• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

M. Electric klima 15 ve 18 btu arasinda kaldim
#1
Merhabalar. M.  Electric kirigamine zen inverter serisi den beyaz renk urun alicam. Oda 27 metrekare. Kesif icin geldiler. Thermal kameral ile olcum falan herseyi yaptilar. Odaya 14 bin btu yeter dediler. Benmde ef42 olan 15000 btu olan  modeli kafama yatti. Simdi ben bi ustu olan ef50 18000 btu olani alsam, bir zararim olirmu arkadaslar. Kullanirken rahatsiz edici bir durum yasatirmi. Bana soylenen aradaki farkin sadece mesela 15 binlik 3 dk da sogutursa 18binlik birazdahakisa surede sogutur dediler. Yani sadee zaman acisindan bir fark olirmus. Daha guclu olmasi sogukluk veya sicaklik acisindan bir fark yaratmaz bu oda icin dediler. 18000 btu alsam bu oda icin rahatsiz bir kullanim yasatirmi. Devamli dur kalk seklinde calisma vb durum gibi. Sizinde fikrinizi almak isterim arkadaslar.

#2
(08/11/2017, 19:14)batarist Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. M.  Electric kirigamine zen inverter serisi den beyaz renk urun alicam. Oda 27 metrekare. Kesif icin geldiler. Thermal kameral ile olcum falan herseyi yaptilar. Odaya 14 bin btu yeter dediler. Benmde ef42 olan 15000 btu olan  modeli kafama yatti. Simdi ben bi ustu olan ef50 18000 btu olani alsam, bir zararim olirmu arkadaslar. Kullanirken rahatsiz edici bir durum yasatirmi. Bana soylenen aradaki farkin sadece mesela 15 binlik 3 dk da sogutursa 18binlik birazdahakisa surede sogutur dediler. Yani sadee zaman acisindan bir fark olirmus. Daha guclu olmasi sogukluk veya sicaklik acisindan bir fark yaratmaz bu oda icin dediler. 18000 btu alsam bu oda icin rahatsiz bir kullanim yasatirmi. Devamli dur kalk seklinde calisma vb durum gibi. Sizinde fikrinizi almak isterim arkadaslar.

Doğru olan 15 lik makşne. Çok çok rahat yeterli. Çokta daha konforlu olur. 18 lik çok daha sık dur kalk yapabilir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Inverter klimalarda dur kalk işlemi olmaz, sadece klimanı çalışacağı kapasiteyi ihtiyaca göre belirler. Yani devrini dusurur gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca yapılan işlemlerde uygulanan metod doğru ise, işin uzmanına güvenmekte yarar var. Ayrıca 18.000 btu almanızda şöyle bir dezavantaj olur; büyük cihaz=büyük kompresör demektir. Oda eşittir elektrik faturası bi tık daha fazla gelir. 27 m2 alan için hava sirkülasyonu olarak 18binligin çok büyük dez avantajı olmamakla beraber eğer odanın işi kazancı 15 binse, seçiminiz 15 bin olmalı. Büyük kapasite daha iyi Soğutma veya ısıtma demek değildir.

#4
Inverter makine de çalışmaya ihtiyaç duymadığı zaman durabilir. Bu durumu genellikle odanın ihtiyacı olan kapasitesiden daha büyük bir klima kullanıldığı zaman yaşarız. Örneğin 20 m² odaya 24 lük klima takılmış ise ortam ısısı istenilen seviyeye yaklaşınca klima kapasite düşürür. Ortamda ısı kaybı fazla değilse bir süre sonra kompresör durur. Hatta bazı markalarda iç ünite de durur. Ortam ısısı değişince tekrar devreye girer.Bu yüzden ihtiyaç olandan fazlasını seçmek doğru değildir.
Almışken bir büyüğünü alayım yaklaşımı yanlış bir yaklaşım şeklidir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: