• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

KIT-E18QKE Montajı
#1
12 Kasım 2016 tarihinde klimamın montajı için ekip evime geldi, sağ olsunlar benden daha çok hassasiyet gösterdiler ve özendiler. İç ünite drenaj hattı gidere kadar çok mesafeli olacağından ve yeterli eğimle güzel görünmeyeceğinden altına büyük saksı koyarak problemi çözeceğiz, zaten asıl kullanım maksadımız ısınma şuan için. Bakıt boruların açılaması, kablo kanalına alınması 30 dakikalık güzel bir vakum ile klima devreye alındı. Üründen ve montajdan fazlasıyla memnun kaldım. Dış ünite montajı için alüminyum korkulukları söktüm ve OSTİM de kendim çizimini yapıp tasarladığım 30x50 mm 2mm et kalınlıklı paslanmaz çelik profilden korkuluk yaptırdım. Buyrun görüntüler. Mavi çizgiyle belirtilen hat bakır boru, kırmızı çizgi drenaj, sarı çizgi ise elektrik hattıdır.

   
   
   
   
   
   

#2
İyi bir iş çıkmış. Ustanın eline sağlık. Klimanızı iyi günlerde kullanın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Teşekkür ederim mbirol bey.

#4
Bu arada mbirol beye bir sorum olacak; şuan evimde şantiye elektiği olduğundan devreye alma öncesi elektrik ölçümünde 202 volt gerilim, topraklama 6 ohm geldi. Şuan klimayı lullanmıyorum, 2 hafta içinde normal elektriğim olacak ve ondan sonra kullanacam. Normal bağlantı ile hem daha iyi bir topraklama hemde daha stabil bir voltaj ocak. Test çalıştırmasında 5. dakikada 49 derece ağız çıkış sıcaklığı gördük. Voltaj bu sıcaklığı etkiler mi? Düşük voltaj nedeniyle abi kullanma dediler zaten.

#5
Birde iç ünite resmini koysaydınız tam olurdu. 
Bu arada kullanım, performans konusunda da yorumlarınızı yazarsanız, markayı düşünen arkadaşlara yol gösterecektir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Bu da iç ünite fotoğrafları, sizi mi kıracağım. Ürünü aktif olarak kullanmaya başlayınca tabiiki detaylı ürün yorum ve incelemelerimi aktaracağım. Voltajın performansa etkisi ne kadar olur acaba sayın mbirol?

   

   

#7
Güzel olmuş. 
Voltaj ın etkisi tabiki de performansa yansır. Düşme nereye kadar. 220 diye bilinir bizde klima. 240 Volt ta ise aslında performans daha iyidir. Üstü se tehlikeli tabiki. 200 ün altı çok istenilen durum değil. İnverter ler daha düşük voltaj da da çalışır, ama sağlıklı değil tabiki de.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#8
(16/11/2016, 23:15)o_tutu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada mbirol beye bir sorum olacak; şuan evimde şantiye elektiği olduğundan devreye alma öncesi elektrik ölçümünde 202 volt gerilim, topraklama 6 ohm geldi. Şuan klimayı lullanmıyorum, 2 hafta içinde normal elektriğim olacak ve ondan sonra kullanacam. Normal bağlantı ile hem daha iyi bir topraklama hemde daha stabil bir voltaj ocak. Test çalıştırmasında 5. dakikada 49 derece ağız çıkış sıcaklığı gördük. Voltaj bu sıcaklığı etkiler mi? Düşük voltaj nedeniyle abi kullanma dediler zaten.
200 volt ile 190 v arası, ondan çalıştırmıyorum klimayı. Dediğiniz gibiyse ciddi performans kaybı yapar bu voltlarda

#9
Şantiye elektriği ile çalıştırmayın. Hatta klimanın enerjisini kesin. Pik akım gelirse cihaza zarar da verebilir. Düşük akım yine zarar vermez, ama ani dalgalanma çok daha tehlikeli.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#10
(17/11/2016, 10:48)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şantiye elektriği ile çalıştırmayın. Hatta klimanın enerjisini kesin. Pik akım gelirse cihaza zarar da verebilir. Düşük akım yine zarar vermez, ama ani dalgalanma çok daha tehlikeli.

Teşekkür ederim, sigorta bağlı ve kapalı şu an. Riske atmadım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: