• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima Patlaması (Eski klimalarda olabilecek korkunç tehlike)
#11
Konuyu yeni okudum, mbirol tam bir bilirkişi çalışması yapmışsınız. Ellerinize sağlık. Ne yazık ki adı sanı çok bilinir firmalar fabrika testlerini, uzun dönem testlerini bırakalı çok oldu. Bu testleri yapmış olsalar terlemenin önüne geçecek bir havalandırma ve battaniye kenarlarında su emmeyi engelleyecek yalıtım uygulamasını yaparlardı. Yaralanan teknisyen arkadaş umarım hızlıca iyileşmiş ve hakkını savuna bilmiştir.

#12
(18/08/2018, 01:16)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Biz bu tehlikeyi Allah'a Şükür ki zarar görmeden kurtardık. Ama asıl problem buna benzer binlerce tehlike var piyasada.  Her an 10 yıl üstü makineler de bu durum yaşanabilir. Özelilikle de nem oranı yüksek bölgeler de. Deniz kenarı yerlerde klima kasa çürümeleri hızlı oluyor ,deniz tuzu rüzgar ile klimalara ulaşıyor. Dıştan görünen kasada ,ama kompresör de bu tarz vakalar olması daha da hızlı olacaktır. 
 Tehlike çok büyük bence .Tabi sadece klima işi yapan tehlikede değil. Birebir kullanıcı veya yoldan geçen birileri de tehlike de. 
 Bu konuda üreticileri ,ithalatçıları ve sanayi bakanlığını bilgilendirmeyi düşünüyorum. Tabi kime ulaşabilirsek ,bakalım.

Bizim de bir A-l 12 var deniz kenarına 50 mt olan evde. Dış ünite kasası kahverenginin de koyu tonları oldu artık içindeki kompresörü düşünemiyorum bile.

Ev ahalisini konuyu görünce uyardım ama pek umursayan da olmadı. No

Bizim al 15 senelik. Hemde dediğim gibi denize 50 mt ya var ya yok. Bu makinenin de patlaması yakın.

Peki mbirol hocam bu battaniyeyi çıkartsak performans düşecek buraya nasıl bir malzeme konabilir? Ya da benim dediğim gibi hem deniz kenarında hem de 10 15 senelik makinaların patlamasının geciktirilmesi için ne yapılabilir?

Neyse ben biraz daha üzerlerine gideyim. Belki patlamadan değiştirip iç üniteyi bana hibe ederler  Fumeur13 M26

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: