• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Honda CBF 150
#1
An itibari ile Honda CBF 150 almış bulunmaktayım. 25 yıldan sonra, tekrar motor kullanmaya başlıyorum. Motor bana özgürlük gibi geliyor. Büyük Şehir de araba kullanmak tam bir eziyet oldu artık. Heleki merkezi yerlerde. En büyük sorunda park etmek için yer aramak. 
Tecrübeli arkadaşlardan kullanım ve motor hakkında bilgi almak isterim.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar..

#3
Abi hayırlı olsun.ALLAH kaza bela vermesin.

#4
Motoru aldık, siyah inci gibi Maşallah. 
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Motoru aldık ,bu piyasa da daldık.İş motor almakla bitse iyiymiş. Kask işini sağolsun eski bir motorcu arkadaşım hediye etti ondan yırttık. Mont için İzmir de Kahramanlar'ı (İzmir de motor işinin pazarı Kahramanlar dır) biraz turladım. 300 TL lerden başlıyor fiyatlar 3000 TL ye kadar yolu var. Eee tabi bizde klima bölümündeki tüketiciler gibi fiyat /performans ürün aramaya başladık. Buradan da izlenimlerimi deneyimimi paylaşmak istedim ,belki başka arkadaşlara da faydası olur.

 Kahramanlar da istediğiniz her kalitede ürün mevcut.İlk olarak cadde üzerinde bir mağazaya girdim. Alpinestars marka ürünler mevcut. Gerçekten de üst kalite ürünler. Mağaza çalışanları bilgi deneyim çok iyi. Ben beden olarak L diyorum,adam ısrarla M diyor ve onun dediği tuttu. Bu arada Alpinestars lardan denemedim bile min mont fiyatı 1000 TL üstünde. Alpinestars ın alt modeli olan Andes marka bir mont denedim ,indirim reyonundan. Kalıp gibi oturdu , kalitede çok iyi di. Normalde mağza fiyatı 800 TL lerde imiş 450 TL nakit fiyat verdiler. Aklıma yattı aslında. Başka marka modellerde bakayım öyle karar vereyim dedim ve dolaşmaya devam ettim. Sonrasında girdiğim mağzalarda 300-500 TL bandında montlara baktım. Prosev marka montlar 300-400 TL ,ama giyince hiç rahat hissetmedim kendimi , özellikle dirsek korumaları çok rahatsız etti. Bu arada baktığım tüm montlar iç kısımları iki katmanlı ,kışlık ve yazlık olarak kullanılabiliyor. Rider diye bir marka baktım 600-700 TL andında ürünler ,fena değildi. Prosev den çok iyi idi. Bir iki marka daha denedim farklı mağazalarda ,ama içime sinmedi açıkçası. Prosev mi alsam acaba diye düşünmeye başlıyorken ,son bir mağazaya daha girdim. Yine 300-500 TL arasında mont baktığımı söyledim. Venom marka bir mont tavsiye ettiler. M beden yoktu ,L denedim..Çok çok iyi geldi montun yapısı ,kalitesi,kol rahatlığı.Biraz bol hissetim. M beden baktılar depoda yoktu ,2 gün sonra gelir dediler. Bende ,bir kritik yapıp değerlendiririm diye 2 gün sonraya attım alım işini. Mağazada monta 600 TL dediler,siz almaya niyetlenin gelin M bedeni de deneyin fiyatta yardımcı oluruz dedi esnaf arkadaş. Çokta iyi bir kişi gibi geldi bana. Sonrasında eve gelince internetten araştırdım Venon Tourex Touring model olan bu mont 490 TL lerde fiyat vardı. N11 de bir mağazada 420 TL idi. ama kargo vs derken 450 TL yi bulur. Birde Letgo ya bakayım dedim ,oda ne sıfır Venom marka mont ,hem de M beden.Birde İzmir de, 320 TL .Ertesi sabah gittim .montu denedim ve aldım. Sağ olasın Letgo... Venom bence motor aksesuar giyim kuşam da tam bir fiyat performans ürün..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Uzun bir süreçten sonra Cbf 150 den 250 cc ye geçiş yaptık.
150 cc de uzun yolda sollama sıkıntısı çekiyordum. O nedenle 250 cc arayışına girdim.. Uzanca bir süre ince ele sık doku derken SYM Wolf 250 de kara kıldım. İyiki de bu motorsiklet almışım..
Fiyat okarak 10 - 12 binnTL aradı bir bütçe ayırdım. Km olarak 10 000 km geçmesin istedim.  Model min 2015 di aklımda.. Bu şartlarda 3 motorsiklet kaldı seçim için. Şu an piyasada bolca bulunan Pulsar NS 200 ve Benelli TNT 250 ve az bilinen SYM wolf.
Pulsar lar da görüştük spresif, yakıt iyi, parça ucuz.. Piyasada çok var. Ama nedense motorun yanına yaklaşıp incelerseniz bir cbf malzeme kalitesi yok. Kullanıcı genelde memnun. Ama uzaktan hoş görü sese ben ısınamadım. En büyük avantajı 2017 sonrası ön fren Abs var. Çok gidip geldim Pulsar konusunda. Ama bilmırum be uzak tuttu beni.
Sonra bu aralar adı çok konuş***** Benelli TNT 250 ye merak sardım. 2025 ler 10 000 TL lerde vardı. Sonra BN 251 TR de üretilmeye başlanmış. Sarsıntı daha azmış. Lastikler Metzeler VS derken sıfıra doğru kaydı kafam. Bayi te gityim çok övdü makineyi. 15800 TL gibi kampanya vardı. Sonra 300 km de 15 000 TL  ye 1 aylık denk geldi. Gityim gördüm makineyi.. Tur cam takılmış. Aldım 2 km kadar sürdüm. Müthiş titreme var. Dıştan görünüşte albeni olan makinede, sürüşe geçince tüm bakış açım değişti.. Ve 300 km deki motorsiklet re kontak civata ları gevşemiş, sallanıyordu kontak. O an Benelli sayfası beminim için kapandı.
Biraz daha sabret MT 25 alırsın dedim kendime.. Bu arada bir iki tane ilanlarda SYM Wolf bakmıştım, ama makineyi yakından görmemiştim.. SYM Scotter okarak çok var piyasada, ama Wolf kısa süre gelmiş, sonra gelmemiş. En yeni model 2015.. Bir gün yolda karşıma çıktı park etmiş bir Wolf.. Yakından inceledim, malzeme kalitesi iyidi. Zaten orjinal Taiwan üretimi SYM ler. Vites fren pedalları cbf gibi kalite. Ön arka disk fren. Tek eksik Abs.. Ve Wolf üzerine yoğunlaştıım.. Bir kaç araştırma sonucu 11000 TL ye 2015  2017 trafik çıkışlı bir makşbe buldum . Gityim gördüm  bir tur attım  Cbf den sonra gücü tabi hissediyorsunuz. Cbf e göre biraz titreşim var . Tabi oturma pozisyonu da çok farklı . Oturuş şekli racing motor gibi, ayaklar geride kalıyor. Ama kalite hissini alıyırsunuz . Makineye içim sindi gibi oldu  Renk beyazdı  Bir ikan daha vardı, 2015 model  2016 çıkışlı  9000 km ve Wolf un gözde rengi sisli Mavi . Fiyat 12500 dü . Gityim onu gördüm  12 000 TL ye el sıkıştık. Ertesi gün satışı aldım. Ramazan Bayramı öncesi idi . Cbf ten indim  Wolf e bindim  o biniş 10 günde 1500 km yol yaptım  Bu arada alışırım alışamam diye cbf i de satmadım  İlk göz ağrısı başka oluyor .
 Sözün kısası bana gör 250 cc de bu sınıfta bu fiyatlarda alınabilecek en iyi makine bence Wolf   Ben çok geç kalmışım kendi adıma Wolf e geçmekte  Bu arada bu makinenin yeni modellerinin gelmemesi Türk mororsiklet kullanıcıları için büyük kayıp .

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: