olarak takip etmediğimiz sürece hiç istediğimiz verimi alamadık, ya çok sıcak oldu bebek rahatsız oldu ya da çok soğuk oldu biz tedirgin olduk. Her zaman manuel olarak müdahale edip açıp kapatmak zorunda kaldık ki bu açma kapama düğmesi çok ses çıkarıyordu.
  Ben aslında bir kaç sene önce bu ürünün 2000w olan analog modelini almak istiyordum, Daha önce istanbul kavacıkta bu ürünü satan ve bildiğim kadarıyla bu markayı internet piyasasına da ilk kez sokmuş olan firmalardan birisi vardı. O zamanlar o firmayla iletişime geçtiğimde tüm detaylarıyla ürünü bana anlatmışlardı ve konuşmanın ilerlemesiyle biraz daha samimi olduğumda ise dijital modellerin iyi olmadığını biraz daha kafamın rahat etmesini istiyorsam analog modelin daha iyi olduğunu, dijital modelleri yapamadıklarını anlatmışlardı. Geçtiğimiz zamanlarda ürüne karar verip alacağım zaman o firmaya ulaşmaya çalışmıştım ama yoklardı ulaşamadım firma kapatmış olabilir sanırım bulamadım.
  Bu vesile ile Nobo marka ürünün ithalatçısı olup aynı zamanda servisi de olan ve yerleri İzmir de bulunan firmaları Ka İnşaat ile tanışmış oldum. Bu firma için ise şunu söyleyebilirim; muazzam çalışıyorlar, ürün ilk arızasında arayıp hemen ilgilendiler gerek servisi, gerekse firma yetkilileri ayrı ayrı aradı ilgilendiler hemen ürünü adresimizden aldılar, daha 24 saat bile geçmeden ürünün yenisi değişim yaparak bize ulaştırdılar. Şuan ise en son yaşadığım sorun sıkıntılar nedeni ile ikinci kez gönderimim salı günü gerçekleşti, yine aynı şekilde hemen ilgilendiler ve ürünü adresimden aldılar, bugün günlerden cumartesi sanırım biraz yoğunlar ve henüz cihazla ilgilenememişler, mesai saatlerinin de dışından oldukları için pazartesi günü ilgilenecekleri söylediler, inşallah hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirim çünkü İstanbul da artık havalar soğuyor ve malum evde bir bebek var.
  Yalnız şunu onlara da söyledim buraya da yazmak istedim; ben bu ürünü satın aldığım sıralarda benim gibi bebeği olan bir arkadaşımda başka bir marka ısıtıcı olarak bilindik bir marka yağlı petek satın aldı. Bu aldığı ürünün noboya göre artıları olarak 2500w olması ve ısı derecesinin 35 dereceye kadar ayarlanıyor olmasıyla ek olarak kumandasının da olmasıydı ve benim aldığım ürünün nerdeyse dörtte bir parasını bile vermedi, bana bu ürünü alırken o kadar para verilir mi diye bir sürü laf etmişti o zamanlar, bende bu işin en kalitelisini alıyorum sizin aldığınız bu ürün bozulur ısıtmaz bir süre kullanırsın güvenme demiştim. Nerden nereye büyük konuşmamak gerekiyormuş. Şimdi o arkadaş minicik dahi ses çıkarmayan ve istediği ısıyı istediği derecede sabitleyen bir cihaz kullanırken benim bu işin en iyisi en kalitelisi diye kat ve kat fazla para verip aldığım cihaz daha yep yeni kısa sürede ikinci kez servise gitti, tamam servisi iyi çalışıyor yardımcı oluyorlar da ben bu ürünü servise sürekli gitsin diye mi, bozulsun diye mi aldım kardeşim, bak evde bebek var havalarda soğuyor, bu kadar parayı bunun için mi verdik yani, bu yüzden ne yazık ki bizim için tam bir hayal kırıklığı ve tam bir moral bozukluğu oldu.

#78
Ben nobo nun dijital ürünlerini incelemedim, görmedim. Çok yoğun sattığımız, baktığımız bir ürün değil zaten.
Servislik konusunda da, benim kişisel tercihim, cihaz başımı ağrımasın, olsun varsın Türkiye de 1 servisi olsun yeter. İyi hizmet vermek, her gün servisle muhabbet etmeyi gerektirmez tabiki de.

Sanırım yeni ürünlerde bayağı bir değişiklik var. Ve malesef her şeyde olduğu gibi (klimada dahil) eskileri arar olduk.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#79
(09/01/2021, 23:39)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben nobo nun dijital ürünlerini incelemedim, görmedim. Çok yoğun sattığımız, baktığımız bir ürün değil zaten.
Servislik konusunda da, benim kişisel tercihim, cihaz başımı ağrımasın, olsun varsın Türkiye de 1 servisi olsun yeter. İyi hizmet vermek, her gün servisle muhabbet etmeyi gerektirmez tabiki de.

Sanırım yeni ürünlerde bayağı bir değişiklik var. Ve malesef her şeyde olduğu gibi (klimada dahil) eskileri arar olduk.

En son bu foruma nobo ile ilgili yorumlarımı yazdıktan sonra yeni gelen ürünle birlikte devamını yazacağımı belirtmiştim; ithalatçı firma bir kez daha ürünün yenisi gönderdi, uzun süredir kullanıyorum ve ne yazık ki sesi bir türlü çözemedik bütün cihazlarda bu ses oldu, gerçekten üzücü. bunun dışında cihazı 22//25 derece aralığında bebeğin odasında kullandık, ısınmasıyla ilgili problem yoktu ama asla bebekle aynı odada yalnız başına bırakılıp gidilecek bir ürün değil çünkü belirlediğiniz derecedeki ısının üstüne çıkabiliyor buda bebek için sakıncalı. artı çok nadir salona ara sıra çıkardık ve 30 derece olarak birkaç saat çalıştırdık cihazın elektriğe taktığımız fişi adete alev alacakmış gibi ısınıyordu bu derecede uzun süreli çalışmasını asla tavsiye etmiyorum fişin aşırı ısınması bizi çok fazla tedirgin etti. bahsetmiş olduğum ses arızaları dahil hepsini video kayıt ettim ama buradan ne yazık ki yükleyemedim. 
Şimdi ise 2400btu klima arayışı içindeyim ve en iyi iki üç model hangisidir bilemiyorum, nobo da olduğu gibi hata yapmak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: