• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

klima arızası
#1
Arkadaşlar merhaba,

Arçelik 125410 inverter klimam çalışmamaktadır. Servis çağırdım fakat kompressor ve anakartın değişeceğini söyledi yaklaşık olarak 1100TL istiyor. Fakat servis yetersiz geldi bana ve çok güvenemedim hatanın bunlarda olduğuna.

Sorun şöyle: dış ünite devreye girince ıslık şeklinde videoda da çıkan ses çıkmakta ve yaklaşık 1 dakika çalışıp sonrasında dış ünite tekrar devreden çıkarak iç ünitede preheating ledi yanmaktadır. 5 dakika pre-heating te bekleyip tekrar 1 dakika çalışmaktadır ve döngü bu şekildedir. Anakartın üzerindeki led 2 defa arka arkaya ve 1 saniye sonra 1 defa daha yanmaktadır.
Anakart ve kompressorle alakası var mıdır, yorumlarınız nedir?

Aşağıdaki linkten hatanın videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.dropbox.com/s/nhg0vzkim3ri8s...a.mp4?dl=0

#2
İnverter klimalarda genelde kompresör veya ana kart arızası tespit edilemiyor. Serviste bu nedenle ikisini birden yazmış geçmiş. Doğru tespit için, örnek verecek olursak, klimanıza yeni bir kart takıp, kompresör mü kartı diye test edilebilir. Diyelim ki kompresör arızalı, bu sefer de arızalı kompresör sağlam kartı bozabilir. İşe bu nedenle kesin teşhis kıyamadığı için, kompresör kart yazılıp geçiyor malesef. 
 Video nuzu youtube yükleyip atarsanız bakarız. Verdiğiniz link video yu indirim e işlemi istiyor. Bilinmedik bir video yu kimse indirmek bence telefon veya bilgisayara.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: