• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kombi Servisi Ücretleri Neden Alınır?
#1
Kombilerin bakım ve onarımlarının yapılması için servis firmaları tarafından yerinde verilen hizmetlerde kombi servisi ücretleri talep edilir. Bu ücretler kombiler için herhangi bir arıza giderimi ve tamirat işlemi yapılmasa dahi servis firmaları tarafından talep edilmektedir. Çünkü hiçbir işlem yapılmaması durumunda da hizmet veren bu firmalar müşterilerin bulundukları bölgeye ulaşım sağlama, personel giderlerini karşılama ve hizmet devamlılığı sağlama açısından maliyetlerini karşılayabilmelidir. Yani esas olarak talep edilen servis ücreti firmanın kar etmesini değil zarar etmemesini sağlamaktadır.

Kombi Servisi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Kombi servis hizmetleri veren firmalar tarafından müşterilerden talep edilen kombi servisi ücretleri belirlenirken birçok farklı nokta üzerinde durulmaktadır. Bu noktaların başında servis hizmetinin verilmiş olduğu bölgeye sağlanan ulaşım bulunmaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde her ilçede servis firmaları olsa dahi ilçe içerisinde bile ulaşım sağlanması farklı bir maliyete sebep olmaktadır. Bu nedenle servis ücretleri hesaplanırken adreslere yapılan ulaşım ve bu ulaşımda ulaştırılan personel giderleri ücretleri dahil edilmektedir. Bu ücret hem ulaşım noktasında hem de personel masrafları noktasında firmanın masraflarını telafi etmektedir.

Kombi Servisi Ücretleri Ne Kadar Olmalıdır?

Kombi servis firmaları tarafından alınan kombi servisi ücretleri  kimi zaman müşteriler tarafından çok yüksek bulunabilmektedir. Fakat servis firmaları tarafından bu ücretler belirlenirken ulaşım süresi ve masraf dikkate alınmaktadır. Bu nedenle günümüzde daha büyük kolaylık sağlayan ve masrafları azaltan mobil ekiplerden faydalanılmaktadır. Bu sayede adrese ulaşım daha az maliyet ile sağlandığından servis ücretlerinde de düşüş yaşanabilir. Piyasa genelinde kesin bir rakam bulunmamasına rağmen ortalama olarak servis ücretlerinin 50 TL civarı olması normaldir. Ayrıca müşteriler belirtilen servis hizmetlerinden faydalandıkları noktada servis ücretleri tahsil edilmez.

[attachment=2681]

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: