• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima Servisi
#1
Thumbs Up 
Klima  Servisi

Klima,  modern zamanın başlıca ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir.  İnsanların hayatını kolaylaştırması bakımından sıklıkla  tercih edilen bir ürün olmuştur. Özellikle sıcak yaz aylarında  kullanım bakımından oldukça önemli olan klimalar, başlıca ev  eşyalarından biri olarak kullanılmaya devam etmektedir. Fakat her  elektronik üründe olduğu gibi klimalarda da zaman zaman arızalar  meydana gelebilir. Ürünlerin kullanımında bazı noktalara dikkat  edilmemesi, ürünün çok uzun süre boyunca kullanılması ya da  hatalı kullanım gibi faktörler bu arızalarda etkili  olabilmektedir. Fakat klimanın düzenli ve kurallarına uygun  kullanılması, daha uzun ömürlü bir memnuniyet için gerekli olan  noktalardan bir tanesidir. Meydana gelen arızalarda klima  servisi ile irtibata geçmek  ürünün tamir edilebilirliği açısından önemlidir. Özellikle  garanti kapsamında olan ürünlere, yetkili servis tarafından  müdahale edilmesi çok daha uygun olacaktır. Aksi halde klima  garanti kapsamından çıkabilir.

Klima  servisi yalnızca arıza  durumlarında değil, klima bakımı noktasında da kullanıcılara  yardımcı olmayı amaç edinmiştir. Klima bakımı kapsamında hava  filtresinin değişimi, iç bölümlerin ve dış kısmın temizliği  gibi işlemler yapılmaktadır. Bu bakım yılda bir defa ya da iki  yılda bir defa muhakkak yaptırılmalıdır. Aksi takdirde klimada  bazı teknik problemler ortaya çıkması kaçınılmazdır. Yeni  aldığınız klimanızı evinize montaj ettirmek istediğinizde yine  yetkili servis ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Kişisel olarak  montajı mümkün olsa da sağlıklı olmayan klimaların doğru ve  güvenli montajı için kişiler montaj işini yapmaya  çalışmamalıdır. Montaj işlemi ortalama olarak cüzi bir miktar  ücret karşılığı firmanın yetkili servisi tarafından yapılır.  Montaj işleminden sonra ürünü ilk kez çalıştırmak için yine klima servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Klimalarda çok çeşitli arızalar  meydana gelebilir. Tüm bunlarla ilgili olarak yetkili servisten 7  gün 24 saat bilgi alabilir ve onarımını talep edebilirsiniz.

Klima  Arızaları Nelerdir?
Zaman zaman  ortaya çıkan bu arızaların başında yeterince soğutmaması  gelmektedir. Aynı şekilde ısıtma noktasında da bazı sorunlar  oluşabilir. Bu sorunun nedeni temel olarak klimanın içinde bulunan  filtrelerin aşırı şekilde dolmasıdır. Bunun dışında yeterli  miktarda gaz emilimi olmaması da bu sorunların sebeplerinden bir  tanesidir. Bu durumda eve gelen yetkili servis bunları kontrol  ederken ısıtma ve soğutma ayarlarını da kontrol etmelidir.  Klimalarda zaman içinde oluşan arızalardan bir tanesi de aşırı  sesli olarak çalışmasıdır. Ses klimanın iç kısmından geliyor  ise sorun fanlarda olabilir. Klimayı monte ederken servis elemanları  hatalı işlem uyguladıysa bu da ses çıkmasına sebebiyet  verebilir. En sık meydana gelen sorunlardan başka biri de klimanın  su akıtmasıdır. Bunun başlıca nedeni montaj esnasında montajın  yapıldığı bölgedeki eğim gibi ayrıntıların çok fazla  dikkate alınmamış olması olabilir. Montajda herhangi bir problem  yok ise, yine klima bakımının ihmalinden kaynaklanan bir durum  olabilir. Tüm bu arızalar için yetkili olarak hizmet veren klima  servisinden yardım talep  edilmesi gerekmektedir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: