• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

ısı yalıtım (poliüretan) su yalıtım (polyurea) ses yalıtım , temel yalıtım ,
#1
Sprey poliüretan Köpük, yalıtımın da m2 1.5 2kg. Gitmektedir. Sprey Polyurea su yalıtımı, atılan yüzeyde metre kareye poliüretan köpük sarfeyati kadar su izolasyon, polyurea da gitmektedir. Poliüretan köpük, ısı yalıtımı 3 saniyede reaksiyona girip 2 dk. da kurumaktadır. Sprey polyurea, su yalıtımı 4 saniye de reaksiyona girip 2 dk da donmak dadır. Sprey izolasyon, ek yeri oluşmadan ve hızlı bir şekilde kuruması ısı köprüsü oluşturmaması, yeni nesil izolasyon gurubunda teknoloji olarak uygulanmaktadır. Uygulama Makinalarıyla elde edilen izolasyon hem uzun ömürlü olması hem de darbeye karşı iyi gelmektedir. Graco maki nası, Gama, Grasglaf, ATG, VB. Benzer Makine ekipmanlarıyla sağlanmaktadır. Uzun hortum ve tabancasıyla A-B kompenatlarıyla elde edilen yegane izolasyon sistemidir. günümüz Teknolojisi olan sprey izolasyon, atış alanı 2 metre kadar püskürtmek dedir. Hortum uzunluğu 80 90 metrelere kadar uzanmaktadır. Sprey polyurea su yalıtımı 1000 devirde 0.05 mikron eksiltmekdedir. Yapılan uygulama alanların da %100 su yalıtımı yapmaktadır, polyurea kaplaması temellerde, teraslarda, balkonlarda, havuzlarda, bahce zeminlerinde, su kanaların da, araç kaplamada, ve suyla alakalı olan yerlerde kullanılmaktadır. Sprey polyurea kaplama asit tankların da gemi izolasyonların da kullanılmaktadır. Sprey polyurea kışın 82 derecede ısıtılıp uygulama yapılmaktadır. Sprey poliüretan köpük ise 55 derece de uygulanır. Poliüretan köpük ısı yalıtım %100 ısı izolasyonu yapmaktadır. Haşire ve bakteriye karşı koruyan poliüretan köpük sınıfın en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

http://www.spreyizolasyon.org

Ekran Görüntüleri
   
İzolasyon da kalitenin ve doğru bilginin adresiyiz. Okeyto

#2
Hocam bu malzemenin üstünü nasıl koruyorsunuz.Kaplama ,şap vs.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
(12/02/2015, 01:11)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Hocam bu malzemenin üstünü nasıl koruyorsunuz.Kaplama ,şap vs.

direk uygulama yapıyoruz 1 dakikada donuyor. 120 tona dayanıklıdır kalınlıgı 2 mm dir. korumaya gerek yok yani sprey olarak atıyoruz olay bitiyor : )
İzolasyon da kalitenin ve doğru bilginin adresiyiz. Okeyto

#4
dış cephe yalıtımı ( mantolama ) da yapılıyor mu bu malzemeyle yapılıyorsa üzerine sıva-file boya falan nasıl yapılıyor.
bir de bu işlem içim m2 fiyatı ne kadar ( dış cephe mantolama boya sıva hepsi dahil fiyat ).

#5
(12/02/2015, 01:13)http://www.spreyizolasyon.org Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(12/02/2015, 01:11)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Hocam bu malzemenin üstünü nasıl koruyorsunuz.Kaplama ,şap vs.

direk uygulama yapıyoruz 1 dakikada donuyor. 120 tona dayanıklıdır kalınlıgı 2 mm dir. korumaya gerek yok yani sprey olarak atıyoruz olay bitiyor : )

2 mm ne yalıtımı için ısı mı?? Huh Angel

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
(12/02/2015, 22:02)mephisto26 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  dış cephe yalıtımı ( mantolama ) da yapılıyor mu bu malzemeyle yapılıyorsa üzerine sıva-file boya falan nasıl yapılıyor.
bir de bu işlem içim m2 fiyatı ne kadar ( dış cephe mantolama boya sıva hepsi dahil fiyat ).

hocam daha önce yazmıştım size sanırım galib o mesajda kayboldu servse yüzünden.

dış cephe sıva işi çok yaygın değildi benim yaptırdığım zamanda. ama olmazsa olmaz arkadaşın büyük ihtimal vardır sıvacısı. ve çatıalr için diyordur.

çatılar için genelde şaplama yapmıyorlar aslınd aolması lazım öneriliyor yanıcı ürün her nekadar yanıcılık sınıfları olmuş olsada. kapalı çatılara gerek duymuyorlar birde çoz zor oraya şap atmak hocam. benim çatıda açıkta duruyor ödüm kopmuyor değil zor ihtimalde olsa.


büyük teras çatılara çakıl seriyorlar vs bildiğimce. üstüne boyada direkt uygulanabiliyor.

#7
bu sprey poliüretanın kalınlığa göre ısı iletkenlik direncini de bir türlü öğrenemedik arkadaş 3 cm yeter diyor ama 3 cm in ne kadar yalıtım yaptığını gösteren ısı iletkenlik direncini yazmıyor , öğrensek de yalıtım malzemeleri arasında doğru dürüst karşılaştırma yapacak donemiz olsa.
ısı iletkenlik beyan değeri bu ürün için 0.22 olarak belirtiliyor yalnız ısı iletim direnci ne kadar kalınlığa göre onu öğrenemedik...

#8
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

#9
YAZI ALINTIDIR LÜTFEN BUNU BİLEREK OKUYUN!!!
Mantolama ile zehirliyorlar!
Türkiye’de ve Sivas’ta son zamanlarda bir mantolama furyası almış başını gidiyor..
Mantolama ne diye kısa bir soru sorulunca “binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin Polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistem” olarak karşımıza çıkıyor.
Türkiye’de ısı yalıtımı İzocam ile başladı, Amerikan sayding ile görünür oldu. Ama İzocam ın ömrünün 5 yıl olması nedeniyle çeşitli arayışlara girildi..
AB ülkelerinin özellikle Almanya nın terk ettiği mantolama malzemesi XPS ve buna benzer çeşitli malzemeler, Türkiye’yi sardı. Almanya’dan hurda fiyatına alınan bu makinalar şimdi Büyük illerde vatandaşa 3- 5 santim kalınlığında mavi, pembe, gri renklerde kanser üretiyor.. Şimdi bir de siyah kuruma batırılmış ve adına karbonlu dedikleri malzeme olarak ta piyasaya sürdükleri yenilikleri var. Püskürtme poliüretan denilen yeni bir sistemle de binanın tümü, poliüretan köpükle kaplanıyor
Fakat bu yapılan mantolama artık İstanbul başta olmak üzere birçok yerde çatlamakta, ayrılmakta, duvarlarda sallanmakta.. Yalıtım özelliğini kaybetmekte, Paralar da uçup gitmekte.. Eğer firmaların insanları kandırıp, “ 30 yıl -50 yıllık malzeme garantisini ”, işçilik dahil garanti diye insanlara yutturmaları 3-5 yıl içinde doluyorsa , bu sefer Mahkemelere yeni bir iş yükü biniyor ..Ki şu anda Ankara da bu yönde açılmış 500 ün üzerinde dava var..! Bilirkişiler rapor tutuyor, Mahkemeler de karar veriyor.. Ev sahiplerini bir de ısı yalıtımı yaparken, hukuki yol da bekliyor..
Şimdi tamamen strafor olan fugalı kaplama malzemeleri çıkmış.. Yalıtımla ilgisi olmayan insanların sadece bakıp , “ güzel, şık görünüyor “ dedikleri ama dışı onları içi beni yakan uzun levhalar da tüketiliyor. Bu da aynı kapıya çıkan malzeme türü.
Yaptığım araştırmalarda, mantolamanın cevap verilemeyen eksikliklerini tesbit etme fırsatım oldu..
1-Levhalarla yapılan mantolama sağlıksız, her şeyiyle karserojen bir madde.. Bunu yaptıran kişiler, evlerini kanserli bir madde ile sarmayı kabul ediyorlar.. Resmen Kanserli bir madde..
2- Mantolama denilen bu levhalar Yangın Yönetmeliğine aykırıdır.. Yanıcı bir maddedir.. Yeter ki bir yerden küçük bir ateş görsün, içten içe hızla yanıyor ve binayı sarıyor.. bazı binalarda yangın sırasında gördüğünüz binanın kenarlarından çıkan o simsiyah zift yanığı gibi dumanın nedeni budur.! Söndürülmesi de zordur.. tükeninceye kadar yanar.. Yani binaların bir de yargın tehlikesi apaçık ortada.. Doğalgaz kullanımı da yaygın olduğuna göre dikkatsizlik sonucu çıkabilecek yangınlarda ,yangın hızla yayılacaktır..
3- Binalar, güçsüzleştiriliyor.. Mantolama için kullanılan levhaları duvarlara monte etmek için 10 santimetre uzunluğunda plastik dübellerin yerleştirilmesi gerekiyor. Bu dübeller Metrekareye 8 , bir panel e de 5 tane atılıyor..! Bina delik deşik ediliyor, BU dübeller için, matkaplar kolonları bile deliyor..! Binaların deprem dayanıklılıkları da ardılar. Kısa bir hesap yapılırsa, 2500 Metrekare alanlı 5 katlı bir binaya 10 binin üzerinde düzel atılıyor.. 10 bin tane delik açılıyor binaya..!
4-Binalar kesinlikle hava ile irtibatı kestiği için evlerde bir hava alma, nefes alma sorunu yaşanıyor.. Sürekli pencere açıp hava alma ihtiyacı doğuyor.. Pencere açılacak ise Nerede kaldı bu yalıtımın faydası ?
5- Yüzde 50 yakıt tasarrufu hikayesi ise tamamen büyük bir yalan… Bunun sağlayacağı Yüzde 30 tasarruf olsun.. 5 yıl garanti veriyorlar 5 yıldaki tasarrufu da ödenen mantolama ücretinin yarısını bile karşılamıyor..Yani amorti etmiyor.
Bu kanserli maddenin önüne geçmek için başta Sağlık Bakanlığı, Belediyeler için de İçişleri Bakanlığı acilen çalışma yapmalı ve mantolama levhalarının Türkiye’de üretimini, yaygınlaşmasını engellemeli..
Özellikle bazı belediyeler bu mantolamayı zorunlu tutuyorlar.. şaşkınlıkla izliyorum.. BU maddeyi ne analiz etmişler, ne analiz ettirmişler, ne sonuçlarını araştırmış, ne de ilgilenmişler.. Ama yeni binalara zorunluluk getirmezler mi .! Mantolama yoksa imar izni vermiyoruz..! Hayda.. Kardeşim neden insanları zorla zehirliyorsunuz ? Vatandaş bunu bilmiyorsa neden biz bu zehir çemberine insanları sokuyorsunuz..? Ben çok ilgilendim ama bu işten pis kokular geliyor.. Bu hastalıklı sektörün şuursuzca yaptığı işlere ancak devlet son verebilir..
ALINTIDIR>>> Serdar Köktenmert


https://www.facebook.com/pembekediningun...70/?type=1

#10
Herhangi bir işin doğrusunun ne olduğunu öğrnenmek için Almanya' ya bakmak yeterli zaten. Mevcut teknoloji ile yapılabilecek olanın her zaman en iyisi ve en doğrusunu yapıyor adamlar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: