• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kuluçka makinası için klima/soğutucu
#1
Arkadaşlar amatör olarak bitki büyütme kabini yaptık ölçüleri 80x80x180, bu aralar sıcaklık malum birde kabinde sürekli yanan ışıklar mecvut bunlarda ortam sıcaklığını 6-7 derece arttırıyor. bizim kabinde aradığımız sıcaklık 24-30 derece arası ama sıcaklık bizim şartlarımızda 40 derecelere kadar çıkabiliyor. İçerde iki tane 15x15 vantilatör var  bir işe yaramıyorlar. dışardan içeriye hava çeken ve dışardaki havayı tahliye eden fanlarımızda mevcut. Kabin içindeki sıcaklığı 10 derece kadar düşürebileceğimiz düşük maliyetli bir yöntem arıyoruz, yardımcı olacak üstatlar fikir verirse çok memnun olurum. teşekkür ederim

#2
(30/06/2016, 00:21)adberdr Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar amatör olarak bitki büyütme kabini yaptık ölçüleri 80x80x180, bu aralar sıcaklık malum birde kabinde sürekli yanan ışıklar mecvut bunlarda ortam sıcaklığını 6-7 derece arttırıyor. bizim kabinde aradığımız sıcaklık 24-30 derece arası ama sıcaklık bizim şartlarımızda 40 derecelere kadar çıkabiliyor. İçerde iki tane 15x15 vantilatör var  bir işe yaramıyorlar. dışardan içeriye hava çeken ve dışardaki havayı tahliye eden fanlarımızda mevcut. Kabin içindeki sıcaklığı 10 derece kadar düşürebileceğimiz düşük maliyetli bir yöntem arıyoruz, yardımcı olacak üstatlar fikir verirse çok memnun olurum. teşekkür ederim

Arkadaşım foruma hoş geldiniz.
Sizin bu işin size göre devasa olanı olabilecek ,Bademli koparatifi doku kültür labaratuarında 4 adet 100 m2 lik bitki yetiştirme odası iklimlendirmesi yaptık .Çap olarak büyük ,ama işlem aynı.

Şimdi sizin işin çözümü için ya mini bir kanallı klima (piyasada min kapasite 9 luktur) ki bunları fiyatı 3000 TL den aşağı değil.

Benim size en pratik önerim en basitinden mobil bir klima olur. Marketlerde ve ya ikinci elde 600-1000 tl arasında bulabilirsiniz sanırım. Bu tip el yapımı bir makine yapsak diyelimki mini ,bu paranın altına çıkmaz.İzmir de olsanız örnek bir mini protatip yapardık..

Burada karşı kısımda görünen mavi renkli olan yer branda hava kanalı.Bu kanaldan ortam şartlarına göre soğuk veya sıcak hava veriliyor. Taze hava ise hepa filitreli kanallı sistemlerden geliyor.
Klima Forumu

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: