• Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
#61
Defrors zarar vermez. Olması gerekiyorsa olur. Klimanızı kapatmadan kullanın. 30 derece çok yüksek. Kapıyı açık tutun. 26,27 derecede kapatmadan kullanın. Küçük çocuk olması çok, odanın çok sıcak olacağı anlamına gelmez. İdeal oda sıcaklığı bebek dahi olsa 22-23 derecedir. Çok sıcak hava kuru hava demektir. Sağlıklı hava, stabil ısı olmasıdır.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#62
(12/01/2019, 20:21)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Defrors zarar vermez. Olması gerekiyorsa olur. Klimanızı kapatmadan kullanın. 30 derece çok yüksek. Kapıyı açık tutun. 26,27 derecede kapatmadan kullanın. Küçük çocuk olması çok, odanın çok sıcak olacağı anlamına gelmez. İdeal oda sıcaklığı bebek dahi olsa 22-23 derecedir. Çok sıcak hava kuru hava demektir. Sağlıklı hava, stabil ısı olmasıdır.

H0cam çok teşekkür ederim yardımlarınız için bizde 24 saat kapatmadan kullanıyoruz yanlız viranşehirde yaşıyorum burda elektirikler çok sık gittiği için odanın soğuk kalmaması için tüksek derece de kullanıyorum ama bundan sonra dediğin şekilde kullanmaya calisacam

#63
Değerli form üyeleri, siz değerli arkadaşların tavsiyesi araştırmalarımın sonucunda Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE almış bulunmaktayım. Yine siz değerli arkadaşlarım sayesinde klima konusunda çok değerli bilgiler edindim bu doğrultuda klimayı takacak olan servis personeli ile montaj şeklinin bu şekilde istiyorum yoksa başka bayiden alacağımı söyleyip ürünü “zaten siz söylemeseniz bile bu şekilde biz yapıyoruz keşke bütün müşteriler sizin gibi bilinçli olsa yanlış montajın nelere yol açtığını anlasa” diye bana söyledi montaj şekli video linklerini siz değerli dostlar ile paylaşıyorum bilerek video yükledim ki insanlar denk gelir izlerse onlar içinde bilgi olur çünkü bilgi çok az ne yazık ki. Bu değerli bilgileri bana veren bütün form üyesi teşekkür ederim.
 1. Video https://youtu.be/EGUh_QZGPhY
 2. Video https://youtu.be/BtHWcBxm0jI

#64
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Videolar için de teşekkür ederiz. Youtube ta video uza yorum yazdım. Aynı yorumu burada da paylaşalım.

Arkadaşım selam. Öncelikle hakkını arayan bilinçli bir tüketici olmanız sektörümüz, adına iyi bir gelişme. Bizde yıllardan beridir forumlarda bunun için mücadele verdik. Sanırım ki doğru yoldayız.
Sizin bu vşdeonuzdaki hırsızlık sözü için bir şey söylemek istiyorum. Aslında baş hırsızlar montaj dahil deyip malı satan ithalatçı lar. Servislere 150 - 250 TL ye montaj yaptıranlar. Malesef klima sektörü yerlerde sürünüyor. Hal böyle olunca malesef ki bu paraya bu kadar deniyor. Haksız da değiller. Ha ben kendi şahsi adıma yıllar önce dedim ya sahtekar olacaksın, yada bu iş yapmayacaksın. Ve uzun yıllardır, kendi satışımız ve müşteri portföyü dışında montaj yapmıyoruz. Belki bizim cesaretimiz eski olmamızdan dır. Ama her mecliste ben genç arkadaşlara da diyorum. İşinin hakkı ile yapın. Hakkınızı vermeyen adamın, markanın da işini yapmayın. Ama nereye kadar.
Bu arada bu ülkede sadece ME bayisi servisi düzgün iş yapıyor diye bir şey söz konusu değil. Her marka içinde çok iyiler de var, çok kötüler de.
Benim bu markalara yine bir sözüm var. Avrupa'daki fiyata mal satıyorlar. Ana makesef ki ME de dahil olmak üzere bir çok marka Avrupa'daki montaj parasının yarısını veriyorlar hala servise. Avrupa da klima montajı 180-200 euru. Bu gün TR de en yüksek montaj parası veren markalar bile 450 TL veriyor. Işini hakkıyla yapan adamın hakkını yiyiyorlar. Derler ya atalarımız Balık baştan kokar. Bizim ilk başta bu malı ithal edenler kokuşmuşluk var asıl. Bu gün Bulgaristan da bile klima montajı 200 leva. Üstine üstelik 3 mt boru dahil, lastik takoz bile ekstra para. 20 leva. 1 leva 3,25 TL ortalama. Yani bir montaj 650 TL. Bulgaristan da işçi maaşı bizden yüksek değil üstelik.
Acı ama gerçek şu ki usta kalmayacak bu ülkede. Hangi iş olursa olsun.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#65
Evet doğru yoldasınız mbirol ustam. İşin mutfağını pek bilmiyorum ama işcilik fiyatı konusunda sonuna kadar haklısınız diğer servislerde de işini hakkıyla yapan vardır buna karşı çıkmıyorum. Usta kalmayacak sözünde sonuna kadar haklısınız 10 yıl sonra usta yok hangi sektör olursa olsun inşaat sektöründeyim maalesef geriden gelen yok klima sektöründe şuan için Suriyeli yok ama eminim ki ilerleyen yıllarda inşaat sektöründe olduğu gibi klima sektörüne de girip işçiliği bundan çok ucuza getirirler. İnşallah hakkınızı alacak bir konuma ve piyasaya gelirsiniz. Tekrardan teşekkür ederim bilgininzi ilginize saygılar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: