• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Isı Pompasına karar vermek aşamasındayım
#1
Question 
Selamlar.
Yerden ısıtılacak alan      : 140 m²
5 Adet Fan Coil (2 borulu)              : 2kW-4 kW arası
Normal Boyler istemiyorum, Bağımsız  ısı pompalı düşünüyorum.
Marka , kapasite  ve fiyat araştırması yapıyorum .Teklif de olabilir,bilgi de olabilir.Yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

#2
Fancoil ler ısıtmada 85 derecelerde 4 kw kapasitede olabilir, ama ısı pompasında 55 derece üstü kullanım verimsiz oluyor. Dolayısı ile 3 kw deseniz, 15 kw çıkar makine gücü. Piyasada 14 kw ile 16 kw makineler arasında çok fark yok fiyat olarak. 10-12 kw ta yetmez. 
16 kw inverter split ısı pompaları, Midori, Gree, Midea gibi markalar da 14-16 bin TL lerde. LG 16 kw tıda 16 bin TL lere alabilirsiniz. Daikin, Toshiba 16 kw LT serileri de 18-20 bin TL lerde.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Bağımsız ısı pompalılar da ise Ariston Nuos kaliteli ve sağlamdır. Sadece kullanılabilir sıcak su için iyidir. Onların fiyatları da 2200 TL civarında.

#4
Merhabalar, foruma yeni üye oldum. Alarko ısı pompası sizce nasıldır ? Mersin Silifkede yaşıyorum, hava genelde en düşük 3 derece oluyor. evde ısı yalıtımı olmadan 8 kw ısı pompası ve 8 metre petek önerildi ama marka konusunda şüphelerim var. sizce Alarko, LG yoksa Baymak mı daha iyi. bulunduğum bölgede sadece bunların servisi var. Teşekkür ederim

#5
(13/10/2021, 14:39)hserhanb Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, foruma yeni üye oldum. Alarko ısı pompası sizce nasıldır ? Mersin Silifkede yaşıyorum, hava genelde en düşük 3 derece oluyor. evde ısı yalıtımı olmadan 8 kw ısı pompası ve 8 metre petek önerildi ama marka konusunda şüphelerim var. sizce Alarko, LG yoksa Baymak mı daha iyi. bulunduğum bölgede sadece bunların servisi var. Teşekkür ederim

Alarko, baymak LG den iyidir. 8 mt radyatör 8 kw makşne küçük ama bence. Birde radyatör ölçüde daha önemli konu evin toplam m2 sidir. Isı pompası da 10 m2 de min 1,30 radyatör konuşsa daha iyi olur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: