• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Lg prestige klima 2 dk vakum !
#1
Lg prestige 9000 lik klima aldim geçen hafta bosch termoteknik yetkili servisten hemen ertesi gün geldi iki arkadaş montaja başladılar bakır boru kullanıp vakumlamaya gelene kadar iyi iş  cikardilar. Ilk görüşmemizde vakum en hasas yapiyormusunuz diye sorduğum da yapiyoruz vakumsuz montaj yapmiyoruz dedi arkadaş telefonda. Vesselam arkadaşlar montaj sonunda vakum cihazını getirdiler klimaya bir boruyla bağlayıp başladı vakum yaklaşık 2 veya en fazla 3 dk civarında yapınca söktü vakumu, ne yapıyorsun kısa olmadimi vakum diye sorunca abi bu cihaz oteller için büyük vrf sistemleri için kullaniyoruz senin klimayı hemen vakumlar güven bize dedi. Bende vakum pompasını ilk gördüğümde internetten gördüğümüz cihazlardan farklı ve büyük olduğunu fark etmiştim hatta bi kişi bayağı zorlaniyodu taşımaya. Ve vakum ilk 1 dakikasında patır pütür seslerden sonra sessizlleşince arkadaş bitirdi bile abi vakumu ama biz devam edesiz dedi 1,2 dk sonra çıkardı. Merak ettigim servis kandirdi mi beni, bu kadar süre vakumlama klimaya yetermi ?
Ustalardan ve deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Iyi forumlar.

#2
Yani o ilk çıkan ses içinde ki havanın sesi. Hava bitince ses bitiyor. Ama nem bitiyor mu 2 dk da... Bi 10 dk yapılsa iyi olurdu.

#3
Havayı bitirdi muhtemelen de Benim de aklımı karıştıran nem konusu icinde kaldiysa nem, okuduklarım kadarı ile uzun vadede kompresör yağına dolayısıyla cihaza zarar verir galiba.

#4
Havayı bitirdi muhtemelen de Benim de aklımı karıştıran nem konusu icinde kaldiysa nem, uzun vadede kompresör yağına dolayısıyla cihaza  zarar verir diye okumuştum forumda InsAllah bi sorun çıkmaz.

#5
(10/02/2020, 00:53)Uygar satici Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Lg prestige 9000 lik klima aldim geçen hafta bosch termoteknik yetkili servisten hemen ertesi gün geldi iki arkadaş montaja başladılar bakır boru kullanıp vakumlamaya gelene kadar iyi iş  cikardilar. Ilk görüşmemizde vakum en hasas yapiyormusunuz diye sorduğum da yapiyoruz vakumsuz montaj yapmiyoruz dedi arkadaş telefonda. Vesselam arkadaşlar montaj sonunda vakum cihazını getirdiler klimaya bir boruyla bağlayıp başladı vakum yaklaşık 2 veya en fazla 3 dk civarında yapınca söktü vakumu, ne yapıyorsun kısa olmadimi vakum diye sorunca abi bu cihaz oteller için büyük vrf sistemleri için kullaniyoruz senin klimayı hemen vakumlar güven bize dedi. Bende vakum pompasını ilk gördüğümde internetten gördüğümüz cihazlardan farklı ve büyük olduğunu fark etmiştim hatta bi kişi bayağı zorlaniyodu taşımaya. Ve vakum ilk 1 dakikasında patır pütür seslerden sonra sessizlleşince arkadaş bitirdi bile abi vakumu ama biz devam edesiz dedi 1,2 dk sonra çıkardı. Merak ettigim servis kandirdi mi beni, bu kadar süre vakumlama klimaya yetermi ?
Ustalardan ve deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Iyi forumlar.


Merhaba biz normal vakum cihazımızla 5 dakika yapıyoruz yeterli geliyor..
Size arkadaşlar vrf vakum takmış 2 dakika yeterli gelecektir...
Zaten sesden de anlaşıldığı üzeri vakum bitince cihaz sesi azalır sakinleşir...
Sıkıntı yok iyi günlerde kullanın cihazınızı...

#6
Thumbs Up 
Cevaplara ve ilginize teşekkür ederim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: