• Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

kombi ariza teshis ve cozum onerileri
#1
Elimizden geldigince ariza ve sorunlari cozmek icin fikir alisverisi yapalim.
klimavekombi.blogspot.com.tr

#2
(14/01/2015, 16:45)klimavekombi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Elimizden geldigince ariza ve sorunlari cozmek icin fikir alisverisi yapalim.

konunuz konumuz olsun. hepimize hayırlı olsun sn hocam. tekrar hoş geldiniz  Smile

#3
(14/01/2015, 17:06)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
Saolun hosbuldum... 
 
klimavekombi.blogspot.com.tr

#4
ilk soru benden olsun sn hocam Smile

hocam kombilerdeki yaz konumunda sıcak su kullanımnda petekler ısınıyor.  sorunu neye bağlıdır.

2 seneye yaklaşık o şekilde kullanıyoruz korkudan dokundurtmadım elde kalmasın diyerek sağolsun bazı servsiler şusu vardı busu vardı diye eklemeye başlayınca.

2 yıl öncede eca firması ban boşu boşuna kapıdaki basınç düşürcüyü değiştirtti.

eskiden çok düşük su basıncında çalışan kombi şuan yüksek basınç olmayınca sıcak su vermiyor basıncı yükselttik sorun yok.  o arada kombininde 3 yollu vanası değişmişti uzun süre sıcak su sorunu yaşamıştık son gelen servisler. zaten bana su tesisatını değiştirmeden yeni kombi alsnada iş görmez demişlerdiSmile

ama nasıl olduysa kendi kendine düzeldi kombi bende elimi sürmedim siz bekliyorum hocamSmile istanbula yolunuz düşünce.

diğer forumdaki kombi ustası arkadaşta gelememişti o aralar. başka birisini gönderim dediğinde ben kabul etmemiştim.

onada buradan selam olsun buraya çağırmadı derse herzman kapımız açıktır kendisine. şahsen daha önce home haber isimli bir sitemiz vardı dhden by proxy arkadaş kurmuştu.. kaç kez çağırdıysak gelmemişti arkadaş.  bu kez çağırmaya çekindim genede açıktır burası kendisine - Smile biz hepinizi seviyoruz yeri gelmişken değineyim dedim.

kombiye dönersek sanırım sanırm  yeni takılan 3 yollu vana alıştımı çalışmay adesem ne olduysa anlamadım gitti. şimdide servis çağırmaya korkar oldum.

tek sorun şuan sıcak su kullnımında petekler ısınıyor ama ısıtmasında ve sıcak su kullanımında hiç bir sorun yok hocam öyle devam ediyoruz.

hadi hayırlı olsun tekrar konu ilk mesajda benden oldu. hocam vaktniz oldukça buryala bağlıda kalmayın sonuçta hem klimacısınız hem kombicisiniz kombi konusndaydı sanrımı teknik öğretmenlğiniz ama klima konusundaki üstadlığınızıda biliyoruz her konuda esirgemeyin paylaşımlarınızı Biray Doğalgaz  arkadaşımızda sizin gibi esnaf ha diyince giremiyor birbirinizi tamamlayın artık.

üyeler yazar yok diye isyan ediyor. e artık sizler varken diyemeyecekler bu sözleri Smile

#5
sn kombi tamir ustamız @klimavekombi hocam görünmüyorsunuz ara sıra uğrayın öksüz bırakmayın bizleri zor ulaştım merak ettim inanın.

ben buraya kombinin durumunu açıklayayım iyi bir bakın sn hocam.

@Biray Doğalgaz hocamda baksın.

tabi diğer arkadaşlarda yorum yapabilirler. @zebza hocamız zaten en çok uğrayan sağolsun. @mephisto hocamızda sağolsun ısı izolasyon bölümünde desteklerine devam ediyor. e diğer arkadaşlar nerede be yahu Cry

dün gece çok uğraştım video atamadım bir türlü. youtube de sorun vardı. vaz geçtim sonrasında.

kombideki durum pompa üstündeki hava purjöründen su geliyor. çalışıyor ama kur çalıştırmaktan korkuyoruz devamlı su eklenmesi gerekiyor.

Klima Forumu

Biray hocam sizde durumu biliyorsunuz tesisat açısından sormak istediklerim var. buraya resimleri ekliyeyim.

size sormak istediğim tesisatla ilgilide kombiye el atılınca yapabileceğim bir şey varmı tesisat bakır en son noktaya kadar ısıtmada sorun yok. ama çıkışlarda bir miktar plastik var bilgisizlğimizden uyanamadık ozamanlar.


su giriş vanassı mini küresel kullanılmış hem o plastiklari hemde mini küresel vanayı değiştirmem gerekirmi bunlar kireç ve arıza sebebi olabilirmi azda olsa.  

canını bir yakayım tesisatçının.  ekleyeceğim fotorlardaki kireçlenme ve pasların son iki yıldır oluştuğunu düşünüyorum. mesel eski bir resim var.

Klima Forumu

2010 veya 2011 olabilir bu resim çok pas ve kireç yok.

klimavekombi arkadaşımda unutmuşturda daha önce Zart Forum de yazmıştım. bu kombiyi 2 barda kullanırken 7-8 sene conta bile değiştirmemiştik.


3 yollu vana sonrası basıncını 4 bara ayarlamıştık sıcak su alamadığımız için. önceden 2 barda çalışan kombi 4 bardan aşağı çalışmıyordu 3 yollu vana değişiminden sonra. sonrasındaki görüntüde bu.

Klima Forumu

Klima Forumu

plastiğe bağlı olabilir köken olarak ama son 2 yıldır suçlu suyun debisininin yüksek olması. sonuçta plastiğin iğrenç bir şey olduğunu hep beraber biliyoruz. bende sizin gibi defalarca yazdım. daha önce plastik tesisattan çok çektiğime dair tecrübelerime dayanarak. o zaman sizleri tanımıyordum bile.

Klima Forumu

Klima Forumu

ne yapsam sn Biray hocam.

tamir fiyatları ve tamirciler, sn klimavekombi arkadaşım affetsin istanbul piyasasını oda biliyor çok çetrefil. çok basit olaylardan çektiğim için gene sinirlenmek istemiyorum.

#6
***** 30 kw katı yakıt kazandaki pompa bu.Öttürüyor 10 mt radyatörü.Üstelik çok dolaşıyor tesisat.Kazan bir kat üstte.Kolon hattı en az 20 mt.
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
(01/04/2015, 22:58)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ***** 30 kw katı yakıt kazandaki pompa bu.Öttürüyor 10 mt radyatörü.Üstelik çok dolaşıyor tesisat.Kazan bir kat üstte.Kolon hattı en az 20 mt.

pompa ne alaka şimdi. pompada sorun yok 20 metre petekte olsa basar bu pompa.

biz kireçten bahsediyoruz.

birde resmi ters işlemişsin.

Klima Forumu

ayrıca o wilo pompa naylon.

#8
Len sen demiyormuydun pımpayı değiştireceğim diyen..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
(01/04/2015, 23:43)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Len sen demiyormuydun pımpayı değiştireceğim diyen..

yook pompanın üstündeki hava purjörünü değiştiricem. lafı sen gene farklı tarafından anlamışsın Big Grin

o mesele başka. ayrıca kombiyle katı yakıt kazanı farklı şeyler.

kombide biraz hızlı dolaşacakki kombi hissedip otomatiğe geçsin yoksa yanıyorda yanıyor. (senin dediğin kazanda bu dert yoktur sanırım.. ) ben kombide geç otomatikten dolayı bu durumu gözlemledim ariston kombinin servisiyle paylaştım doğrumudur dedim. cevap, aynen iyi tespit etmişsiniz düşük geliyor dedi resmi servis.

ben resim almamışım kendi kombimden.. nette buldum şu resmi

Klima Forumu

http://obrazki.elektroda.net/68_1260388641.jpg

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: