• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Me FH35 & SF42 Hangisini tercih etmeliyim ?
#1
Merhaba İzmir de çatı katı yalıtımlı 23 m2 solunumu iklimlendirmek için klima alacağım. Uzun araştırmalardan sonra bu 2 model den birini almayı düşünüyorum. Aslında Sf serisinde karar kıldım ama Fh serisinin enerji tasarrufu için tercih etmelimiyim. Arada 800₺ fiyat farkı var. Söylenildiği gibi daha az enerji harcıyorsa. Bu parayı fazlasıyla çıkaracağını düşünüyorum uzun vadede. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.iyi forumlar

#2
(25/05/2018, 21:14)akkmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba İzmir de çatı katı yalıtımlı 23 m2  solunumu iklimlendirmek için klima alacağım. Uzun araştırmalardan sonra bu 2 model den birini almayı düşünüyorum. Aslında Sf serisinde karar kıldım ama Fh serisinin enerji tasarrufu  için tercih etmelimiyim. Arada 800₺ fiyat farkı var. Söylenildiği gibi daha az enerji harcıyorsa. Bu parayı fazlasıyla çıkaracağını düşünüyorum uzun vadede. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.iyi forumlar

Eğer paran varsa hiç düşünme fh 35

#3
Cevap için çok teşekkür ederim Smile hem ısıtma hemde soğutma için alacağım klimayı. Tüketim o kader farkettirir mi gerçekten hocam Smile

#4
Klima Forumu

Klima Forumu

Bu tablolara bakarsanız FH 35 deki kompresör SF42 deki kompresörden daha büyük.
Zaten performans verileri de FH da daha iyi. Bunu şöyle değerlendirin, bu iki klimada inverter ,sizce büyük kompresörlü makinemi ,yoksa küçük kompresörlü makine mi zorlandığı zaman daha az yakar. Performans isterseniz hangisi daha kısa sürede işinizi çözer. Bir çoğuna sorarsanız büyük motorlu araba çok yakar der.Ama doğru kullanılırsa ,ani hızlanmalar dur kalklar olmazsa ,uzun yolda devirli kullanırsanız büyük motorlu araç daha az yakar. Birde yokuşa geldi çekmedi ,sollama yaparken kesildi vs olmaz.
Sizin yükünüz aynı, yokuş ,viraj ,aynı.Büyük makine gerektiğinde kendini kısıyorsa da bu makine daha az yakar. Özellikle çok soğuk ve çok sıcaklarda. 
 Tüketim de faturaya ne yansır bilemem. arada 800 TL var. Yılda 100 TL olsa ,8 yıl demektir. Ama bana sorarsanız ,bunca para veriyorsunuz , 800 TL sizi üzmeyecek ise ESAS OĞLAN ( Etiketinde doğruyu yazan esas makineyi) alın derim. Ben olsam FH 35 i alırım.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
İkinci bir tablo koyalım.


   

   

Ben klima da ısıtmada P.Desing yanı ısıtmada orta iklim kuşağı persormansa bakarım.Çünkü sezonsal veriler Türkiye de bir çok bölgenin iklim kuşağını yansıtmıyor. 

 Şimdi bu tabloya göre ;
SF 42 ısıtma kapasite testi 3,8 kw yükte iken 1215 kw tüketim olmuş sezonda. 
FH 35 ısıtma kapasite testi 3.6 kw yükte iken  986 kw tüketim olmuş sezonda.

Bana göre size 3,6 kw kapasite çok çok rahat yeterli. Buna göre tüketim farkı 229 kw. Buda kış sezonu için bu günün şartları ile 96 TL gibi bir rakam çıkıyor. Yazı da katsak buna toplasanız 150 TL kazanç olur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Hocam bende yavaş yavaş esas oğlana doğru yürüyorum Smile bilgiler için çok teşekkür ederim. mbirol hocam sizin de bir fiyat alabilmeniz mümkün mü fh35 için. Nakit almayı düşünüyorum. Belki size de bir faydası dokunur.

#7
(26/05/2018, 01:32)akkmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende yavaş yavaş esas oğlana doğru yürüyorum Smile bilgiler için çok teşekkür ederim.  mbirol hocam sizin de bir fiyat alabilmeniz mümkün mü fh35 için. Nakit almayı düşünüyorum. Belki size de bir faydası dokunur.

Soralım.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#8
Merhaba Çizim biraz kötü kusura bakmayın Smile Fh35 alamaya karar versim sonunda. Klimanın takılacağı oda bu şekilde. Daha önce bu evde kurulumu tv ünitesinin üst kısmına yapılmış. Ben çizimde ki gibi montaj yaptırmayı düşünüyorum. Sizce doğru bir tercih mi olur ?

   

#9
   Tv ünitesi bölümü

#10
(27/05/2018, 02:40)akkmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tv ünitesi bölümü

Bahsetiğinz yer burası sanırım. Zaten başka montaj yeride yok gibi. Otururken dizi rahatsız etmez bu güzel. Oda kapısını da görüyor. Daimi kullanımda koridor ve diğer taraflara sa etkisi olur.

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: