• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

GÜNISI REZİSTANSI
#1
Değerli forum üyeleri ve Forum yöneticileri; Konu bu bölüme uygunmu bilmiyorum ama bu alette bir elektrikli ısıtıcı olması nedeniyle buraya açtım. Uygun değilse tarafınızdan gereğinin yapılmasını rica ederim.

Günlerdir Şofben, Ani Su Isıtıcısı, Termosifon çeşitleri üzerinde çok site dolaştım. Ayrıca Elektrikçi ve Su Tesisatçısı ve Beyaz eşya satıcıları ile görüştüm. Kimi bu cihazların mevcut elektrik, ,kimide su tesisatlarını kaldırmayacağı yeni tesisatlar yapılmasını gerektirdiğini söylediler. Bende bunun üzerine mevcut Günısıya Elektrikli Rezistans taktırarak kışın gerekli sıcak suyu elde etmeye karar verdim. Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum. Selamlar..

#2
Cevap yazan olmamış ama ben yazayım. Bugün günısıcılar geldi Rezistansı söküp yenisini taktılar. Abi aaylarca boşuna elekrik harcamışın dediler. Rezistans korkunç derece kireçlenmiş. 3000 v. yenisi ile değiştirip gittiler. Gün ısısı olan arkadaşlara tavsiyem her yıl mutlaka rezistanslarını sökerek kireçten arındırsınlar veya yenisi ile değiştirsinler. Selamlar..

#3
Güneş enerjisi resistanzları çok uygun fiyat.50 TL yok fiyatı.Kendiniz söküp takabilirseniz her yıl değiştirseniz bile karlı çıkarsınız bence ..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
 Mbirol Hocam; cevap için teşekkür ederim. Söküp-Takma anında yanlarında bulundum. İyiki kendim yapmamışım. Zira Rezinstznsı tam olarak sökünce aniden sıcak su fışkırdı. Adam ve ben yan taraftaydım. Neyse buda bana bir ders oldu. Söküp değiştirecek arkadaşların bu konuya dikkat etmelerini öneririm. İşçilik dahil 60.- Tl. aldılar. Helal olsun. Dediğiniz  gibi bundan böyle her sene kışa girmeden söküp veya söktürüp ya kireçlemeyi gidermek yada yenilemekte büyük yarar var. Bu akşam denemesini yaptım. 45 Dakikada kaynar su hazır. 3000 vat ne kadar yakar bilmiyorum ama en azından hanımın "serzenişlerinden" kurtuldum. Ayrıca Şofben, Termosifon ve Ani su ısıtıcısı  taktırma konularıda kapanmış oldu. Selamlar..

#5
3 kw lık rezistans 45 dakika tam tamına çalıştı ise 2.25 kw tükenmiştir. Oda parasal olarak 945 krş. Yani 1 TL değil. Her gün 1 TL harcasa aylık 30 TL yapar. Topu topu 3-4 ay kullanılır zaten. En basit termosifon 500-600 TL.  Yarı yarıya yaksa ne olur ki. 
60 TL ile yırmışsanız, ben kendim bile olsam el sürmem. Çok iyi fiyat.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Haklısınız mbirol hocam. Diğer ısıtıcılarla uğraşmaya değmez. Ayrıca ustaya taktırmakta yarar var. Selamlar..

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: