• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima Dış Ünitesi Su Kaçırıyor
#1
Merhaba @mbirol , 3-5 gün önce LG Slim Inverter ASNW126NRR0 cihaz alacağımı söylemiştim. Aldım ve bugün ilk çalıştırmasını yaptım. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Drenaj borusu klima dış üniteye bağlandı fakat su ordan değilde dış ünitenin altında 3-4 tane vida deliği gibi bir delik var bi tanesinden 1-2 saniye akıyo duruyo 1 dakika 1-2 saniye akıyo duruyo. Bu normal bir şey mi?

Bu su kaçırmayı neden yapıyor olabilir?

İşe yarayabilecek Notlar:

1)Hava şuan yağmurlu klima duvara asılı şekilde montajlandı. (Ama yağmurun içine o kadar gireceğini sanmıyorum girse devamlı su akıtması gerekir)
2)İlk çalıştırmayı tam performans turbo modunda 30dk çalıştırdım.

#2
Klima Forumu

#3
(28/10/2017, 19:29)crytekgame Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Klima Forumu

Kışın ısıtmada yoğuşmalı suyu dış üniteden gelir. Sizin dış üniteye dranaj hortumu takılmamış. Eger ki aşağıya akan suyun bir yere zararı yoksa da takılmasın bence. Yok rahatsız edecek bir durum varsa, o zaman servise başvurun taksınlar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
(28/10/2017, 19:29)crytekgame Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Klima Forumu

Görselin en üstünde hafiften bi hortum görünüyor dış üniteden apartmanın gider borusuna bağlanan. O drenaj hortumu değil mi?


Yani şöyle anlatayım, o vida deliği gibi yerden su akması gerekiyorsa dış üniteden gider borusuna bağlanan hortum ne işe yarıyor? Bu olayı tam çözemedim kafam karıştı ya. Huh

#5
Şimdi fotoğrafı büyütünce daha net gördüm ki dış ünite dranaj hortum takılmış. Kör tapanlar da takılmış ayrıca. O vida deliği kapalı olması lazım aslında. Suyun hortum dan akması gerekir. Vida deliğini cam macunu, silikon benzeri bir şey ile kuru iken kaplayabilirsiniz. Basit bir işlem.

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Çok sağ olun @Mbirol beyciğim yine aydınlattınız beni. 3-5 tane delik var dış ünitenin altında böyle hepsini kapatacağım yarın kalkar kalkmaz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: