Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır*
#1
Kullanılan ısı yalıtım malzemeleri ve bölgesel iklime göre yalıtım kalınlıkları değişecektir. Ilıman bir iklime sahip Marmara bölgesi icin minimum 3 cm Carbokaplamapoliüretan sprey köpük uygun olacaktır.  Carbokaplama sprey poliüretan yerine diğer yalıtım malzemeleri kullanılacaksa 3 cm den daha kalın bir ısı yalıtım kaplaması tavsiye edilir. Karasal iklime sahip Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde en az 5 cm sprey poliüretan köpük uygulaması yapılması gerekir. Ne yazık ki 3 cm yapılan sprey poliüretan ısı yalıtımı ortalama -7ve -8 derecede çok etkili bir yalıtım yapmayacaktır. Poliüretan dışında XPS, EPS ve taş yünğ gibi malzemeler kullanılacaksa minimum 7-8 cm kalınlıkta yalıtım yapılması tavsiye edilir.Avrupa'da kışın ortalama -8 derece olan bir bölgede 10-15 cm kalınlığında XPS ve EPS mantolama yapılmaktadır. Ne yazık ki ülkemizde fiyata ve yanlış bilgilendirme gibi unsurlardan dolayı genellikle yurdun her bölgesinde 3-4 cm kalınlığında ısı yaltım uygulaması yapılmakatadır.
Ara
Cevapla
 Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* konusu
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* Konusunun Etiketleri Etiketler Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* klima, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* fiyatı, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* al, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* tavsiyesi, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* arızası, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* nasıl çözülür, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* 2015, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* kalitelimi , Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* nedir, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* izle, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* , Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* resimli anlatım, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* ne işe yarar, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* sistemleri , Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* problemi, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* ne demek, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* nerden alınır, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* videosu, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* paylaşımları, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* en iyi fiyat, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* en ucuz, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* hakkında, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* nedir, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* bul, Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* konusu
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* Konusunun Linki Direk Link
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* Konusunun HTML Kodu HTML Link
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* Konusu BBCode Linki BBCode Link
Isı yalıtımın kalınlığı ne kadar olmalıdır* Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"