• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klimamın dış ünitesi elektrik çarpıyor :(
#1
Arkadaşlar merhaba,
Bundan biryıl önce Daikin Shira model klima almıştım. Klimamdan son derece memnunum fakat klimamın dış ünitesinin boyasız olan kısımlarına, örneğin vida gibi yerlerine dokunduğumda elektrik çarptığını farkettim. Kontrol kalemi ile baktığımda bu noktalarda kırmızı ışığı yanıyordu. Klima çalışsada çalışmasada bu noktalara çıplak elle temas edildiğinde çarpıyor. Avometreyi nötr ve kasanın çarpan yerine temas ettirdiğimde 30V. luk bir değer çıkıyor. Sizce bu durum normal midir? Problem var ise tavsiyeleriniz nelerdir?

#2
Klimayı topraklama hattına bağlamazsanız, elektrik çarpması durumları yaşanacaktır. Endişelenecek bir durum değildir, benim klimada çarpıyor. Geçenlerde kazmanın biri klima dış ünitesi ayaklarına yaslanıp sigara içmek isterken boynundan 220'yi yedi kendine geldi. Yani makinenin sağını solunuda kurcalayamıyorlar bu şekilde.  M08

#3
Hocam bugün elektrikçi geldi, toprak ölçümü yaptıktan sonra zayıf olduğunu söyledi. Hemen bahçeye bakır çubuk çakarak topraklamayı yaptı. Elektrik çarpması sorunum artık yok Smile teşekkürler bilginize.

#4
Okeyto Ohoh M26

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Konu Çözülmüş Smile Hayırlı Olsun


seo , seo fiyatları

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: