• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima Borularından Gelen Acayip Sesler
#1
Merhaba arkadaşlar kardeşlerim ve abilerim,
2 ay önce klima almıştım bu güne kadar böyle bi sorun yaşamamıştım dünden beri acayip bi sorunla karşı karşıyayım arıza başlangıcımı yoksa klimanın doğal sürecemi çözemedim sizinle paylaşmak istedim sorunumu yardımcı olacağınıza inanıyorum.

Dün havalar epey soğudu ve klima borusundan acayip sesler gelmeye başladı su sesimi desem gaz sesimi desem bilemiyorum o ses gelince 2-3 dk sonra klima kendini kapatıyor ses gittikçe artıyor dediğim gibi gazmı desem sumu böyle garip bi ses sonra ses kesiliyo klima çalışmaya başlıyor tekrar. Klimayı komple kapatınca yani kendim kapatınca ses kesiliyor. 3-4 saatte bir olmaya başladı 3.ye oluşu az önce de oldu dünden beri böyle bi sıkıntıyla karşı karşıyayım?

Bu nedir ya arızamı yoksa klimanın doğal işleyiş sürecimi bilmiyorum hava 0'derece şuan.

#2
Sanırım sizin klimanız defrost yapıyor. Bunu takip etmenizin yöntemini kısaca anlatayım.

Klima ısıtmada çalışırken ,ilk çalıştırmadan yaklaşık 40 dakika kadar sonra,ısıtmayı keser,iç ünite fanı durur ,dış ünite fanı da durur,kompresör çalışmaya devam eder.Bu süre 2 ile 10 dakika arasında sürer.Bu arada çuşşş .diye kuvvetli bir seste duyabilirsiniz. Korkmayın her şey normaldir. Hatta karşı komşu klimanızdan duman çıkıyor gibi heyacanlı söylemler le sizide telaşa sokabilir. Bekleyin bir şey yapmayın ,en geç 10 dakika sonra klimanız tekrar ısıtmaya geçecektir.. Bu arada bu durumda neler yapmalıyız daha az defrost nasıl görebiliriz ,bu konuda forumda yazılarımız var.. İnceleyin lütfen size fayadası olacaktır.

http://klimaforumu.com/konu-defros-klima...miyor.html

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Teşekkürler mbirol muhtemel dediğin gibi defros yapıyor, ben o sesi bulamamıştım aynı dediğin gibi çuşşşşşşşş diye borulardan bi ses geliyor klima kendini kapatıyor ama şöyleki dijital ekranda filan hala derecesi filan yazıyor tam kapanmıyor yani sadece kapağını kapatıyor üflemeyi kesiyor. O çuşşşşşş sesi git gide artıyor 3-5dk sonra klima kendini açıyor ne ses var ne bi şey borularda tıkır tıkır devam ediyor çalışmaya.

#4
Zaten klima tamamen kapanmaz.İç ünite üflemeyi keser .Flabı yukarı kaldırır..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: