• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Isıtmada iç ünite Fanı
#1
İnverter klimade Isıtmada iç ünite Fanı duruyor mu ya da minumumda hava üflemeye devam ediyor mu? İç ünite durunca dış ünite de duruyor mu?

#2
Markaların yazılımlarına göre değişiyor çalışma prenibi.Musait zamanda konuya işleyelim nasıl oluyor,ne olmalı.. Huh

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
güncell

#4
Benim sf50 iç ünite hiç durmuyor genelde 3.fanda kullanıyorum ama odayı set sıcaklığına getirince iç ünite en sessiz konumda bir süre üfürmeye devam ediyor.sıcaklık 0.5 derece düşünce tekrar 3 fanda çalışmaya devam..Dış ünite gözlemlediğim kadarıyla hiç durmuyor..

#5
(27/01/2015, 18:45)fluminense Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim sf50 iç ünite hiç durmuyor genelde 3.fanda kullanıyorum ama odayı set sıcaklığına getirince iç ünite en sessiz konumda bir süre üfürmeye devam ediyor.sıcaklık 0.5 derece düşünce tekrar 3 fanda çalışmaya devam..Dış ünite gözlemlediğim kadarıyla hiç durmuyor..
bende durum aynı bende 3.fanda çoğu zaman da 2.fanda çalıştırıyorum 23-24 arası gidip geliyorum şuan havalar iyi o zaman da 5-10 dk çalışıyor ondan sonra 3-5 dk duruyor tekrar çalışmaya başlıyor görebildiğim kadarıyla iç ünite üflüyor gibi çünkü içinde ki fan çalışıyor görüyorum dış ünite dün izmirde hava iyiydi ortam 21-22 lerdeyken dış ünite çatıda bi bakayım dedim baktığımda dış ünite çalışmıyordu iç ünite hafif üflüyordu 1-2 dk sonra çalışmaya başladı aralıklarla böyle oluyor bu normal midir?

#6
İç ünite fanının dış ünite dursa dahi iç ünite fanının extra low fanda çalışması iyidir.Bu genelde bu şekilde programlanır .Ama bazı makine tasarımlarında iç fan dış ünite durduğu zaman kısa sürede durur.Bunu aslında bir çok kullanıcı böyle olsun istiyor.Bence hiç iyi bir sistem değil.İç fan çok düşükte olsa çalışması ortam ısısının daha dengeli kalmasını sağlar.Burada önemli olan fanın düşükte üflerken kişiyi rahatsuz etmeyecek konumda olmadı.Birde montaj yeri önemli.Ayrıca küçük alana büyük makine takılırsada rahatsız edici olabiliyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
(27/01/2015, 22:59)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İç ünite fanının dış ünite dursa dahi iç ünite fanının extra low fanda çalışması iyidir.Bu genelde bu şekilde programlanır .Ama bazı makine tasarımlarında iç fan dış ünite durduğu zaman kısa sürede durur.Bunu aslında bir çok kullanıcı böyle olsun istiyor.Bence hiç iyi bir sistem değil.İç fan çok düşükte olsa çalışması ortam ısısının daha dengeli kalmasını sağlar.Burada önemli olan fanın düşükte üflerken kişiyi rahatsuz etmeyecek konumda olmadı.Birde montaj yeri önemli.Ayrıca küçük alana büyük makine takılırsada rahatsız edici olabiliyor.

mbirol bey benim gibi mi mesela 20 m2 18000  klima takılması

#8
Soğuk havalarda çok farketmezsiniz ama özellikle Kasım ayında çok daha rahstsız edici olabiliyor.Tabi kafaya takana.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

#10
Bir sorum olacak abiler.
İki klimamda ısıtmada,iç ünite fanlarını yüksekte çalıştırmama rağmen oda sıcaklığını buldukları yani inverter devreye girdiğinde fan hızları otomatikmen düşük fana geçip üflemeye devam ediyorlar.AUTO fanda olmamalarına rağmen yüksek fandan,düşük fana geçmeleri inverter sistemlerin bir özelliğimi ?
@mbirol @*****

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: