• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kozlusan Propel 25kw mı lidya 25 kw mı?
#1
Question 
Kuşadasında 150 metrekare triblex bina için propel mi yoksa lidya mı karar veremedim. Lidya nın daha az pellet tüketerek aynı sıcaklıkları elde edeceğimi söylediler.Sizler ne düşünüyorsunuz?
Evin içinde baca yok duvardan dışarı verilecek lidya olursa. Propel olursa bodrum kata konacak ve orada baca mevcut. Bacalı olması daha performanslı olur mu?Şimdiden teşekkürler.

#2
Arı kazan kozlusan arasında çok fark var mı? Biraz bahsederseniz sevinirim.Bu arada evim triplex + zeminde bağımsız bir daire daha var zemindeki dairede petek yok,fakat penceresi olmayan kör bir odada kombi için yapılmış bir baca var.Propel 25 i buraya kursam odanın kapısını kapatsam  yanmada sıkıntı yaşarmıyım?(bu kör odada 10 cm çapında bir delik var dışarıya bağlantı yapılabilir)

#3
(11/06/2017, 04:44)novalist Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arı kazan kozlusan arasında çok fark var mı? Biraz bahsederseniz sevinirim.Bu arada evim triplex + zeminde bağımsız bir daire daha var zemindeki dairede petek yok,fakat penceresi olmayan kör bir odada kombi için yapılmış bir baca var.Propel 25 i buraya kursam odanın kapısını kapatsam  yanmada sıkıntı yaşarmıyım?(bu kör odada 10 cm çapında bir delik var dışarıya bağlantı yapılabilir)

Öncelikle Arı kazan mı, Kozlusan mı.? Arı kazanda kaliteli ürün. Ama çalışma mantığı biraz daha standart, programı kişiselleştirme mümkün değil gibi. Hatta forumda bir kullanıcı kazanı 55-60 derecenin altına alamadığını yazdı. Kozlusan çok daha pratik gibi geliyor bana. Yada biz alıştık, her türlü oynuyoruz. Forumda da kullanıcılara dikkat ederseniz hepsi çok rahat programlara müdahele edebiliyor. Bir de Ege dediniz, Kozlusan her türlü daha yakın size, servis satış çözümde. Bence kozlusan. Kalite zaten belli. 
 Propel mi, LİDYA mı derseniz de? İki farklı konsept. Birisi kazan, birisi kaloriferli soba. Tüketim olarak propel daha az tüketir. Çünkü verimi daha yüksek. Kazan su miktarı daha çok,alevin su ile temas yüzeyi daha geniş. Birde stoker kat kat fazla pellet alıyor. Temizlik, harbileme full otomatik. Kazanı yükleyin 1 hafta unutun. Adı zaten üzerinde Propel yani profesyonel pellet kazanı. Hatta ile q stoker yapın, internet adınıza kazanı bağlayın 1 kazanın yanına gitmeyin. 
 LİDYA ise daha küçük hacimli, tabi ev içi kullanım için dizayn edilmiş. Stoker 30 kg civarı alıyor yakıt. Pota temizleme işi manuel. Şimdi yeni tasarımda biraz daha pratik olacak ama yine de manuel. Ortama bir miktar olsa radyal ısı da veriyor. Tarz kazansan tamamen farklı tabiki. Isınmak her iki üründe fazla fazla yeter. 230 m2 de test edilmiş bu ürünler bizzat tarafımızdan. 
 Seçim de bence en büyük etken fiyat. Propel 25 diyarına nerede ise 2 tane LİDYA alırsınız. Ama ben şunu çok rahat söyleyebilirim. Yer varsa ve ilk yatırım ekonomik olarak mümkünse kesinlikle propel. Başka bir şey propel.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
Biraz daha netleşti şimdi bende propele daha yakındım zaten ama bir bayi lidya ile daha az yakarsın deyince acaba dedim bende. Lidyada kw ayarını düşürebiliyor propelde düşürülmüyormuş sanırım. 25 kw fazla gelirse tesisata daha mı çok yakar yoksa kazan daha mı rahat çalışır? 24 saat açık kalacak tahminen kaç ton yakarım ? Boyler olsa yakıtım artar mı?
Diğer sorun ise şu ses olayı nasıldır propelde koyduğum odanın hemen bitişiğinde komşuların yatak odası var redüktör çalışırken yada otomatik temizlik yaparken tahatsız edici bir ses çıkar mı?
Diğer bir sorum temizlik , koyacağım daire dayalı döşeli olacak yanarken fan üflerken çok toz çıkar mı? Lidyadan daha temiz olur mu?
Bir diğeri odada pencere yok 10 cm çapında bir delik var . Odanın kapısını kapatsam randıman alır mıyım?
Son olarakta fiyat nedir?

#5
Propel de kapasite düşünülebilir. Tüm kozlusan modellerinde kapasite vs ayarlar hepsinde mevcut. 
10cm lik delikten gelecek  taze hava yeterli olur. Propel çalışırken ses yok. Sadece 4-6 saatte bir temizleme de üç dört tur, tak tak diye pota kapağı açılıp kapanma sesi duyulur. Ama yan duvardan geçer rahatsız ederim,?? Çok sanmıyorum. Temizlik sonrasında kuvvetli bir saç kurutma makinesi gibi ses var, ateşleme için 5 dakika zaman ortalama sürer. Bu ses oturulan ev içinde rahatsız edebiliyor. Ama yan daireye geçer mi, bilemiyorum. 
Yıllık tüketimimiz 3-4 ton arası olur. Verimlilik konusunda ise Kozlusan ürünleri için de en verimli ürün propel.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: