• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

İNVERTER KLİMANIN KISA SÜRELİ KULLANIMDA ETKİSİ.
#1
günde 3-5 saat çalışacak klimada,inverter olması  çok bişey değiştirir mi? aradaki fiyat farkına değermi
cevabınız için çok teşekkürler.

#2
3-5 Saat için tüketime karşılık ilk alım maliyeti anlamında çok tavsiye edilmez inverter.Ama sessizlik,konfor anlamında İnverter.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
(08/03/2015, 15:24)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  3-5 Saat için tüketime karşılık ilk alım maliyeti anlamında çok tavsiye edilmez inverter.Ama sessizlik,konfor anlamında İnverter.
ucuz inverteler on-off lardan daha fazla tükettikleri söyleniyor,sizce bu doğrumu .f/p olarak i inverter öneriniz nedir

#4
(08/03/2015, 16:14)ERKAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(08/03/2015, 15:24)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  3-5 Saat için tüketime karşılık ilk alım maliyeti anlamında çok tavsiye edilmez inverter.Ama sessizlik,konfor anlamında İnverter.
 ucuz inverteler on-off lardan daha fazla tükettikleri söyleniyor,sizce bu doğrumu .f/p olarak i inverter öneriniz nedir

Yok öyle bir şey .Yanlış kullanım ne kullanırsan kullan çok tüketim demektir.Doğru kapasitede önemli.Kullanılacak alana nedir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(08/03/2015, 16:20)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(08/03/2015, 16:14)ERKAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:   ucuz inverteler on-off lardan daha fazla tükettikleri söyleniyor,sizce bu doğrumu .f/p olarak i inverter öneriniz nedir

Yok öyle bir şey .Yanlış kullanım ne kullanırsan kullan çok tüketim demektir.Doğru kapasitede önemli.Kullanılacak alana  nedir.
peki bi marka amodel öneriniz (12000btu)

#6
Buradan kısa bir cevap vereyim.Ama asıl konudan devam edelim.Klima tavsiye 2015
12 lik inverter 2200 tl lerde zibro s6635 var.
Ucuz ama dertsiz Airfel 12 lik 1700-1800 tl lerde.Ama alüminyum borulu montaj yapılıyor.Bakırboru farkı 100-150 tl.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
(08/03/2015, 04:19)ERKAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  günde 3-5 saat çalışacak klimada,inverter olması  çok bişey değiştirir mi? aradaki fiyat farkına değermi
cevabınız için çok teşekkürler.

Erkan bey arkadaşım başlıkta bir düzeltme yaptım tavsiye topiği var olduğu için size öncesinde özeldende bildirdim bu açıdan bize hak vereceğinizi düşünüyorumSmile

aslında Erkan bey kardeşim siz 3-5 saatle sınırlayabilseniz gerekli değil. hatat genel olarak 8 saate kadar gerekmez denir. ama klima kullanımında şöylede bir durum oluyor.

kendimden örnek vereyim ben ilk klimamı aldığımda uzun süre kullanacak olduğumdan inverter almıştım klimayı salona taktırmıştık oturma odası ufak olduğundan yani bir bakıma ekonomimizn gerçeğide her yere klima takamamaktan geçiyordu malum. bu konuyu biraz detaylandıralım forumdaşlara faydası olsun.

öncelikle ihtiyaçları iyi belirleyebilme durumuda devreye giryor sn Erkan arkadaşım.

bizim klima takıldı kullanmaya başladık.

salon ile oturma odası arasında baya mesefe var. klima iç ünitesi salonda güneye bakıyor. oturma odası kuzeyde. biz kapı kapalı kullanıyorduk klimayı.

bir gün hava aşırı sıcak, biz hastaneye gideceğiz. hastaneye giderken klimayı ve odanın kapısını aceleden açık unutmuşuz. evde tüm oda kapılarıda açık.  uzun süre sonra döndük, malum hastane işleri bilirsiniz.

evin kapısını açtık öyle güzel bir serinlik çarptıki daire giriş kapısıda ters istikamette. koştum baktım klima açık kalmış.. korktum klimaya zarar vermişmiyizidr diyerek kapattım hemen dinlensin dedim.

bir akşam oturma odasında piştik dedim ben salonun kapısını açıcam. vantilatörü
de kapı ağzına koyup oturma oadasına doğru üfleticem.

inanın başarı sağlayınca ben klimanın ne büyük nimet olduğunu anladım.

şuan  evde 4 adet klima var. ama devamlı çalışan bir tane var. biraz hesapsızlık yokmu dereseniz tabiki var. zamanında yurt dışındaki akrabamın desteği ile alındı bu klimalar hepte alel acele.

burada demek istediğim aslında gayet yerinde alınmış klimalar olmakla beraber. bu kadar çok klimayı eve kimse sokmaz. şimdi ben bu klimaların hepsini çalıştırmıyorum. zaten kendi başımada almazdım bukadar çok klimayı uzun hikaye Zart Forum de çok anlattım bunları. kısaltabilirsem bir ik madde anlatmaya çalışacağım.

2009 yılında 2 adet klima vardı birisi oturma odasında birisi bahsetmiş olduğum salonda ben o yıl, salondaki klimayı koridora aldırdım. salonoda klasik bir 12lik klima aldım. inverteri kodidora taktırdım. evin tüm odaları koridoru görüyor. Allah düşman başına vermesin annem o yıl kemoterapi görmeye başladığından dolayı salondaki klasik klimadan çarpılmaması için ben koridordaki klimayı çalılstırdım bozulursa bozulsun dedim. hemde salonun camları açık.

bakın bu kullnım şekline doğru demiyorum. çok mecbur kalmadıkçada çizim vs görmeden önermiyorum kimseye riskli çünkü.

benim buradaki avantajım öğleden sonra güneybatı cephesine güneş geldiği için klima yorulmadı. birde tabi odaların koridoru görmesi baştan avantajdı.  akşamalarıda oturma odasındaki klima çalıştı çok sıcaklarda  

   

http://i.imgur.com/O3I2ia1.png


çok aşırı sıcak olmadıkça tek klima evi kırıyor.

aşırı sıcaklarda odadaki klimayı çalıştırıyoruz. yemek pişerken ve yemek esnasında mutfaktaki klimayı çalıştıryoruz.

şimdi Erkan bey kardeşim, bir çok kişi genel olarak bu şekilde başlar klima aramaya günde 3-4 saaat der. ama klimanın tadını aldıkça devamlı çalıştırmaya başlar. işte o zamanda her bakımdan inverter olması şart oluyor. nerde ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama. ben istanbuldayım birde egede veya akdenizdeyseniz dahada fazla devamlı çalıştırma  ihtiyacı duyabilirsiniz..

sormuş olduğunuz tüketim ve inverter ile ilgili soruda,

tüketim durumundada, inverter klima ile arasındaki fark. 12000 btu klima saatte 1100 watt telektrik tüketir. eğer hiç durmadan çalışırsa. fakat oda soğudumu durup kalkış sayısı ve bekleme dakikasını tespit zor yerine göre değişir çünkü.


kaliteli bir inverter klimada kendisini hele hele kuzey cephelerde ise 200 watta kadar kısıyor.

normal bir inverter klimada 400 , 450 , 500 watt çekiyor beneim kendi gördüklerim bunlar.

kalite durumunda farklar olabiliyor ama bunu net söylemekte zor tabiki yerine göre değişir.

bundan sonrasındaki karar sizin Smile ama şunu söyleyeyim tek klima ile tüm evi soğutma olayı ev uygunsa olabilir.. tabiki bu soğutmada tam olmaz kırarsınız ancak.

şinci mbirol gene kızıcak bana ama, ekliyim bari @mbirol kızma abisi daha çok cahil ismailll. kendimi klimacı sandımda Tongue bide kendimi ekliyim bakalım buradad sitem çalışyormu @*****

tabi erkan arkadaşıda ekleyelim haberdar et seçeneği ile mesaj gitmiş olsunSmile @ERKAN

#8
Benim evde aynı bu düzende daikin keşif ekibi ve @mbirol usta 24 lükte taksan randıman alamazsınız dediler. Üstelik tam yalıtımlı. Smile @*****

#9
(09/03/2015, 02:15)kemalwebnet Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Benim evde aynı bu düzende daikin keşif ekibi ve @mbirol usta 24 lükte taksan randıman alamazsınız dediler. Üstelik tam yalıtımlı. Smile @*****

Vallahi ben randıman alıyorum ama şimdi size ne desem yanlış olabilir işin esası her yere ayrı klima çünkü.

ha bana kalsa ben ufak klima taktırırım ayrı mesele. bir tanede mutfak veya oturma odasına işi götürürüm. fakat para varsada affedin tuvalete bile klima takarım Big Grin

ama mesela benim çizimdeki hole 24 lük klima takılırsa şişer. genişlik 1,5m klima başlangıcında. bu klima bile belkide o yüzden tasarruflu çalışıyor daha öncede Zart Forum de yazdım bunu. bana kızana kadar bu hesabı bir yapın demiştim. bitane abimiz ikide bir kızyorduda tabi Birolda kızyordu Tongue

hatta youtube videolarımdada var bu yorum. *****, 9village, 9kydenkovuldum benim nicklerim. youtube ada.

birini ekliyim

https://www.youtube.com/user/9village

#10
Benimkisi tahmindi zaten randımansız olacaksa risk almaya değmez diye düşündüm.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: