• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Mitsubishi Electric MSZ GF 60VE 21 BTU YORUM KULLANAN VARMI ELEKTRİK FATURAM NE GELİR
#1
MERHABA

iSTANBUL ANADOLU YAKASI MALTEPE KONUMUNDA

salon 8 mt x 3.2 mt
yatak odası 5 mt x 4 mt
bebek odası 5 mt x 3mt
ev yaklaşık 90 mt2
3 cepheli  kzy.gny.batı kzy ve gny cephe komple açık balkon sacak uzun camlara yagmur vurmaz
ekte abuk subuk çizdimde ev 2 katlı betonarme ates tugla ıc dıs butun duvarlar 35 cm dısı 5 cm filli boya strafor seti kalın dekoratif sıvalı, dışa baka ic duvarlar 3 luk sert strafor , pencerel çift cam 2008 model bina yuksekliigi yaklasık 8 mt 2ç kat ustu kiremit çatılı catıda ızocam yok tabanda parke var altında strafor batı cephesi bitisik nizam yanda ve altta ev var oturan varç Buna ragmen anca ısınıyoruz. evin durumu yaklasık boyle

Faturalar

doğazgaz bugün itibarı ile yılık 2400 tl tüketim var kısın aylık 400 tl falandı, elektrik  aylık 70 tl gibi

Bahsetiğim evim için yaz kış tam kapasite klima kullanmak istiyorum bilgili değilim kısaca baktım mıtsubishi electrik iyiymis iklimsa farklıymıs aynı sanardım.

mıtsubishi electrik bir kesif ekibi geldi evi klimaya cok uygun buldu amator cizimde paylaştığım noktaya klima koyarsam MSZ GF 60VE 21btu yu salon 30  mt2 karşısı yatak oda 20 mt2 bebek oda 15 mt kapıları tam klimayala karşı karşıya çok verimli ısınacağımı yazın çok verimli bir serinlik yaşayacağımı belirtti model yaklasık 5500 tl gibi bir rakam fazla geldi ama elektrik tük ve gaz tuketiminden kar edeceğimi belirtti

atladığım bir konu varsada sorabilirsiniz

Konuya hakim arkadaşların tavsiyesine göre

Oncelikle bu şartlarda olan evim sadece bu klima ile kışı gecirmek mumkun olurmu ? Kombi ile entegrasyonu nasıl olur yazın elektrik ve gaz faturalarımda ne kadarlık verimim, artıs ve azalıslarım olur? On görüsü olan varmı?

Burada okumustum bu firma çok iyi iyimis memnun kalmazsam geri bile alıyormus dogrumu?

ne  sorunlarla karsılasırım? nelere dikkat etmem lazım ?
emegimiz ziyan olmasın

bilgisi olandan beklerim olmazsada saygılarımla


   

#2
Arkadaşım konu başlığı marka yorumu .Ama konu içeriği klima kapasitesi ,yeter mi yetmez mi. Biz bu tarz konuları Klima Tavsiyaesi 2015 konusunda işliyoruz.

ME için yorum yazacağım sadece ,6 kw makineyi oraya takarak evi rahatlartırsınız ,ama konforal olarak ısıtamazsınız tek noktadan.Bu hangi marka olursa olsun geçerli. ME verdiğiniz serisi iyi makinedir..

Detaylı tartışmak için klima tavsiyesi konusuna yazın lütfen.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
resimi ufalttım oldukça karışık bir resim verilen linklerden güncellerseniz resimi basit bir şekilde. ekrana sığmadığı gibi çok karışık.

bakın size kendimden örnek oldukça basit bir paint çizimi iletiyorum.

Klima Forumu

bence ısı yalıtımınız eksik çatınızdada izolasyon yok demişsiniz bu ev dubleksmi yoksa iki katmı hangi katta kullnacaksınız kusura bakmayın gözlerim seçmiyor o açıdan soruyorum.

@lamas

#4
@*****

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Klima almaya karar verdiğimizde mıtsubishı tavsiye ettiler iyiki almışız ısıtma ve soğutma mükemmel elektirik sarfiyatı çok düşük herkese tavsiye ederim sıcaklık 38 derece iken biz evde 26 derecede serinledik teşekürler Mitsubishi.


FORUMUMUZ TARTIŞMAYA AÇIKTIR BU YORUM İÇİN SİTE REKLAMINA GEREK YOKTUR! FLOOD MESAJLARA DEVAM EDERSENİZ BAN ALICAKSINIZ HEM REKLAM HEM FLOOD KLİMAFORUMU YÖNETİMİ

#6
(04/08/2015, 13:22)Tatilman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Klima almaya karar verdiğimizde mıtsubishı tavsiye ettiler iyiki almışız ısıtma ve soğutma mükemmel elektirik sarfiyatı çok düşük herkese tavsiye ederim sıcaklık 38 derece iken biz evde 26 derecede serinledik teşekürler Mitsubishi.

Profil resminizin altında ME var ama verdiğiniz link MH.
Hangisini kullanıp hangisini öneriyorsunuz ?

#7
(04/08/2015, 13:22)Tatilman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Klima almaya karar verdiğimizde mıtsubishı tavsiye ettiler iyiki almışız ısıtma ve soğutma mükemmel elektirik sarfiyatı çok düşük herkese tavsiye ederim sıcaklık 38 derece iken biz evde 26 derecede serinledik teşekürler Mitsubishi.


FORUMUMUZ TARTIŞMAYA AÇIKTIR BU YORUM İÇİN SİTE REKLAMINA GEREK YOKTUR!

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: