• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

klimanın flap açısı bozuldu sanırım.yardım.
#1
merhaba.
daikin shira FTXS35K Inverter Klima modeli bir klimamız var. 6 ay evvel aldık. herşeyinden memnunuz.memnunduk.ta Kİ bugüne kadar. bugün bir misafirimiz odada biz yokken sıcaklık çok üstüne geliyor diye klimanın alttaki büyük flabını eliyle havaya doğru ittirmiş.ben odaya geldiğimde bir gariplik olduğunu sezdim kanatlarda. kumanda ile aşağı baktırmaya çalıştım kanatları ama eski açısıyla bakmadı bir türlü.asla eskisi kadar aşağı bakmıyor.tam ben bununla uğraşırken misafir ''dur ben yaparım ''diye atladı klimanın üstüne eliyle alttaki kanadı yere doğru çektirdi. şu an da flaplar eskisinden çok çok fazla aşağı bakıyor.klimayı kapattığımda tam olarak flaplar da kapanıyor ama eskisi gibi değil aşağı ya da yukarı bakma açıları. haliyle odayı verimli ısıtamıyorum. bunu evde kendi kendimize düzeltebilir miyiz.servis mi çağırmamız lazım.servis gelirse parça mı değiştirecekler.yoksa sadece elle ayar yetecek mi.ah ah evdeki en sevdiğim , taptığım alet soğuk kış günlerimin dostu klimamdı o da sanırım bozuldu.lütfen yardımcı olunuz .

#2
Eğer ki flap yada step motor zarar görmediyse,elektriği kesip tekrar açın flap açılıp kapanacaktır tekrar..Ve standart yerine oturması lazım.Bunun ayarı vs.yok.
Ama deformasyon varsa o zaman servis şart.Büyük ihtimalle ücretli olur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
teşekkürler.klimayı kumandadan açıp kapadım.ama tam eski açıya kavuşmadı.kapanırken üst üste gelip doğru düzgün kapanıyor ama açılar kanatlar açılınca bi acayip oluyor. yarın misafir gidince bir de elektriğini komple kesip açayım tekrar bakalım nasıl olacak düzelecek mi.umarım düzelir zira bulunduğum yere servis sadece merhaba demek için 50 tlye geliyor bir de iş yaparlarsa varın siz düşünün.teşekkürler tekrar.

#4
Cihaz çift flap mı?

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
yani şimdi iki tane kanat var.biri daha ince ve içte kalıyor.diğeri daha geniş ve dışta kalıyor.kapanınca içteki ince olan hiç görünmüyor dışarıdan. geniş olan ötekinin üstüne doğru kapanıyor ve dışarıdan görün
üyor.

#6
Çift flablı .Shira nın sökülmüş halini görmedim ,tek step motorlu 2 flapa plastik kollu mekanizma ile hareket aktarıyorsa ,sıkıntılı olacaktır.2 flap ayrı ayrı step motorlu ise aç kapa düzelir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
kumandadan değil sigortadan kapatıp açın

#8
(08/06/2015, 23:36)Kopuk_34 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: kumandadan değil sigortadan kapatıp açın

kumandadan kapadım açtım , sigortadan kapadım açtım , değişen bir şey yok .içteki ince flapta sorun var sanırım.çünkü salınım hareketini yaparken ikisi birden oynuyordu suda balık gibi şimdi en çok dıştaki geniş kanat oynuyo ince kanat sabite yakın gibi.sonbaharda bi servis çağıracağım bakalım.sağolun.

#9
(11/08/2015, 10:13)aslibadem Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08/06/2015, 23:36)Kopuk_34 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: kumandadan değil sigortadan kapatıp açın

kumandadan kapadım açtım , sigortadan kapadım açtım , değişen bir şey yok .içteki ince flapta sorun var sanırım.çünkü salınım hareketini yaparken ikisi birden oynuyordu suda balık gibi  şimdi en çok dıştaki geniş kanat oynuyo ince kanat sabite yakın gibi.sonbaharda bi servis çağıracağım bakalım.sağolun.

Öncelikle Shira tek flaplı.. emin olmak için az önce tekrar baktım tek flaplı gözüküyor.. Sizin dediğiniz sanırım içte kalan (sağa-sola) dikey salınım yapan yönledirme kanatları.. Eğer bundan bahsediyorsanız shira modelinde hatırladığım kadarıyla içtedi sağa-sola dikey salınım yapan kanatlarda otomatik.. manuel değil.. zaten fabrika da içteki bu kanatların oto-elektrikli olduğundan elle çevirilmesini tavsiye etmez.. yani misafirde nasıl becermiş bilmiyorum.. dışta kalan geniş flap ı yukarı yada aşşağıya elle çevirebilirsin ama sen git içte kalan dikey salınım kanatlarını da kurcala.. neredeyse fana el atacakmış..

kısacası dıştaki yukarı aşşağıya hareket eden flap ı ellede hareket ettirsen., şarteli kapatıp açında sıfırlanıp eski haline geliyor.. fakat içteki fanın hemen önünde konumlanan sağa-sola hareket eden dikey salınım yapan kanatları elle müdale edilmesi tekrar eski haline dönmesi çok zor yada olmuyor..

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: