• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Hybrid Solar mı Full DC Inverter Solar mı ?
#1
Question 
Herkese merhaba arkadaşlar,

Kışın başladığı şu günlerde sizlerin görüşlerini almak için Çanakkale'den yazıyorum.Hem yazın ekonomik soğutma sağlayacak hem de kışın bolca güneşli günün olduğu ilimizde tasarruflu ısıtma sağlayacak bir klima üzerinde araştırma yaparken aşağıda ki gibi sistemlere rast geldim. 

Şayet Hybrid Solar ( güneşin ısıttığı suyun soğutma sıvısını -R410A- ısıtıp kompresöre düşen yükü düşürüp enerji tasarrufu sağlayan sistemler ) klima sistemlerinin çinli tedarikçilerden mevcut pazardaki klimalara göre daha ucuza bile bulmak mümkün.Tabiki güneş enerjisi panelli sistemler daha pahalı.
Sizce bu sistemlerin hem ısıtma hem de soğutma için verililiği nasıldır ?
Ülkemizin bolca güneş almasına karşın henüz güneş enerjisi destekli soğutma/ısıtma sistemlerinin evlerde yaygınlaşmamasının herhangi bir nedeni var mıdır ?

Herkese iyi forumlar ve iyi haftalar.

#2
Solar elektrikli sistem aslında çokta özel bir şey değil. Solar  güneş pilleri kurulması yeterli. Tabi bu iş ciddi maliyet. Ayrıca çok üst kalitede inverter power gerekiyor. Yatırım maliyetini çok yüksek. Pazara süreniz kimse almaz. 
 Güneş ile suyu ısıtıp, sıcak su ile verimliliği artırma işi de yıllardır var olarak görünüyor, ama piyasada hiç yer almadı. Ne kadar destekliyor bilgi yok.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: