• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Hangi Mitsubishi klima
#1
Arkadaşlar yıllardır sorulan bir soru olan HANGİ MITSUBISHI KLİMA GERÇEK tarzı sorulara bir açıklama getirecek konu açalım dedik. Sorusu olan buradan sorar,elimizden geldiğince cevaplarız.
Türkiye de pazarlanan iki tane Mitsubishi markalı klima var .Mitsubishi genel adı ,ama aslında 2 ayrı firma. Marka farkı ise ismin devamında var aslında Mitsubishi Heavy İnd.  ve  Mitsubishi Electric .Bu iki markayıda bildiğimiz ,dilimizin döndüğü kadarı ile anlatmaya çalıştık. Yinede sorular olursa ,cevaplamaya çalışırız.
 1. Mitsubishi Heavy İndustries Ltd (MHI)İklimsa yani Sabancı gurubu ithalatını yapar 1990 lı yıllardan beri Türkiye de satılır. Başlangıç kodları SRK diye başlar. (SRK35ZMX-S) örnek olarak .Bu üründe kaliteli ürünler var ,mesela bu örnekteki kodlu makine iyidir. Ama piyasaya daha çok ucuz vasat malları sürüyorlar (SRK35ZMP-S) .Bu iki örnekteki makinenin ikiside Mitsubishi Haevy ind. üretimi ve ikiside 12000 Btü  ,birisi 4000 TL ZMX ,birisi 2850 TL ZMP ..Birincisi kaliteli ,ikincisi adı Mitsubishi vasat makine bana göre. 2850 TL nin altında markası meşhur olmayan çok daha güzel ürünler alınabilir.

2. Olarak sa Mitsubishi Elecetric (MELCO) Mitsubishi Electric klima olarak Türkiye ye 1996 da girdi. Bir süre Sabancı gurubunun getirdiği MHİ nin altında piyasa ezik kaldı gibi oldu. 2005 yıllarında Teba (Daikin ithalatçısı) nın batması ile ,birden yıldızı parladı. Eski Teba çalışanlarında üst düzey yöneticiler sermaye ortakları bularak Daikin ın piyasadan çekilmiş olmasını fırsat olarak iyi değerlendirdiler ve gerçekten de piyasa perofesyonel olarak iyi bir oyuncu oldular. Ürünleri genel anlamda MHİ den daha kalitelidir. Model kodlamaları MSZ olarak başlar. Mitsubishi Electric te son 5-6 yılda modaya uydu ve ucuz (ucuz derken piyasa göre değil kendi içinde ucuz) makineler sürmeye başladı piyasaya. MSZ HJ 35 gibi mesala .Bu ürün giriş sınıfı vasat bir makine bana göre. Fiyatları kampanyada 3 000 TL .Ama bana göre Mitsubishi Electric in en düşük makinesi MSZ SF serisi olması gerekir ,alınacak mal olarak. MSZ SF 35 ise 3900 TL kampanyada.. Yani aynı düzen burada da var.

Şimdi bana göre ne yapmak lazım. MHİ alacaksan ZMP alırsan kendini kandırırsın. MELCO alacaksan HJ alırsan yine kendini kandırırsın. Sizin Koçtaş ta baktığınız makine de MELCO  MSZ HJ 50 serisi ,bu markanın en basit ürünü ve bana göre o paraya yazık..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: