• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima belli bir süre sonra ısıtmaya geçiyor.
#1
Baba evindeki 24.000 lük Bosch soğuturken bazen ısıtmaya geçiyor. Mesela otomatik 24 de çalışırken evde terlemeye başlıyoruz. Evin derecesine bakıyorum 27 olmuş,kapatıp tekrar açılıyorum düzeliyor. Bazı geceler salona bi geliyorum salon hamam gibi.

Klima bu.

http://www.borgaz.com.tr/urunler/bosch-k...b1zmi24900

#2
(25/07/2016, 15:58)OnurFB1453 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Baba evindeki 24.000 lük Bosch soğuturken bazen ısıtmaya geçiyor. Mesela otomatik 24 de çalışırken evde terlemeye başlıyoruz. Evin derecesine bakıyorum 27 olmuş,kapatıp tekrar açılıyorum düzeliyor. Bazı geceler salona bi geliyorum salon hamam gibi.

Klima bu.

http://www.borgaz.com.tr/urunler/bosch-k...b1zmi24900
Isıtmaya geçiyor derken. Isıtma mı yapıyor, yoksa soğutma yapmıyor mu. Isıtmaya geçmediğini düşünüyorum. Sanırım soğutmayı kesiyor. 
Cihaz 24 lük on off makine, elektriklerde voltaj düşüklüğü vs varsa bir süre sonra klima kompresör termik açıyor olabilir. 
Bunu anlamanın yolu klima soğutmayı kestiği zaman, önce derece ayarını düşürün, sonra dış üniteyi kontrol edin. Eğer dış ünite fanı dönüyor, ama kompresör çalışma sesi yoksa kompresör termik açmış olma olasılığı çok yüksek. 
Termik açmak, kompresör aşırı ısınmadan kaynaklanır.  Bunun ilk sebebi voltaj düşüklüğü. İkinci olarak kondenser şişebilir, kirli olabilir kondenser. Son olarakta gaz kaçağı olabilir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Bu gece 24'e sabitleyip yattım sabaha karşı 4-5 gibi baktığımda normaldi,şimdi saat 9 itibariyle baktım salondaki derece 29 olmuş.Klima 24 derecede sıcak üflüyordu.


Sent from my iPad using Tapatalk

#4
(26/07/2016, 09:28)OnurFB1453 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu gece 24'e sabitleyip yattım sabaha karşı 4-5 gibi baktığımda normaldi,şimdi saat 9 itibariyle baktım salondaki derece 29 olmuş.Klima 24 derecede sıcak üflüyordu.


Sent from my iPad using Tapatalk
O anki klima dış ünitesinin ne yaptığı önemli. Çalışıyor mu, çalışmıyor mu.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: