Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır?
#1
Kombilerin bakım ve onarımlarının yapılması için servis firmaları tarafından yerinde verilen hizmetlerde kombi servisi ücretleri talep edilir. Bu ücretler kombiler için herhangi bir arıza giderimi ve tamirat işlemi yapılmasa dahi servis firmaları tarafından talep edilmektedir. Çünkü hiçbir işlem yapılmaması durumunda da hizmet veren bu firmalar müşterilerin bulundukları bölgeye ulaşım sağlama, personel giderlerini karşılama ve hizmet devamlılığı sağlama açısından maliyetlerini karşılayabilmelidir. Yani esas olarak talep edilen servis ücreti firmanın kar etmesini değil zarar etmemesini sağlamaktadır.

Kombi Servisi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Kombi servis hizmetleri veren firmalar tarafından müşterilerden talep edilen kombi servisi ücretleri belirlenirken birçok farklı nokta üzerinde durulmaktadır. Bu noktaların başında servis hizmetinin verilmiş olduğu bölgeye sağlanan ulaşım bulunmaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde her ilçede servis firmaları olsa dahi ilçe içerisinde bile ulaşım sağlanması farklı bir maliyete sebep olmaktadır. Bu nedenle servis ücretleri hesaplanırken adreslere yapılan ulaşım ve bu ulaşımda ulaştırılan personel giderleri ücretleri dahil edilmektedir. Bu ücret hem ulaşım noktasında hem de personel masrafları noktasında firmanın masraflarını telafi etmektedir.

Kombi Servisi Ücretleri Ne Kadar Olmalıdır?

Kombi servis firmaları tarafından alınan kombi servisi ücretleri  kimi zaman müşteriler tarafından çok yüksek bulunabilmektedir. Fakat servis firmaları tarafından bu ücretler belirlenirken ulaşım süresi ve masraf dikkate alınmaktadır. Bu nedenle günümüzde daha büyük kolaylık sağlayan ve masrafları azaltan mobil ekiplerden faydalanılmaktadır. Bu sayede adrese ulaşım daha az maliyet ile sağlandığından servis ücretlerinde de düşüş yaşanabilir. Piyasa genelinde kesin bir rakam bulunmamasına rağmen ortalama olarak servis ücretlerinin 50 TL civarı olması normaldir. Ayrıca müşteriler belirtilen servis hizmetlerinden faydalandıkları noktada servis ücretleri tahsil edilmez.

[attachment=2681]
Ara
Cevapla
 Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? konusu
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? Konusunun Etiketleri Etiketler Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? klima, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? fiyatı, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? al, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? tavsiyesi, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? arızası, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? nasıl çözülür, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? 2015, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? kalitelimi , Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? nedir, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? izle, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? , Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? resimli anlatım, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? ne işe yarar, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? sistemleri , Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? problemi, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? ne demek, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? nerden alınır, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? videosu, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? paylaşımları, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? en iyi fiyat, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? en ucuz, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? hakkında, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? nedir, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? bul, Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? konusu
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? Konusunun Linki Direk Link
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır? Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"