Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor
#1
İzmir gazın son 1-2 senedir uyguladığı projelerde güvenlik zafiyeti veren uygulamaları, tehlikeye davet çıkarıyor. Sanırım maksat altyapıyı biraz daha ucuza getirip, abonelik te adeti arttırmak. 
İlk  uygulamalarda bina girişinde otomatik kesici seloneid ler vardı, acil butonu ve sismik kapama için. Yani binada acil bir durumda tek bir düğmeye basarak binadaki tüm gaz girişini kesiyorsunuz. Aynı zamanda deprem anında da sismik sarsıntı ya özel uyarı cihazı ilede otomatik kesiliyor du gaz. Şimdiler de bu uygulama kalkmış. Girişe bir küresel vana koydun mu iş bitiyor. 
İkinci olaraksa daire girişlerinde ki seloneid kesiciler artık yok. Eski uygulamada ev içine takılan gaz kaçak alarmı ikaz verince, dairenin gaz girişi otomatik kesiliyor du. Şimdi oda yok olmuş. Bence ev içinde sadece gaz kaçak alarmı değil, bunun yanında acil butonuna olmalı. Ama bırakın onu en basit bir sistemi bile göz ardı etmişler artık. 
Üçüncü ise ilk zaman bırakın binanın tapusunu, oturma raporu, hatta kat mülkiyeti olmadan gaz bağlamıyorlar dı. Şimdi bina tapusu olmayan (arsa tapulu) zaten kaçak olan yapının oturma raporu olamaz. Yani aslında statüsü gece kondu olan binalara da gaz bağlıyorlar. Bilen bilir, en çok kaçak yapı stoğu İzmir dedir. Buca nın Gediz mahallesi vardır, nerede ise tamamı kaçak yapı. Yine Karabaglar, Menderes, Karşıyaka Gümüşpala, Yamanlar, Bornova Osmangazi, Pınarbaşı vs de nerede ise tamamı ruhsatsız yapılmış binalar dolu. Ve hala da buu surum devam ediyor. Dur diyen yok. Yap binayı, zabıta gelsin 3-5 bin TL ceza kessin oldu bitti. 

      

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
#2
Ülkemizde her iş böyle maalesef. İstanbulda' da durum aynı.
Ara
Cevapla
 İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor konusu
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor Konusunun Etiketleri Etiketler İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor klima, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor fiyatı, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor al, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor tavsiyesi, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor arızası, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor nasıl çözülür, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor 2015, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor kalitelimi , İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor nedir, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor izle, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor , İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor resimli anlatım, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor ne işe yarar, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor sistemleri , İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor problemi, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor ne demek, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor nerden alınır, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor videosu, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor paylaşımları, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor en iyi fiyat, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor en ucuz, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor hakkında, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor nedir, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor bul, İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor konusu
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor Konusunun Linki Direk Link
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor Konusunun HTML Kodu HTML Link
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor Konusu BBCode Linki BBCode Link
İzmir gazın yeni uygulaması tehlikeye davet çıkarıyor Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"