• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

İç ünite durup dururken çoşuyor?
#1
Mbirol ustam merhaba nasılsınız? Abi biliyorsun bende fujitsu asyg09llta klima var..4 yıldır sorunsuz kullanıyordum ama 1 2 gecedir en düşük fanda çalışan cihaz birden inanılmaz bir sesle çok çok yüksek fanda çalışmaya başlıyor.uyuyan kim varsa uyandırıyor ama ses öyle böyle değil.öyleli en yüksek fan bile o kadar ses yapmıyor.
Böyle ses yaptığında yerimden fırlayıp cihazı kapatıp açıyorum sabaha kadar bir daha yapmıyor?
Hiç böyle bir durumla karşılaştın mı abi? Problem ne ola ki?

#2
Selam, iyidir diyelim iyi olsun.Sizlerde iyisinizdir İnşallah. Bana geri dönüş böyle bir bilgi yok.Ama tahminim şu olur .En düşük fanda ısıtmada kullanınca ,gaz basıncı çok artabilir,bundan dolayı da iç ünite fanını otomatik olarak makine turbo fan gibi hıza alabilir. Şu an dış hava sıcaklığı da düşük olmadığı için basınç artar. Orta fanda çalışır bırak bakalım olacak mı aynı durum.

Bu arada ikinci bir klima alacaktınız ne oldu..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Hızlı cevap için teşekkür ediyorum abi..biz de iyi olmaya çalışıyoruz,şükür diyelim..
Orta fanda bir kaç akşam kullanayım dönüş yaparım.
Bu arada diğer klima olayı aklımda.çocuğun odasını ayırdık biz olmadan uyumadı.dolayısıyla bizimle uyuduğu için 2. Klima beklemede.sigma önerin aklımda yalnız,ilk tercihim o olacak.

#4
Bu arada yüksek sesle ilgili benim aklıma rulman arızası veya anakart hatası gelmişti...

#5
(23/10/2017, 19:12)fluminense Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada yüksek sesle ilgili  benim aklıma rulman arızası veya anakart hatası gelmişti...

Rulman arızası olsa ,normal şartlarda da ses yapar. Hızlı fana alın deneyin.  Kart arızası ,şöyle olabilir.Fan hızını kontrol eden yazılım yada sistem de bir sorun olma olasılığı var tabiki de. Siz orta fanda deneyin sıkıntı olmazsa benim tahminim olan durumdur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Yüksek fanda denedim az önce bir sıkıntı olmadı,uzuuun süre çalışsa olurdu belki bilemiyorum..bir de kumandadaki reset tuşuna uzun basıp kumandayı resetledim..bir kaç gün orta fanda kullanıp surumu bildireceğim..

#7
mbirol ustam,orta fanda denedim yine aynı arızayı yaptı.(3 kez denedim 3 sefer yaptı) gece 22.00 gibi 25 derece orta fanda çalıştırdım sabah 05.00 gibi iç ünite çılgınlar gibi çalışmaya başladı.Bir hışımla kalkıp kapattım 5 sn sonra açtım normal seyrinde çalışmaya devam etti.

#8
(28/10/2017, 14:17)fluminense Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol ustam,orta fanda denedim yine aynı arızayı yaptı.(3 kez denedim 3 sefer yaptı) gece 22.00 gibi 25 derece orta fanda çalıştırdım sabah 05.00 gibi iç ünite çılgınlar gibi çalışmaya başladı.Bir hışımla kalkıp kapattım 5 sn sonra açtım normal seyrinde çalışmaya devam etti.

Ok. O zaman iki alternatif var. Ya iç ünite kartta sıkıntı var, yada fan motorunda. Bu olayı bence video ya alın. Çünkü servis gelince her şey normal diyecek. Birde bekleme şansınız varsa kapatmayın bakalım ne kadar sürede normale dönecek. Yada dönmeyecek. Bu tür arızalar sıkıntılı malesef ki.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
Anlıyorum mbirol usta,teşekkür ediyorum.Ilk fırsatta videoya alacağım.saygılar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: