• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

kumtel mi vestel mi
#1
arkadaşlar merhaba.vakti zamanında kendi evimize klima almak için sizlere danışmıştım. önerilerinizi kendi imkanlarımızla birleştirince daikin marka bir klimada karar kılmıştım ve ısıtma konusunda beni hiç yarı yolda bırakmayan shira 12000 btu modelini tercih etmiştim.çok şükür ki 3 senelik kullanımımda hiç ama hiç pişman olmadım.

şimdi de teyzemize klima almamız lazım. teyzemiz oldukça yaşlı ve bütçemiz oldukça kısıtlı. elimde şu iki model var. bunlardan birini önerecek olsanız hangisini önerirdiniz:

http://www.hepsiburada.com/vestfrost-a-1...TF12000INVhttp://www.hepsiburada.com/kumtel-daylux...EWDAY12000


modellerden sonra birazda oda hakkında bilgi vereyim:

iklim olarak marmara iklimine sahip bir yerde ev.eksi derecelere düşüyor arada.yani eksi 5 olur en fazla.bu da senede en fazla 15 günlüğüne olur bazen de olmaz. kullanılacak odada doğu yönünde bir pencere ve güney yönünde bir pencere var.güney pencerenin üstünde balkon var ve hiç güneş almıyor bu yönden. evin tavan taban yüksekliği normal yani 270 ile 3 metre civarı.yerler laminant. oda da iki kapı bulunuyor ve oda 25- 30 metre kare arası.(ev benim bulunduğum ilçede olmadığından tam ölçü veremiyorum.)zemin katta bu ev.üst katında sobalı bir daire var.yalıtım ise bildiğimiz köpük anlamında yok.

bu bilgiler ısığında bu iki modeleden hangisini tavsiyew edersiniz teyzemize. ya da asla ve asla bunları almasın mı dersiniz.

teşekkürler..

#2
Arkadaşım Forum hoşgeldiniz
Kumtel in sattığı klima daylux, ithalatçı daikin.  Serviste daikin. Vest ile macera aramaya gerek yok bence.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Peki Daikin tegora mı de daylux mu desem sonuç nasıl olur.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: