• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Nem Alma nedir,nasıl çalışır
#41
(05/08/2018, 18:49)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(05/08/2018, 03:24)borayz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  mbirol hocam merhabalar, saatlerdir internette araştırıyorum, tatmin edici bir cevap bulamadım, sonra bu sayfaya denk geldim, sanırım soruma cevap gelse gelse sizden gelir. Özetle durum şu, İzmir'deyiz, salona klima taktırdım sorun yok ancak yatak odasında mevcut değil, oraya tavan vantilatörü taktım. Biz daha önce Ankara'da oturuyorduk, Ankara yazlarında ne kadar sıcak olursa olsun tavan vantilatörü yeterli geliyordu ama burada geceler azap. Kiralık eve de 2.bir klima almak hem madden istemiyorum, hem odada kır dök işine girmek istemiyorum, hem de anladığım kadarıyla topu topu senede 2-2.5 ay işe yarayacak. Ankara'daki durumu da bildiğim için şöyle düşündüm, tavan vantilatörü aynı şekilde hava sirkülasyonu sağlıyor ama vıcık vıcık oluyoruz, demek ki nem fazla, bunaltan o. Sorularım şöyle:
Acaba bu nem alma cihazını kullansam, vantilatör de onun kuruttuğu havayı dolaştırsa ciddi bir fark olur mu?
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu cihaz aynı zamanda bir miktar ısı da üretiyor, rahatlayalım derken iyice yanar mıyız?
Ses düzeyleri (mesela Olefini'nin) kıstas olarak klimayı alsak daha fazla mıdır?
Mecburen kapı pencere açık, bu şartlarda cihaz yine de verimli çalışır mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ben belki biliyorsunuz İzmir liğim. Şu an bir iş için Zonguldak a geldim  Buradakiler hava çok sıcak diyorlar  Ama bir İzmir liye göre burası cennet şu an.
 İzmir, Antalya, Alanya gibi iller başka yere benzemez  havası nemi  İzmir de vantilatör hikaye  Sıcak değil nem bitiriyor insanı  Hava esmedimi bittin. Nem alma cihazı belki işe yarar  Ama cam açık olmaz  Izmir de maalesef çözüm klima, yatak odası diğer klimanın yakınında ise 7/24 açık bırakırsanız gece de rahat yatarsınız. Ben aslında yatak odasına klima takılmasını çok doğru bulmuyorum
Salon bir uçta, oda bir uçta malesef, keşke öyle bir seçenek olsaydı. Cam ve oda kapısı açık olunca nem alma cihazı randımansız mı çalışır, o açıdan mı öyle dediniz?

#42
Evet siz nem alma cihazı ile nemi aldıkça, açık camdan da içeriye nem dolacaktır  Sonuçta hava çok nemli İzmir de.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#43
(06/08/2018, 20:13)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Evet siz nem alma cihazı ile nemi aldıkça, açık camdan da içeriye nem dolacaktır  Sonuçta hava çok nemli İzmir de.
Ne kaa ekmek o kaa köfte durumu yani...Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: