• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

İzmirden Merhaba :) soğutma amaçlı klima tavsiyeleri
#1
Tanışma konusunada yazdım . Bugün mbirol Beyin dükkana gittim fakat kapalıydı.

150 m2 3+1 ,Son kat(Açık çatı) , 4 tarafı açık ve etrafı boş.Bolcada boydan cam var. Kışın baya rahat ettik bol bol güneş aldığından fakat yazın ev sera gibi oldu ,sıcaktan durulmuyor.Evde doğalgaz olduğundan ısıtma performansı ile ilgilenmiyorum. Diğer kapıları kapatarak koridor (6mt uzunluk) ve yatak odasını(15m2) açık bırakmayı düşünüyorum. Baya bir okudum fakat işin içinden çıkamadım. Aklımda bir kaç marka model var .
25 m2 salona soğutma amaçlı klima tavsiyesi istiyorum.

Airfel,midea,sigma,Uğur gibi markaların f/p Ürünleri cazip geldi . 12lik seçmem sanırım yetecektir. Aşırı dondurmasi gerekmiyor. Dışarsı 40 ise ev 45 derece. 25 -30 dereceleri stabil olarak sabitlemesi yeterli.
Ekonomik olmalı kriterim bu . Şuan 50 tl fiks elektirik faturası gelmekte. Akşamları evde oluyoruz. Akşam 8 den sabah 6 ya kadar çalışsa Ortalama nekadar bir tüketim olur ?
Bütçe 2000 2500 arası .Biraz uzun oldu ama yardimci olursaniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

#2
Biz hizmet firmasıyız, önce müşteriye hizmet için varız. Bu sıcaklarda dükkanda pek bulunamıyoruz. Tesadüf o ki bende bugün 5 den sonra Seyrek Villa kent e gittim. Oradan Çamdibi ME klima arızası vardı, oraya geçtik. Üzüldün boş yere geldiniz. 
 Şimdi arkadaşım, çatı katı, her yer cam 25 m2 yerde 12 lik zor olur. Heleki aç kapa çok daha zor iş. Ben arakat takım klima 7/24 çalışıyor. Dış hava 40 derece iken iç ortam 27-28 bile süper. Keşke 12 lik le 27-28 i yakalasanız ne iyi olur. 
 Sonuç olarak bence çatı katı en az 18 lik derim. Bütçeyi biraz zorlayacaksın. Gelin yarın Daylux 18   kıstırıp kolunuzu altına alın gidin. Kampanya fiyatından 50 TL de benden iskonto olsun daha ne diyeyim. 
Tüketim işi çok değişkenlik gösterir. Aylık 100 TL nin altını zor görürsünüz çatı katta. Min 100 diyelim. Ama bu sıcaklar böyle 40 larda giderse 200 u de görürsünüz çok rahat.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Önemli değil mbirol bey eşim Çevik 1 de çalışıyor onu işten almadan size uğrayayim dedim fakat başka zamana artık Smile sizin bıçok yazınızı okudum

Airfel-Uğur kiyaslamasinda airfel
Airfel-sigma kiyaslamasinda sigmayı önermissiniz.
Birde york sierra ve midea var tabiki ...
Şimdi bu durumda saydığım Markalar içinde bana sigma Daha yakın geliyor . Malzeme kalitesinin bariz iyi olduğunu soylemissiniz sigma için .
27 28 dereceler gayet yeterli zaten . Fakat söyle de bi durum var. Ev ciglide ve baya yüksekte . Akşam biz eve geldiğimizde 6 8 arası çok sıcak oluyor 8 den sonra camları actigimizda yayla gibi esiyor . Basık biyer olmadığı icin aksam serinliginde klimanın cok zorlanmayacagini düşünerek 12lik demiştim. Haftada 1 yada 2 gün gündüz oluyoruz . Yinede Bu şartlarda 18 lik mi önerirsiniz? Eve gelip keşif yapiyormusunuz?

#4
(18/07/2017, 14:34)Devran Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Önemli değil mbirol bey eşim Çevik 1 de çalışıyor onu işten almadan size uğrayayim dedim fakat başka zamana artık Smile sizin bıçok yazınızı okudum

Airfel-Uğur  kiyaslamasinda  airfel
Airfel-sigma kiyaslamasinda sigmayı önermissiniz.
Birde york sierra ve midea var tabiki ...
Şimdi bu durumda saydığım Markalar içinde  bana sigma Daha yakın geliyor . Malzeme kalitesinin bariz iyi olduğunu soylemissiniz sigma için .
27 28 dereceler gayet yeterli zaten . Fakat söyle de bi durum var. Ev ciglide ve baya yüksekte . Akşam biz eve geldiğimizde 6 8 arası çok sıcak oluyor 8 den sonra camları actigimizda yayla gibi esiyor . Basık biyer olmadığı icin aksam serinliginde klimanın cok zorlanmayacagini düşünerek 12lik demiştim.  Haftada 1 yada 2 gün gündüz oluyoruz . Yinede Bu şartlarda 18 lik mi önerirsiniz? Eve gelip keşif yapiyormusunuz?

Airfel Uğur aynı makine ikiside Midea üretim ,ikiside aynı seri. Hangisi derseniz klima ana iş olan Airfel derim ben .
 Airfel ile Sigma da ise Sigma nun hangi modeli .Comfort seris ise Airfel ile aynı katagori.Airefl Midea giriş sınıfı ,Comfort Gree nin giriş sınıfı. Fiyatlar da zaten çok yakın birbirine. Plus tabiki farklı fiyatı da 300 TL farklı.
 
Sigma Plus York Sierra ise aynı makine aynı fabrika üretimi (Gree orta sınıf) sadece iç ünite kasa tasarımı farklı. Kalite performans aynı. 

 Keşif satış konusuna gelince ,biz tabiki de keşif satış montaj yapıyoruz. Ama gel al kampanya veya internet fiyatlarına biz keşif montaj yapamayız. Bu konuyu daha öncede yazdık çizdik. Kimse yanlış anlamasın.İnternet fiyatlarına bir klimacı dükkanını çeviremez. Çeviriyor görünende ya borcunu ,ya vergisini ödeyemez ,bir süre sonra taklaya gelir. Kaybolur gider. Bizim gel al kampanyasındaki fiyatlara 300-400 TL koymak lazım ki biz hizmet verelim.
 Tercih artık tüketiciye kalmış. Tabi yapılan iş başka olur. Bizde yok vakum mu yapacaksın,yok bakır mı kulandı ,çaktırmadan alüminyum mu,dranaj yettiği yere kadar,delik alçı yapılmadı,elektriği kim bağlayacak sorularına cevap aramazsınız. Tabi ki de piyasada tek biz değiliz bu işi bu özenle yapan .Ama inanın çok azaldık artık. Acı ama herkes piyasaya ayak uydurdu ..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Merhabalar,
İzmir'de oturuyorum. 4.katta evim. Çatı katı. 25 mt kare salonum için sadece yazın soğutma amaçlı klima almak istiyorum. Doğalgaz olduğu için ısıtma için klima kullanmayacağım. Biraz araştırdım ancak bilmediğim için karar veremedim. Fiyat olarak max 3000 tl olmak koşulu ile klima önerisinde bulunabilir misiniz?
Çok teşekkür.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: